Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Středoškoláci budou hrát ve Velešíně o pohár rektora VŠTE

 
pondělí, 25. září 2017, 15:31

Šest jihočeských středních odborných a průmyslových škol se ve středu 27. září utká ve Velešíně už potřetí na fotbalovém turnaji O pohár rektora VŠTE.

„Chceme, aby sport byl přirozenou součástí studia. Toho středoškolského i vysokoškolského. A jak jinak to připomenout, než hned na začátku školního roku. Navíc z těchto škol, které zveme i na technické olympiády a odborné konference, je také řada našich budoucích posluchačů,“ říká docent Marek Vochozka, rektor Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích. Ta tentokrát za místo konání zvolila Velešín, neboť se zde ve stejnou dobu koná zasedání Technického a vzdělávacího konsorcia, kterému VŠTE předsedá.

Turnaje se ve sportovním areálu FC Velešín vedle domácího týmu SOŠ strojní a elektrotechnické Velešín, zúčastní mužstva SPŠ strojní a stavební Tábor, VOŠ, SPŠ a SOŠ řemesel a služeb Strakonice, SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnické České Budějovice, Střední školy České Velenice a SOŠ a SOU Písek.

Hrát se bude ve dvou skupinách po třech a podle umístění pak budou následovat zápasy o konečné pořadí. „Chceme, aby byl turnaj atraktivní a kluci si opravdu zahráli. Proto jsme místo tradičních jedenáctek připravili formát pro týmy 6+1 na menších hřištích. Každé utkání trvá půl hodiny a lze v něm střídat jako v hokeji,“ říká za organizátory Libor Šolc, předseda divizní Malše Roudné a trenér fotbalového týmu VŠTE. Ten vyhrál premiérový ročník, zatímco druhý patřil SOŠ veterinární, mechanizační a zahradnické České Budějovice (na snímku).

VŠTE patří do sítě veřejných vysokých škol a je jedinou jihočeskou „technikou“ s obory jako je stavebnictví, strojírenství, doprava a logistika či ekonomika podniku. I letos poskytuje vzdělání zhruba 4500 studentkám a studentům v bakalářských a magisterských oborech.

Napsal(a) VŠTE | Tisková zpráva
 


 

Reklamní sdělení

Reklama