Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Táborsko sází na kostru týmu, cizince a mladé hráče

 
středa, 7. srpna 2019, 17:55

Fotbalový A tým FC MAS Táborsko po sestupu do třetí ligy nechce propadnout skepsi, ale naopak hodlá hrát i přes vysokou konkurenci „béček“ ligových týmů v horních patrech tabulky. Cíle pojmenoval ředitel klubu Josef Holub. Na předsezonní tiskové besedě klubu sdělil, že sílu kádru bude klub hodnotit až po podzimu.

„Rozhodně chceme ale hrát co nejvýše v tabulce,“ vyhlásil Josef Holub, který představil nového trenéra Miloslava Brožka, který byl ve své kariéře mj. asistentem Jána Kociána u reprezentace Jemenu. Trenér uvedl, že jeho cílem je vrátit do Tábora fotbalovou prestiž. „Vždy jsem Táborsko považoval za velmi kvalitní a ambiciózní klub. Jsem rád, že jsem tady. Mým přáním je přesvědčit zdejší fotbalovou veřejnost, že klub je zdravý a že je schopen se vrátit do profesionálního fotbalu,“ uvedl nový trenér.

Po jarním sestupu nastal vcelku přirozený „průvan“ v kabině. Diváci už v dresu Táborska neuvidí mj. brankáře Tomu (ten odešel už v zimě, ale teď se stal hráčem Meteoru Praha), P. Pilíka, Klusáka, Kopřivu, Šanderu, Frýdka, Pfeifera, Šimana, Hasila, Valentu.

Africké posily i navrátilci

Trenér plánuje stavět na kostře, kterou tvoří kapitán a stoper Navrátil, záložník Kučera a útočník Musiol. Na ně se nabalí nově příchozí hráči z Afriky – Conde a Tolno z Guiney a Diarra z Mali. Cizinecká kolonie Táborska tak čítá šest hráčů (ještě Brazilec Almeida a hráči s francouzskými pasy N´Gimbi a Toutou). „Cizinci nabízejí něco, co tady na trhu není. Bez cizinců neroste kvalita nikde na světě. Nebudeme opomíjet ani domácí hráče. V kádru máme navrátilce Nováka, dále Vozihnoje, Schramhausera, Zadražila nebo Větrovského,“ uvedl hlavní trenér, který v kabině používá kromě češtiny angličtinu, španělštinu i francouzštinu. Trenér ještě doplnil, že ve hře je příchod talentovaného hráče z Jemenu. Do mužstva dále přicházejí mladíci Penc, Pecháček (brankář) a Rydval ze Sparty a Havrda ze Slavie. Návrat z Německa hlásí také obránce Smetana.

Kapitán Jakub Navrátil vyzdvihl, že přicházejí hráči, kteří mají charakter a touhu bojovat za Tábor. „Nikdo si nemyslí, že je tu za trest,“ řekl. Tým už se po zdařilé přípravě těší na konfrontaci s mistrovskou realitou. „Cítím z mužstva sílu. ČFL je specifická soutěž, do níž jdeme s mladým týmem, ale na to se nebudeme vymlouvat. Každý zápas chceme vyhrát,“ zdůraznil trenér Miloslav Brožek.

Investice do Soukeníku

Vedení klubu dále oznámilo, že rozpočet na příští sezonu se bude pohybovat kolem 10 milionů korun. Před Táborskem stojí velká investiční akce: vybudování tréninkového centra v areálu Soukeník v Sezimově Ústí za 22 milionů korun.

Ředitel Josef Holub potvrdil přiznání státní dotace ve výši 70 procent, zbytek doplatí Jihočeský kraj, město Sezimovo Ústí a klub. Stavba, během níž před hlavní tribunou vzniknou po otočení dvě velká travnatá hřiště, má být ukončena 30. 6. 2020.

Napsal(a) Luboš Dvořák | Foto Daniel Pekař, FC MAS Táborsko
 


 

Reklamní sdělení

Reklama