Písecká devatenáctka doma proti výše postaveným Pražanům odehrála velice dobrou první půli a sedmnáctka měla naopak lepší tu druhou. Od bodů nebylo daleko, ale tentokrát na ně písečtí mladíci nedosáhli.

10. KOLO ČLD U19, sk. A

FC Písek - FK Meteor Praha VIII 1:2 (1:0)

Branky: 16. Vojta Lukáš - 56. Fiala Matěj, 86. Bím Tomáš.

Sestava FC Písek: Vojtíšek Zdeněk, Přibyl Viktor, Mikeš Michal, Říha Miroslav, Jiskra Lukáš, Mařík Miroslav [K] 66´, Vojta Lukáš 84´, Nosek Jiří 71´, Hnídek Tomáš 77´, Sládek Přemek, Kvasnička Ondřej. Střídali: Zelenka Jan 6´, Kulík Václav 19´, Kučera Václav, Pícha Václav, Řezáč Jakub 13´.

Hodnocení trenéra U19 Tomáše Smrčiny: První půli jsme odehráli velmi dobře a jen neproměněním velkých šancí byl poločasový výsledek jenom 1:0. Na hřišti to určitě nevypadalo tak, že hraje jedenáctý tým se třetím. My jsme věděli o síle soupeře směrem dopředu, že mají v útoku dva rychlé hráče, kteří mají velkou sílu v náběhu za obranu. Na to byla naše obrana dobře připravená a soupeř nás v první půli vůbec neohrozil. Nám se dařil rychlý přechod do útoku a každou akci jsme řešili ve 4 - 5 hráčích do zakončení. Do vedení jsme šli po secvičeném rohovém kopu. Začátek druhé půle jsme trestuhodně zaspali, soupeř nás zatlačit před vápno a vyrovnal na 1:1. Ve druhé půli už jsme nebyli tak aktivní, chybami v rozehrávce jsme ztráceli hodně míčů a to nás stálo hodně sil na hru směrem dopředu. Smolný konec a vlastní gól dvě minuty před koncem jsme si za předvedený výkon nezasloužili. V dalším zápase budeme chtít navázat na hru z prvního poločasu.“

10. KOLO ČLD U17

FC Písek - FK Meteor Praha VIII 0:1 (0:1)

Branka: 15. Tomka Jakub.

Sestava FC Písek: Juhás Ladislav, Stejskal Jakub58´, Černý Martin 64´, Štěpka Vojtěch [K] 75´, Hejný Martin, Červený Ondřej, Stropnický Radek 34´, 120Kulík Václav, Velek Daniel, Šťástka Václav, Řezáč František. Střídali: Lalák Lukáš, Děd Tomáš 26´, Horník Filip 32´, Hadáček Filip 15´, Hřebejk Filip, Královský Aleš 56´.

Hodnocení trenéra Písku U17 Petra Bílého: „Utkání bych rozdělil na dva rozdílné poločasy. První poločas jsme celý prohospodařili, když soupeř hrál v kompaktním bloku a my jsme si stím nedokázali poradit. Byli jsme pomalí na míči a řešili jsme útočnou fázi velice zbrkle. Chyběla mi tam kreativita a chuť strhnout tým, individuálním výkonem od hráčů, od kterých si to představuji. Pomalu jsme měnili těžiště hry, v reakci a tlaku na míč, se nám také tolik nedařilo. Druhý poločas, i když tam chyběli některé dílčí cíle, které jsme si stanovili před utkáním, tak hodnotím kladně. Kdy jsme určitě byli silnější na míči. Snaha dostat se do utkání byla viditelná. Čeho si cením nejvíce, tak byla chuť, se prát o výsledek i když se nedaří. Soupeř podřídil vše výsledku, což se mu povedlo a gratuluji mu k bodům. Mě mrzí způsob hry, na kterou jsme nedokázali navázat z předešlých utkání. Vydali jsme se těžkou a klikatou cestou, která nás bude stát hodně sil. Náročnost je to, co chceme a dnes jsme nebyli na sebe dostatečně nároční.“

Soupeře z nejtěžších přisoudilo píseckým mladíkům rozlosování 10. kola České ligy žáků. Jihočeši se na Spartě rvali o slušné výsledky, což se především týmu U13 také podařilo.

10. KOLO ČLŽ U13, sk. A

AC Sparta Praha - FC Písek 10:6

Sestava FC Písek: Jordán Matyáš, Kuchař Jiří [K], Klimeš Filip, Keclík Štěpán, Malát Jakub, Pikolon Samuel, Polanský Jakub, Bártík Adam, Šípek Matyas, Kohout Dan, Brodský Jakub, Habich Jiří, Říha Adam.

Hodnocení trenéra Písku U13 Martina Kozáka: „Těžké je hodnotit zápas, ve kterém jsme dvě třetiny vyrovnaným soupeřem AC Sparta Praha. Tým Sparty rozhodl ve druhé části, kdy za stavu 3:2 jsme neproměnili dvě stoprocentní šance. Domácí tým trestal každou naší individuální chybu a během deseti minut nám nadělil čtyři branky. Přestože po druhé třetině to vypadalo beznadějně, hráči se dokázali vzchopit a třetí část vyhráli v poměru 3:2. Za to si zaslouží velkou pochvalu.“

10. KOLO ČLŽ U12, sk. A

AC Sparta Praha - FC Písek 13:1

Sestava FC Písek: Šmidmajer Filip, Charvát Matěj, Kučera Adam, Kučera Aleš, Novák Cristiano, Markovec David [K], Lojík Matěj, Pícha Jan, Schánělec Tomáš, Suchan Adam, Svoboda Šimon, Šátava David, Šimeček Luboš, Vacek Jan, Vaněček Mi

Hodnocení trenéra Písku U12 Radoslava Houdka: „Sparta potvrdila, že je jeden z nejlepších týmů v této věkové kategorii u nás v Česku. Od první minuty byla velmi aktivní a rychlejší než my. Ze začátku jsme měli obrovské problémy s obsazováním domácích, kteří toho dokázali využít. Do druhé části jsme vstoupili lépe než Sparta, ale bohužel bez gólového zakončení. Je to doopravdy velká škoda, protože na to šance byly. Postupem času ale opět domácí převzali kontrolu nad zápasem a došli si v poklidu pro vítězství. I když výsledek tomu neodpovídá, tak kluci podali dobrý výkon, na který půjde v příštích zápasech navázat.“