Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Devatenáctku Dynama od nové sezony povede Karel Havlíček

 
čtvrtek, 2. srpna 2018, 14:07

Se startem akademie přišlo na jih Čech i několik nových trenérů. Jedním z nich je známý kouč Karel Havlíček, který poslední roky strávil na východě Čech. Od nové sezony připravuje mladíky Dynama na celostátní ligu staršího dorostu, tedy soutěž, se kterou má bohaté zkušenosti i jedno stříbro.

Uplynulou sezonu strávil trenér Karel Havlíček u kormidla druholigového Hradce Králové. Votroci zakončili ročník na čtvrté pozici a vedení se rozhodlo, že Havlíček u týmu nebude pokračovat. „Čtyři roky jsem v Hradci trénoval ročník 1998, pak jsem byl povolán k A-týmu, který ještě hrál první ligu. O jediný bod jsme tehdy sestoupili,“ litoval nový trenér budějovické mládeže.

Havlíčka bezesporu oslovila akademie, kterou od prvního července spustilo Dynamo do provozu. „Je to skvělý projekt, klubu to nesmírně pomůže. Více se to projeví až v budoucích letech, ale už teď je to znát. Zlepšilo se zázemí i finanční podpora, Dynamo z toho může jedině profitovat,“ je si skálopevně jist.

Letní přípravu zahájil bývalý obránce jako kouč staršího dorostu Dynama. „Budějovice mě oslovily s jasnou nabídkou, kterou jsem po pár jednání přijal. Věřím, že společně s ostatními dokáže mládež Dynama pozvednout na vyšší úroveň,“ klade si za cíl.

Většinu přípravných duelů už mají jeho svěřenci za sebou a dvanáctého srpna je čeká ostrý start do nové soutěže. „Stále jsem ve fázi, kdy se rozkoukávám a postupně poznávám se všemi v klubu. Často trénujeme dvoufázově, hráči mají náročný program. Všichni se těšíme na start sezony,“ mluví za všechny.

Zároveň moc dobře ví, že ho nečeká nic lehkého. „Soutěž se zúžila na pouze šestnáct účastníků a my jsme si vědomi, že to bude těžké. Dali jsme si za cíl složit přes letní přípravu kvalitní kádr, se kterým budeme schopni podávat v sezoně úspěšné výkony. Bude záležet na hráčích, jak se dokáží semknout,“ řekla nová trenérská posila.

Kromě Karla Havlíčka bude v akademii působit i několik dalších zajímavých trenérů. Kategorii přípravek bude mít na starost Rostislav Helštýn, jenž působil i u mládežnického reprezentačního výběru a naposledy trénoval v Baníku Ostrava. Šéftrenérem se stal Pavel Malura, který už v Dynamu po boku tehdejšího trenéra Pavla Hoftycha působil.

Trenéři dorosteneckých týmů SK Dynamo

U19: Karel Havlíček

U18: Pavol Švantner, asistent František Mertl

U17: Pavel Malura

U16: Stanislav Rožboud, asistent Jan Dvořák

Kondičním trenérem je David Tomášek, trenérem brankářů Miroslav Jirkal.

Napsal(a) Filip Kortus/SK Dynamo ČB | Foto SK Dynamo ČB
 


 

Reklamní sdělení

Reklama