N. Včelnice nadělovala v Pelhřimově, Soběslav zdolala třetiligové Ústí nad Orlicí

neděle, 25. února 2018, 11:16

AKTUALIZOVÁNO - Druholigové týmy odzvonily zimní přípravě posledními přípravnými zápasy. Příští víkend čekají generálky na celky třetí ligy a divize. V přípravných zápasech se na své soupeře vytáhly N. Včelnice a T. Sviny. Soběslav získala na soustředění skalp účastníka ČFL. Lažiště dotahovalo ztrátu s Olešníkem na hokejových 4:6. J. Hradec dvěma góly do přestávky uspěl v H. Brodě.

Deset gólů padlo na prachatické umělce v utkání Lažiště s Olešníkem. „Byl to pohodový zápas, který splnil svůj účel,“ uvedl olešnický trenér Ladislav Táborský. „Už asi po osmi minutách jsme vedli o tři góly a naši chlapci potom trochu zvedli nosánky nahoru a začali se jenom předvádět místo toho, aby hráli svůj fotbal. Musel jsem je trochu usměrnit. Sice nám ještě chyběli třeba Dudek, Rožboud nebo Heller, ale příště už by měli být k dispozici,“ dodal Táborský, že se Soběslaví už budou kompletní.

Teploměr hluboko pod nulou byl i při zápase Soběslavi. Spartak se ve druhém střetnutí v rámci soustředění v Ústí nad Orlicí utkal s domácím účastníkem třetí ligy. Po výborném výkonu dokázal Jiskru porazit, přečkal i pokutový kop, který soupeř zahodil. Výhru 3:2 zařídili Uličný, Vaněk a „vlastenec“ Východočechů.

Na Složišti se střetli dva letití rivalové, kteří spolu dlouho sváděli urputné boje v okresním přeboru. Jankov před klubovým plesem (hlavní cenu losoval David Lafata) vyhrál s Rudolfovem zásluhou trefy Jakuba Zajíce ze 77. minuty, který poslal míč za Píchova záda po Beránkově rohu. „Z předvedeného výkonu ale spokojeni být nemůžeme,“ podotkli Jankovští, že do ideálu měl výkon daleko. Generálku sehrají s Katovicemi.

Hradečtí se nesou na vítězné vlně i v zimní přípravě. Kvalitní a potěšující hru předvedli s divizním Havlíčkovým Brodem. Už do přestávky si vytvořili rozhodující náskok. „Hrál se celkem svižný fotbal a měl svou kvalitu. Zase jsme malinko zkoušeli jiné složení sestavy a obzvlášť s prvním poločasem jsem velmi spokojen,“ poznamenal kouč Marek Černoch. Obě strany neproměnily penaltu, více z Vysočiny ještě přineseme.

Fotbalisté Nové Včelnice šokovali na pelhřimovské umělce na Kalvárii domácí starší dorost, který v prvním dějství pokořili čtyřmi brankami a luxusní náskok udrželi i po přestávce. Želeč na umělce v Kamenici nad Lipou přehrála po změně stran Žirovnici, ve Voticích se sezimoústecký Sokol držel jen první půli. Čestný úspěch vsítil hrající trenér Michal Sokolt. Nadcházející sobotu se na votické umělce představí Planá n. Lužnicí.

Devatenáctka si s chutí zastřílela

Na soustředění v Borovanech si písečtí dorostenci první poločas užívali a k svému soupeři byli milosrdní, když mu za čtyřicet pět minut nadělili jenom pět branek. Do druhé půle oba týmy hodně prostřídaly a za silného mrazu šla kvalita hry dolů, přesto byla s hrou v první půli a přístupem hráčů trenérská dvojice Jaroslav Polášek a Filip Škoch velmi spokojená. Sestava FC Písek: Pícha – Němeček (46. Žurek), Říha, Mikeš, Jiskra (46. Hrdlička) – Hrala (46. Sládek), Mařík – Petřík, Hnídek (46. Dvořák), Sigmund (46. Přibyl) - Blažek (46. Tesař).

Výsledky přípravných zápasů

FC Písek – 1. FK Příbram 3:4 (0:3)
Góly: M. Held 2, Řezáč - Tregler, Antwi, Grajciar, Schwendt. UMT Písek. Více zde.

Spartak Trhové Sviny – Lokomotiva ČB 6:0 (2:0)
Góly: Kolář 2, Hruška, Macák, Chromčák, Kostohryz. UMT Stará Hlína.

Sokol Želeč – Slavoj Žirovnice 4:1 (1:1)
Góly Sokola: Brůžek, Švec, Rabiňák, Holub. UMT Kamenice.

SK Votice – Sokol Sezimovo Ústí 3:1 (1:1)
Gól SÚ: Sokolt. UMT Votice.

TJ Dražice – Horky u Tábora 5:0 (0:0)
Góly: Petr Novotný 2, Jiří Štecher 2, Horka. UMT Soukeník.

TJ Černice - Centropen Dačice 7:2 (3:0)
Góly za hosty: Kněžínek, vlastní. UMT Třešť.

FK Pelhřimov st. dor. – TJ Nová Včelnice 3:7 (0:4)
Góly NV: Didek 2, Petráš, Tuček, Blažek, Pacholík, Průša. UMT Pelhřimov.

SK Dynamo ČB – SK Benešov 4:1 (1:0)
Góly: 39. Puchel, 55. Sajčič, 66. Mashike, 81. Vondra – 71. Rataj. UMT Složiště. Více zde.

FC Sellier&Bellot Vlašim – FC MAS Táborsko 2:0 (1:0)
Góly: 36. Hadaščok, 58. Janda. UMT Vlašim. Více zde.

FK Lažiště – FK Olešník 4:6 (1:4)
Branky Olešníku: Votava 3, Šahajda, Fořter, Tressl. UMT Prachatice.

FC Slovan Havlíčkův Brod  -  FK Jindřichův Hradec 1910 1:2 (0:2)
Góly JH: Votava, Toman. UMT H. Brod.

FC Písek U19 – St. Oswald 7:1 (5:0)
Góly: 2. a 56. Petřík, 16. a 39. Hrala, 20. a 27. Němeček, 55. Tesař. UMT Borovany. Hráno v rámci soustředění.

SK Rudolfov – SK Jankov 0:1 (0:0)
Gól: 77. Zajíc. UMT Složiště.

Jiskra Ústí nad Orlicí – FK Spartak Soběslav 2:3 (1:1)
Góly: Vaňous, Smejkal - Uličný, Vaněk, vlastní. Hráno v rámci soustředění. UMT Ústí nad Orlicí.

SK Otava Katovice – SK Klatovy 1898 2:7 (1:3)
Góly: Zoubek, Krýsl - Krejčí 3, Tříska, Požárek 2, Pavlovič. UMT Strakonice.

FC Kapelln – FK Spartak Kaplice 8:2 (4:1)
Góly: 28., 60., 70. Bumbera, 63., 72. Schubert, 16. Cl. Rödl, 24. Fa. Strobl, 40. Pfeiffer – 36. Urazil, 77. Janura. UMT Hluboká.

SK Slavia ČB – Blesk Klikov 3:2 (1:1)