Rostislav Grossmann: Jestli se má fotbal tímto směrem ubírat, tak je to špatné

pondělí, 14. května 2018, 09:45

Body, které byly odměnou za vítězství v utkání 27. kola ČFL Písku s Ústí nad Orlicí, si odvezli hosté. Jak trenéři obou mužstev zápas hodnotili?

Rostislav Grossmann, trenér FC Písek: „V prvním poločasu jsme byli lepším týmem, ale bohužel jsme nepřidali druhou branku. Myslím si, že by ten zápas byl rozhodnutý. Potom jsme ale nechali soupeře trošičku dýchat a ve druhé půli jsme na to doplatili. Čekali jsme těžké utkání se soupeřem, který se zachraňuje a body potřebuje. To se potvrdilo. My jsme to pak za stavu 1:1 měli dovést alespoň do remízy a penaltového rozstřelu, ale dostali jsme druhý gól a už jsme neměli spíš morální síly na to, s tím zápasem něco udělat. K výkonu rozhodčích se vůbec vyjadřovat nebudu. Všichni to viděli, co se tady dělo a jestli se má fotbal tímto směrem ubírat, tak je to špatné.“

Vladimír Chudý, trenér TJ Jiskra Ústí nad Orlicí: „Myslím si, že jsme v prvním poločasu nehráli úplně zle. Bohužel jsme tam udělali dvě takové hloupé chyby, po kterých jsme dostali gól na 1:0. Gól s námi zacloumal, takže jsme první půli dohráli v útlumu. Ve druhé půli jsme udělali nějaké změny. Změnili jsme rozestavení, trošku jsme se začali posouvat výš a obraz hry se zlepšil v náš prospěch. Měli jsme tam šance, dali jsme dva góly ze standardky...,  já jsem nesmírně spokojený. “

Napsal(a) Petr Brůha | Foto Jan Škrle, Petr Brůha (video)