Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dražičtí mladší žáci ovládli Zimní ligu

 
úterý, 21. března 2017, 13:32

V Českých Budějovicích na půdě mládežnického centra SK Dynamo probíhala přes zimu v nafukovací hale dlouhodobá soutěž mladších žáků (roč. 2005). V těžké konkurenci překvapivě vyhrály Dražice.

Na počátku proti sobě stálo 10 mužstev z jižních Čech. V základní skupině se hrálo systémem každý s každým. Následně byly podle výsledků rozděleny do dvou výkonnostních skupin. Zlaté, ve které se bojovalo o první až páté místo, a stříbrné, ve které bojovali mladí fotbalisté o umístění v druhé pětce.

Po velmi vyrovnaných bojích v základní skupině si dražičtí mladíci zajistili právo bojovat ve zlaté skupině o ty nejvyšší pozice. „Již samotná účast v této skupině byla obrovským úspěchem a pro kluky velká motivace si poměřit síly s ligovými mužstvy," uvedli oba trenéři.

Ve finálových dnech předvedli Dražičtí velkou bojovnost, nasazení, ale také nesporné fotbalové kvality a zcela překvapivě dokázali celou Zimní ligu 2016/17 vyhrát. „Nutno dodat, že to co kluci předvedli ve dvou hracích dnech, vyrazilo všem dech, nejenom bouřlivě povzbuzujícím rodičům a celému realizačnímu týmu Dražic," doplnili pohledem ze střídačky.

Dražičtí mladíci zanechali v Českých Budějovicích nemalou stopu, a přestože již někteří hrají v jiných klubech vyšší soutěže, stále se velmi rádi vracejí a jdou bojovat za svůj mateřský klub. Pod touto senzací venkovského fotbalu jsou podepsáni především trenéři Jaroslav Loužecký a František Ursacher.

„Všem hráčům a celému realizačnímu týmu děkujeme za předvedené výkony a vzornou reprezentaci TJ Dražice," potěšil vedení klubu mimořádný úspěch v halovém turnaji.

Výsledky z finálových kol:

SK Dynamo ČB – TJ Dražice 0:1 (Mejta),

SKP České Budějovice – TJ Dražice 0:3 (Mejta, Loužecký 2),

TJ Dražice – FC Písek 2:2 (Malý, Čítek)

TJ Dražice – TJ Hradiště 4:1 (Mejta 2, Tůma, Loužecký)

TJ Dražice – SKP České Budějovice 4:0 (Loužecký 2, Mejta, Cícha)

TJ Dražice – Dynamo ČB 3:1 (Loužecký 2, Cícha)

TJ Dražice - TJ Hradiště 2:0 (Loužecký, Mareš)

FC Písek – TJ Dražice 0:1 (Tůma)

Dražice reprezentovali: Čítek Kamil, Cícha Filip, Loužecký Dominik, Mareš Petr, Blažek Patrik, Mejta Jakub, Tůma Dominik, Malý Lukáš, Machart Patrik, Jašek Igor, Brandejs Adam a Táfl Tomáš. Trenéři: Loužecký a Ursacher.

Napsal(a) Redakce