Zimní ligu na Hluboké vyhrál suverénní Lom

neděle, 11. března 2018, 20:05

Desátý ročník Hlubockého zimní ligy je u konce. Finále podle očekávání vyhrál Sokol Lom nad K. Újezdem 4:1 a první účast na turnaji vyšperkoval vítězstvím bez jediné ztráty kytičky. V souboji o třetí místo vyprovodil divizní Č. Krumlov půltuctem gólů Netolice, kterým uniklo finále o jediný gól. Nejlepším střelcem turnaje byla na slavnostním vyhlášení v restauraci hotelu Záviš z Falkenštejna vyhlášena dvojice hráčů - krumlovský Tomáš Tauber a David Neužil z prvního Lomu. Oba dali po 8 gólech.

V jediném sobotním střetnutí se jako první loučily s turnajem dva celky, které skončily na posledních místech ve svých skupinách. Čtyři Dvory zúročily převahu šesti gólů. Dorost SKP kapituloval už po šesti minutách, do přestávky prohrával 0:5. Devět minut před koncem se počtvrté zapsal do střelecké listiny čtyřdvorský Tomáš Tengl. SKP letos na soupeře z oblastních tříd mužů nestačil. Zároveň startoval na dorosteneckém turnaji v Borovanech.

Pořádající Hlubokou čekal „jen“ souboj o sedmou příčku. Utkání s N. Vsí bylo zároveň generálkou Ciprových hochů na KP. Po celých devadesát minut měli stálou převahu. „Nakonec jsme toho využili k vysokému vítězství a vytvořili si příjemnou náladu před prvním jarním soutěžním kolem,“ poznamenal domácí funkcionář Petr Řehoř. Čtyřikrát skóroval Pavel Hájek, dvakrát Tomáš Adam a jednou nováček z Písku Karel Kulík. Čestný úspěch Novoveských zaznamenal Flaška.

Poslední herní přípravu měl i Protivín. S Boršovem dosáhl dvouciferného vítězství. A i v tomto případě to byla hra kočky s myší. „Hned od začátku jsme si vytvořili velikou převahu a kluci měli hlad po gólech. Dali jich dost a bylo pozitivní, že jim ta chuť vydržela celý zápas, že to nevypustili, i když vysoko vedli,“ těšilo trenéra Juraje Kobetiče. Protivín dal v obou poločasech po šesti brankách, pět nastřílel sám kapitán Jaromír Vorel.

Č. Krumlov měl v divizi odloženo a tak mohl přijet k poslednímu střetnutí. Zatímco trenér Václav Domin jel sledovat příštího soupeře Březovou do Třeboně, mužstvo vedl pod zámkem jeho kolega Jiří Černý. „Některé kluky jsme záměrně nechali doma, aby doléčili zranění, příležitost dostali mladíci,“ řekl nám v Třeboni Václav Domin. S Netolicemi vedli slavojáci už ve 12. minutě 2:0. Další góly přidal favorit snaživému soupeři, který si vypracoval několik šancí, po hodině hry. Poslední 20minutovka proběhla v jasné režii zelenobílých. Exhlubocký útočník Tauber se dvěma zásahy prostřílel do čela střelecké tabulky a čekal na odpověď lomského Neužila v závěrečném klání turnaje.

Ve finále byl Lom (stále bez Jana Šimáka) velkým favoritem a v prvním dějství si vytvořil dvougólový náskok. K. Újezd krátce po začátku druhé půle snížil, ale tým hrajícího trenéra Marka Císaře dvěma údery v rozmezí tří minut nepřipustil žádné drama a dokráčel k zaslouženému vítězství 4:1. David Neužil stihl vsítit dva góly (navíc zahodil penaltu) a dotáhnout se na vedoucího střelce Taubera. „Jsme rádi, že jsme mohli absolvovat Hlubockou zimní ligu. Jsme tady poprvé a podařilo se nám jí vyhrát. Samozřejmě, hrajeme I. A třídu a je to pro nás úspěch, že jsme porazili dva mančafty, co hrají krajský přebor a divizi. Ale úplně nemá cenu to přeceňovat, protože soutěž nám začíná až za tři týdny a uvidíme, jakou budeme mít formu. Určitě je první místo potěšující,“ sdělil Jihočeskému fotbalu lomský asistent trenéra Petr Balogh.

Vyhlášení výsledků turnaje v restauraci hotelu Záviš z Falkenštejna na Hluboké mělo důstojnou a odpovídající úroveň jubilejnímu ročníku. Mužstva do 3. místa obdržela pohár a finanční odměny. Vítězný Lom dostal šest tisíc korun, K. Újezd polovic a třetí Č. Krumlov tisícovku. Střelci Tomáš Tauber a David Neužil (oba 8 gólů) si tisícovku pro nejlepšího kanonýra turnaje rozdělili napůl. Neužil navíc dostal od pořadatelů míč, aby si mohl natrénovat penalty. Letošní ročník proběhl bez jakýchkoliv zádrhelů, pochvalu zaslouží i rozhodčí. Naše redakce byla i podesáté u toho a jak je zvykem, už během obou víkendových dnů přinášela čtenářům kompletní informace z průběhu celé Zimní ligy, za což děkujeme pořadatelskému sboru a těšíme se na další ročník.

Hlubocká zimní liga 2018 – zápasy o konečné umístění

O 9. místo
SK Čtyři Dvory - SKP ČB dor. 9:1 (5:0)
Góly: Tengl 4, Raab 2, Janeček, D. Sobolík, Matušek – Vrážek. Rozhodčí: Zabilka – Vejčík, Talíř. Diváků: 25.

Čt. Dvory: P. Sobolík – Matušek, D. Sobolík, Vajo, Král, Maruška, Váňa, Bíba, Raab, Janeček, Tengl. Střídali Pecha, Zeman, Havelec.

SKP: Formánek – Marek, Čipera, Kysela, Volák, Dudáček, Jurásek, Krátký, Štěch, Vrážek, Čouza. Střídal Dvořák.

O 7. místo
TJ Hluboká n. Vlt. – FK N. Ves-Brloh 7:1 (3:1)
Góly: Hájek 4, T. Adam 2, Kulík – Flaška. Rozhodčí: Ovčáček – Albert, Šíma. ŽK: 0:1 (Tlamsa). Diváků: 80.

Hluboká: Brašnička – Jonáš, Turek, Legdan, Čermín – Němec, Stráský, Kulík, Říha – Hájek, T. Adam. Střídali Křiváček, Valenta.

N. Ves: Černý – Flaška, R. Postl, Anderle ml., Švarc, Hüttner, Anderle st., Pouzar, J. Postl, Vlček, Tlamsa. Střídali Frühbauer, J. Klein, Loucký, Šusta, R. Klein, Březina, Poula.

O 5. místo
FK Protivín – FK Boršov 12:2 (6:0)
Góly: J. Vorel 5, Růžička 2, Říha, R. Vojta, Z. Vorel, Hála – Šefčík, Gruber. Rozhodčí: Albert – Ovčáček, Šíma. Diváků: 30.

Protivín: Hanus – Rotbauer, Uhlík, Ruczkowski, Hála – Jan Vojta, Radek Vojta, Zbyněk Vorel, Říha, Růžička – Jaromír Vorel. Střídali Vojík, Sládek, Fiala, Jakeš, J. Mikulenka.

Boršov: Bublík – Filištein, Matoušek, Vančura, Kofroň, Fessl, Anderle, Gruber, Šefčík, Soukup, Řežáb. Střídali Havlíček, Křemen.

O 3. místo
FK Slavoj Č. Krumlov - 1.FC Netolice 6:0 (2:0)
Góly: Tauber 2, Kabele, Persán, Kroupa, Hofmann. Rozhodčí: Mach – Tupý, Řehoř. Diváků: 30.

Č. Krumlov: Hňup – Švec, Svoboda, Kabele, Mravec – Sláma, Beránek, Kroupa, Strapek, Persán – Tauber. Střídali Neckář, Ješina, Hofmann, Říha.

Netolice: Kabelka (46. Plojhar) – Lukáš, Urban, Hlavatý, Rokůsek, Baloušek, Dvořák, Jirkovský, Daniel Andres, Reindl, Fux. Střídali Vlášek, Skála, David Andres, Rybáček, Meindl.

Finále
Sokol Lom – Sokol Kamenný Újezd 4:1 (2:0)
Góly: Neužil 2, Kolací, Turek – Prokop. Rozhodčí: Tupý – Mach, Řehoř. Diváků: 50.

Lom: Chylík – Zeman, Jelen, Kořenský, Voneš, Mařík, M. Císař, Balogh, Kolací, V. Císař, Neužil. Střídali Bronec, Turek, Špičák, Prchlík. Hrající trenér Marek Císař.

K. Újezd: Dudák – Petkov, Čermák, Nejedlý, Černý, Prokop, Frnka, Sládek, Soukup, Pavlis, Mráz. Střídali Kotalík, Průdek, Stegbauer. Trenér Jan Míka.