Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rozhodčí Jílek uzavřel kariéru v profesionálních soutěžích

 
středa, 9. ledna 2019, 21:35

Rozhodčí Jan Jílek už nezasáhne do jarní části domácích profesionálních soutěží. Zkušený sudí, který v elitní soutěži odřídil 209 zápasů, což jej řadí na třetí místo za Pavla Královce a Radka Příhodu, své rozhodnutí dnes oznámil Komisi rozhodčích a delegátů FAČR.

"Jde o zásadní krok, který jsem pečlivě v posledních dnech velmi zvažoval, ale dospěl jsem k němu naprosto svobodně a bez nátlaku. Se vší vážností jsem se však k dnešnímu dni rozhodl kariéru v profesionálních soutěžích FAČR ukončit. Přenechávám štafetu mladším a perspektivnějším," uvedl Jílek pro web www.fotbal.cz.

"Děkuji komisi rozhodčích za dosavadní důvěru k mé osobě, spolupráce jsem si vážil. Vážím si i toho, že jsem mohl osobně na hřišti potkat řadu skvělých hráčů, úspěšných trenérů a funkcionářů. Zároveň děkuji všem kolegům i lidem z fotbalového prostředí, s nimiž jsem se dlouho potkával, přeju jim vše nejlepší v osobním i profesním životě," řekl Jílek.

Pětačtyřicetiletého Jílka k ukončení kariéry v profesionálních soutěží mimo jiné přiměla i aktuální situace související s projektem Videorozhodčího na tuzemské scéně.

"Jelikož jsem i přes opakované žádosti - jak v loňské, tak letošní sezóně - směrem k Ligové fotbalové asociaci nedostal šanci být plnohodnotně zařazen do projektu VAR z důvodu nedostatku finančních prostředků a mé (ne)perspektivy, vyústilo to ve mně ve ztrátu další motivace. Zklamáním je tedy pro mě komunikace mezi komisí rozhodčích FAČR a LFA v projektu VAR, které vede k nerovnému postavení a vytěžování rozhodčích v I. lize. Tento stav mě nadále nenaplňuje, a proto volím cestu uvolnění místa rozhodčím mladším a perspektivnějším. V tomto ohledu má naše rozhodcovství značné rezervy," uvedl Jílek.

„Honza Jílek udělal pro český fotbal opravdu hodně a je to podobně jako Radek Příhoda velká persona, která si zaslouží naše poděkování. Podle reglementu UEFA má před sebou poslední půlrok kariéry a cením si toho, že chce dát příležitost mladší rozhodcovské generaci stejně jako faktu, že nám své rozhodnutí oznámil ještě před zahájením doškolení projektu VAR. Věřím, že své zkušenosti bude nejen v rámci Jihočeského kraje uplatňovat i v práci se svými potencionálními nástupci, kteří by v budoucnu mohli také řídit profesionální soutěže,“ dodal k rozhodnutí Jana Jílka předseda KR FAČR Jozef Chovanec.

Rozhodčí kariéru v nejvyšší domácí soutěži započal již v sezoně 2004/05, pak se zařadil k nejvytěžovanějším arbitrům i nejvýraznějším osobnostem domácí rozhodcovské scény.

Jílek bude dál působit jako předseda Jihočeského krajského fotbalového svazu a dál si jako jeden ze zásadních cílů klade práci s mladými rozhodčími a jejich výchovu. "Fotbalu budu chtít dál pomáhat ze své funkce, s kolegy uděláme maximum pro přípravu dalších talentů pro možné řízení profesionálních soutěží. V případě zájmu jsem rovněž připraven spolupracovat s komisi rozhodčích vedené p. Chovancem, a to na jakékoliv úrovni," dodal Jílek.

Foto Jan Škrle | Zdroj fotbal.cz
 


 

Reklamní sdělení

Reklama