HZL: Netolicím nestačilo do finále ani vítězství 12:4! Boj o první místo svedou Lom s K. Újezdem

neděle, 4. března 2018, 18:54

Parádní tečku napsalo poslední dějství základní části desátého ročníku Hlubocké zimní ligy. Netolice potřebovaly k účasti ve finále vyhrát nad N. Vsí o devět gólů. Zdálo se to nemožné, ale po kanonádě 12:4 chyběl Netolickým k dosažení potřebného rozdílu jen jeden jediný gól! Protivín si po sobotní porážce s Č. Krumlovem napravil reputaci se Čtyřmi Dvory, které vyprovodil půltuctem gólů. Jistý finalista Lom dokázal během jedné minuty otočit skóre s Hlubokou a čtvrtou výhrou v řadě podtrhl oprávněnost první příčky.

V neděli se střelci činili, na hlubocké umělce padalo gólů jako máku. Ve třech zápasech jsme napočítali úctyhodných 28 gólů!

Netolice se chtěly porvat o první místo ve skupině B a už od druhé minuty spustily s N. Vsí brankostroj. Ve 34. minutě to bylo 4:0, do přestávky 4:1, pak 5:1, 5:2, 7:2, v rozmezí pěti minut se stav měnil pětkrát! 7:3, 8:3, 8:4 a ve finiši 12:4. Filip Rokůsek zaznamenal pět branek. Ale ani tucet gólů na finále stejně nestačil… Kamenný Újezd měl o jeden gól lepší skóre.

Protivín mohl i dnes využít služeb Ondřeje Prášila (nově asistent trenéra v Hradci Kr.), neboť druhá liga měla kvůli nezpůsobilým trávníkům volno. Po čtvrt hodině otevřel skóre vydařenou ranou do šibenice čtyřdvorský Janeček, ale hrálo se za stále převahy Protivínských. Únava ze sobotní dohrávky se na nich neprojevila, naopak. Čtyřdvorští jim odolávali více než hodinu, pak si dal smolného „vlastence“ Král a už to jelo. Rotbauer vsítil druhý gól, Říha třetí a bylo hotovo. V poslední desetiminutovce dvakrát překonal brankáře Patrika Sobolíka Zbyněk Vorel a do listiny střelců se zapsal i zmiňovaný Prášil. „Čtyrák“ stačil nastřelit jen tyč.

V posledním duelu se snažila Hluboká o první turnajové vítězství, ale na zkušený Lom a především střelecky disponovaného Davida Neužila to nestačilo. Valenta sice naklonil misku vah na hlubockou stranu trefou na 2:1, ale sotva se Ciprovi hoši doradovali, vyrovnal z penalty Neužil, když poslal Brašničku na opačnou stranu, a vzápětí dovršil hattrick. V samém závěru byla Hluboká blízko k vyrovnání, ale míč za překonaným Chylíkem odvrátil jeden z obránců Lomu. Nováček turnaje dokráčel za prvenstvím ve skupině bez ztráty kytičky.

Příští víkend se uskuteční zápasy o konečné umístění. Finále mezi Lomem a K. Újezdem je na pořadu v neděli 11. března od 16 hod. Slavnostní vyhlášení proběhne po skončení finále od 18.30 hod. v restauraci Hotelu Záviše z Falkenštejna na náměstí v Hluboké.

Nedělní výsledky 5. kola HZL

FK Nová Ves-Brloh – 1.FC Netolice 4:12 (1:4)

Góly: 35. a 66. T. Hüttner, 71. a 73. Tlamsa – 2., 21., 34., 69. a 88. Rokůsek, 58. a 81. Vlášek, 70. a 73. Skála, 72. Baloušek, 23. Jirkovský, 76. vlastní (Kříž). Rozhodčí: Řehoř – Mach, Klíma. ŽK: 0:1 (Lukáš). Diváků: 15.

N. Ves: Poula – J. Klein, Frühbauer, Klíma, J. Pouzar, Vlček, J. Anderle ml., Švarc, T. Hüttner, Kříž, Tlamsa. Střídali Březina, J. Anderle st., R. Klein.

Netolice: Plojhar – Hlavatý, Lukáš, Rybáček, St. Šulc, J. Šulc, Baloušek, Skála, Rokůsek, Jirkovský, Dvořák. Střídali Kabelka, Vlášek, Mügl.

SK Čtyři Dvory – FK Protivín 1:6 (1:0)

Góly: 18. Janeček – 77. a 87. Zb. Vorel, 63. vlastní (Král), 65. Rotbauer, 71. Říha, 85. Prášil. Rozhodčí: Mach – Klíma, Řehoř. Bez karet. Diváků: 20.

Čt. Dvory: P. Sobolík – Váňa, Havelec, Bíba, D. Sobolík, Raab, Matušek, Vajo, Tengl, Zeman. Střídali Král, Karlíček, Sekyra.

Protivín: Kubička – Hála, J. Mikulenka, Uhlík, Ruczkowski, R. Vojta, Růžička, Rothbauer, Říha, Zb. Vorel, J. Vorel. Střídali Prášil, Janeš.

TJ Hluboká n. Vlt. – Sokol Lom 2:3 (1:1)

Góly: 34. T. Adam, 72. J. Valenta – 13., 75. (pen.) a 77. Neužil. Rozhodčí: Tauber – Ovčáček, Kocina. Bez karet. Diváků: 30.

Hluboká: Brůha – Jonáš, Legdan, Antoš, Čermín, Rubick, Stráský, Němec, Krátký, L. Adam, Hájek. Střídali Brašnička, Říha, T. Adam, Valenta, Kulík.

Lom: Chylík – Kořenský, Vesecký, Trantýr, Bronec, Mařík, Jelínek, Janů, V. Císař, Zeman, Neužil. Střídali Balogh, M. Císař, Špičák.