Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nedělní futsalový tahák slibuje atraktivní podívanou. Dynamo hostí neporažené Kladeňáky

 
pátek, 11. ledna 2019, 13:36

Krátká měsíční přestávka skončila, druhá liga futsalu pokračuje druhou polovinou sezony, v níž je pro jižní Čechy želízkem v ohni SK Dynamo PCO Č. Budějovice. Nováček skončil po podzimu druhý a zařadil se mezi kandidáty na nejvyšší mety. V prvním letošním střetnutí přivítá lídra Kladno, na kterého ztrácí pouhé tři body. V případě vítězství by se Dynamo poprvé posunulo do čela tabulky. „Věřím, že jsme schopni připravit soupeři první prohru v sezóně,“ říká v rozhovoru kapitán černobílých Radim Pouzar.

Po podzimu jste na druhé příčce. Jak hodnotíte dosavadní počínání týmu ve druhé lize futsalu?
Po úvodních dvou kolech, kdy jsme získali pouze bod, ale velice cenný bod na Kladně, tak to nebylo úplně optimistické. Ale pak jsme se rozjeli dle našich předsezónních představ a ve zbylých deseti kolech získali úctyhodných 28 bodů.

Co říkáte celkové úrovni soutěže a soupeřů? Tabulka ukazuje velké rozdíly ve výkonnosti.
Už po našich loňských a předloňských účastech v Českém poháru jsme podobnou úroveň předpokládali. V soutěži se objevují velmi kvalitní, zkušené týmy a naproti tomu i mladá, ale perspektivní mužstva. Před každým týmem máme respekt a pokoru.

Klopýtali jste jen minimálně. Která ztráta bodů mrzela nejvíce?
Každá ztráta mrzí. O remíze na Kladně jsem se už zmínil nebo by to mohla být jediná prohra v Liberci, kde jsme si vypili kalich hořkosti až do dna v podobě dvou penalt v závěrech obou poločasů. Ale nejvíce mě štve jediná domácí ztráta, a to remíza 3:3 s Jabloncem.

Soutěž jste si patřičně osahali. Jaké plány máte teď?
Máme po odehrání podzimní části a dokonale jsme poznali všechny týmy. Naše plány jsou pořád stejné. Pohybovat se tam, čemu budou odpovídat naše výkony. Třeba by to mohlo stačit i na stupínek nejvyšší.

Jak se vyrovnáváte s cestováním za venkovními zápasy po celých Čechách?
Toho jsme se před sezónou obávali snad úplně nejvíc, ale po odehrání podzimní části musím zhodnotit, že to je opravdu zábava. Hrby zakoupil techniku, Beny noty a cestu si zpříjemňujeme zpěvem. Sem tam nějaká pumpa, dál se nemusím rozepisovat (smích).

Kádr zůstává beze změn?
Ano, zůstává beze změn. Tým je zajímavě složený. Spojení zkušenosti s ještě větší zkušeností může znamenat hodně. Naší nedílnou součástí je i Vojta Vejvar, který se stará o pohodu, techniku, reklamu, prostě o komfort celého týmu.

V novém roce zahájíte domácím šlágrem s prvním Kladnem, který může změnit pořadí.
Hned v úvodním zápase v roce 2019 se utkáme s vedoucím Kladnem. Soupeř se hned od úvodu prezentuje, že má eminentní zájem postoupit a my si jdeme zase jen zahrát a chceme vyhrát jako v každém utkání. Věřím, že jsme schopni připravit soupeři první prohru v sezóně.

Fanoušci se tedy mají v neděli nač těšit. Těžšího protivníka už letos neuvidí.
A tím bychom rádi všechny fanoušky pozvali na futsalový šlágr. Neděle 13. ledna od 19 hodin v hale na Lokomotivě. Každé utkání nás chodí podpořit skvělý kotel a věřím, že ve spojení s ostatními diváky vytvoří úžasnou atmosféru, která nás požene za vítězstvím.

 
 
Napsal(a) Michal Průcha | Foto Miloslav Kusbach
 


 

Reklamní sdělení

Reklama