• 1. 6. 2026
  • Články

Jihočeši ve 4. lize bodovali. Hluboká posedmé vítězně, Soběslav si upevnila třetí příčku

Čechy – Ve 28. kole 4. ligy bodovaly všechny jihočeské týmy. Obzvlášť spokojeni mohou být Hlubočtí a Soběslavští, kteří uspěli na hřištích soupeřů za tři body. Hluboká odehrála duel s Rokycany na menším hřišti v nedalekém Mýtě a divoký zápas zvládla s nulou vzadu. Po výhře 2:0 pojistila pátou příčku. Podobně se dařilo také 14 zápasů neporažené Soběslavi, která se představila v Přešticích. Spartak sice ztratil čtvrt hodiny před koncem vedení, v závěru ale zmobilizoval síly, a nakonec vyhrál o dva góly. Filip Vaněk už má na kontě 26 zásahů a vládne divizním kanonýrům. Český Krumlov a Milevsko uhrály jen bod, ale i ten se počítá. Hráče Slavoje mrzelo, že vítězství ztratili až v samém závěru gólem z 88. minuty. Milevští zase uhráli bezbrankovou remízu v Milíně. Vzduchotechnici sice přežili penaltu, nerozhodný výsledek ale považují za ztrátu dvou bodů.
pub

FK Slavoj Český Krumlov - SK Petřín Plzeň B 1:1 (1:0)

Góly: 33. O. Matuška - 88. Jan Kaňák. Rozhodčí: Lovětínský - Žurek, Mrosko. ŽK: 1:2 (Nguyen - Heller, Jakub Kaňák). Diváků: 144.

Č. Krumlov: Beránek - Lach, Gelnar (70. Vařil), J. Matuška, Trmal - Česák, Matějček - Nguyen (70. Maurer), Vávra (87. Galovič), O. Matuška - Polanský. Trenér Šváb.

Zdeněk Šváb (trenér Č. Krumlova): "Byl to smolný zápas. Snažili jsme se hrát, měli jsme mraky šancí, gól jsme ale nedali a pak inkasujeme v 88. minutě. Kluci jsou z toho zklamaní, z této remízy však žádnou vědu neděláme. Dali jsme si za cíl hrát klidný střed, a to jsme splnili. Celkově tedy můžeme být se sezónou spokojeni. Nyní nás čekají ještě dva těžké zápasy s Benešovem a s Hlubokou. V těch bychom se chtěli prezentovat kvalitnějším výkonem a být konkurenceschopní." 


TJ Ligmet Milín - FC ZVVZ Milevsko 0:0

Rozhodčí: Chládek - Cimický, Gerhardt. ŽK: 2:1 (Soldát, Budil - Pich). Diváků: 140. 

Milevsko: Hejl - Přibyl (66. Pich), Volf, Mára, Tlapa - Hušek, Horčička - Kortan (41. Buchtele), Souček, Hadáček (66. Samec) - Šťástka. Trenér Smrčina

Tomáš Smrčina (trenér Milevska): "Ze zápasu v Milíně bereme jenom bod a beru to jako ztrátu dvou bodů. Po většinu zápasu jsme měli více ze hry i větší množství šancí. Na druhou stranu nás podržel brankář Hejl, když zlikvidoval penaltu. V průběhu zápasu jsme střídali momenty, kdy se nám dařilo kombinací překonat řady domácích a dostat se do poslední třetiny hřiště. Řešení finální fáze nám ale trochu drhne a je to jedna z věcí, na které se zaměříme do nové sezóny. Při přechodu navíc moc často hledáme víc než efektivní a snazší řešení něco, co je na provedení náročnější a vypadá i na efekt dobře. Hru si tím brzdíme, pomalu otáčíme a stojíme na míče. To nám pak brzdí přechod. Na druhou stranu nás těší zlepšená práce celého týmu do obrany za posledních pět zápasů. Ke konci jsme se snažili utkání strhnout na naši stranu, ale ani šance Součka nebo Buchteleho brankou neskončily." 


FC Rokycany - TJ Hluboká nad Vltavou 0:2 (0:1)

Góly: 10. Wölfl, 62. Koreš. Rozhodčí: Rázek - Melichar, Vnuk. ŽK: 2:2 (Janota, Lehký - Baďura, Souhrada). Diváků: 75. 

Hluboká: Pavelec - Baďura (87. Svobodný), Antoš, Smíšek, Pineau - Čadek (46. V. Hrachovec), Pecka - Novák (76. Souhrada), Wölfl (64. P. Hrachovec), Koreš - Říha (76. Pechek). Trenér R. Otepka.

Rudolf Otepka (trenér Hluboké): "Podařilo se nám navázat na sérii úspěšných zápasů. Oproti loňskému jaru, kdy jsme zaznamenali šňůru porážek, se to letos otočilo. Je to pro nás obrovská vzpruha. Vítězství se ale nerodilo lehce. Nehrálo se přímo v Rokycanech, nýbrž na rozměrově menším hřišti v nedalekém Mýtě. Tím pádem to byl takový divoký zápas plný osobních soubojů. Kromě dvou gólů jsme dvakrát nastřelili břevno a jednou tyč. Hrál se živelný fotbal a výhry si vážíme. Bylo to těžké utkání, ubránili jsme dobře secvičené standardky soupeře a nula vzadu nás těší. Z naší strany to byl dobrý zápas a jedeme dál." 


TJ Přeštice - TJ Spartak Soběslav 2:4 (0:1)

Góly: 74. Holík, 86. Pavlík - 82. a 90. Vaněk, 12. Boucník, 76. Votava. Rozhodčí: Šmat - Hoch, Škarda. ŽK: 2:1 (Křeš, Böhm - Pavlík). Diváků: 90. 

Soběslav: Mrzena - Pavlík, Kubart, Plucar - Votava, Boucník, Brcko (90. Zeman), Pravda (87. Petrásek), Vaněk - Škrleta (51. Virt), Kutner. Trenér Hřib.

Roman Hřib (trenér Soběslavi): "Čekalo nás další velmi těžké utkání v Přešticích. I vzhledem k počtu dostupných hráčů a jejich zdravotnímu stavu jsme zvolili taktiku, kterou se nám dařilo velmi dobře plnit. Mrzí mě pouze to, že jsme si opět nevytvořili větší brankový náskok, protože už v prvním poločase jsme měli zápas rozhodnout. Na druhou stranu i soupeř dokázal být nebezpečný. Po vyrovnání Přeštic jsme ale zůstali naprosto klidní. Věděli jsme, že času je dost a že kvalita je na naší straně, což se postupně potvrdilo. Velkou radost mám z nastavení hráčů. Po inkasované brance bylo vidět jejich odhodlání a chuť utkání znovu strhnout na naši stranu. Právě tato mentalita byla jedním z klíčových faktorů našeho úspěchu. V závěru už jsme měli zápas pod kontrolou, dokázali ho řídit a zaslouženě dotáhli do vítězného konce."

Autor: Michal Havelka | Foto: TJ Hluboká nad Vltavou

pub