Body zvenku na všech frontách. Hluboká, Krumlov a Milevsko byly stoprocentní. Soběslav remizovala
FC Křimice - TJ Spartak Soběslav 2:2 (1:0)
Góly: 35. Kropáček, 89. Kule - 59. a 74. Vaněk. Rozhodčí: Talpáš - Šmat, Melničuk. ŽK: 0:1 (Votava). Diváků: 150.
Soběslav: Mrzena - Pavlík, Kubart, Plucar - Votava, Škrleta (81. Kolba), Boucník, Brcko, Pravda (62. Matoušek) - Vaněk, Kutner. Trenér Hřib.
Roman Hřib (trenér Soběslavi): "Dnešní utkání nabídlo atraktivní a zároveň fyzicky velmi náročný fotbal. Pro nás šlo asi o nejtěžší zápas jara, ve kterém jsme čelili velkému množství standardních situací domácích. Defenziva však pracovala velmi obětavě a většinu nebezpečných momentů dokázala odvracet. Do utkání jsme vstoupili se zabezpečenou obranou a snahou vyrážet do rychlých protiútoků. Už v první minutě mohl otevřít skóre Škrleta, který se ocitl sám před prázdnou brankou, ale mířil vedle. Domácí odpověděli okamžitě samostatným únikem, proti kterému vytáhl skvělý zákrok Mrzena. Do vedení se Křimice dostaly po skrumáži v našem pokutovém území, kdy dorazily vypadnutý míč do sítě. Krátce nato mohli domácí přidat druhý gól, Mrzena byl sice přehozen, ale fantasticky se dokázal vrátit a tygřím skokem vytáhl míč z brankové čáry! V první půli nás trápilo velké množství ztrát při přechodové fázi, což nás stálo hodně sil a soupeř z těchto situací dokázal být nebezpečný. Do druhého poločasu jsme proto změnili rozestavení i některé taktické principy, což nám výrazně pomohlo. Byli jsme aktivnější směrem dopředu a hra začala fungovat podle našich představ. Vyrovnání přišlo po přetažení hry od Kutnera, po kterém šel Vaněk sám na branku a zachoval chladnou hlavu. Domácí si následně vytvořili tlak, naše obrana ale zůstávala pevná. Navíc se nám podařilo utkání otočit, když Matoušek vyslal Vaňka do dalšího úniku a nejlepší střelec soutěže se štěstím procedil míč na přední tyč. Škoda, že Vaněk později nezkompletoval hattrick, mohlo být definitivně rozhodnuto. Když už to vypadalo, že si z Křimic odvezeme všechny tři body, přišel centr z pravé strany, který domácí útočník šikovně tečoval patičkou a míč doputoval až do naší branky. Konečný výsledek je vzhledem k průběhu utkání spravedlivý a bod musíme brát. Odehráli jsme velmi těžký zápas, dokázali jsme otočit nepříznivý stav a zároveň udrželi stejné bodové odskočení na bronzové příčce. Na jaře navíc zůstáváme neporaženi."
TJ Přeštice - TJ Hluboká nad Vltavou 0:1 (0:0)
Gól: 49. Koreš (pen.). Rozhodčí: Grůza - Melničuk, Coufal. ŽK: 1:2 (Bezděk - Říha, Souhrada). Diváků: 70.
Hluboká: Pavelec - Antoš (62. Wölfl), M. Otepka, Smíšek, Pineau - Novák (86. Dohnal), Čadek, Baďura, Koreš, P. Hrachovec (62. Souhrada) - Říha. Trenér R. Otepka.
Rudolf Otepka (trenér Hluboké): "Po dlouhé době jsme zvládli zápas hraný v dopoledních hodinách, což pro nás není ideální čas, zvlášť když se cestuje daleko. Zápas byl z naší strany dominantní, akorát bych si představoval, že bychom ho mohli dohrát s větším klidem. Do našeho vedoucího gólu jsme zápas kontrolovali, drželi míč a domácí hráli na brejky. Jenom se nám nedařila finální fáze. Po vstřelené brance jsme se ale paradoxně zatáhli a domácím jsme nechali prostor. Soupeř neměl co ztratit, proto hrál všechno nahoru a riskoval. I my jsme měli nějaké šance, které jsme bohužel nedotáhli, ale za výhru jsme rádi. Zápas se nám povedl i herně a daří se nám tak naplňovat cíle, jaké jsme si pro jarní část stanovili."
FK Tachov - FK Slavoj Český Krumlov 0:6 (0:3)
Góly: 29., 45. a 64. Vávra, 36. O. Matuška, 51. Maurer, 76. Polanský. Rozhodčí: Hes - Severýn, Andras. Bez karet. Diváků: 60.
Č. Krumlov: Valenta - Lach (81. Profant), Gelnar (81. Karlíček), J. Matuška, Trmal - Matějček, Česák (62. Nguyen) - Maurer (72. Frühauf), Vávra, O. Matuška - Polanský. Trenér Šváb.
Zdeněk Šváb (trenér Č. Krumlova): "Zápas se hrál odpoledne a my už jsme znali výsledky předchozích zápasů. Nám hodně pomohla výhra Hluboké nad Přešticemi, věděli jsme, že na stoprocentní záchranu nám bude stačit jediný bod. Hráči k zápasu přistoupili zodpovědně, dodrželi pokyny, které jsme si řekli, a všechno nám vycházelo. Do poločasu jsme dali tři góly a tým Tachova už mi pak připadal odevzdaný. Domácí přestali bojovat, jako by to zabalili. Každopádně náš přístup byl ale velmi dobrý a nic jsme nepodcenili. Bohužel se nám zranil další hráč, takže základní sestavu jsme doplnili o jednoho dorostence, přičemž další čtyři byli připraveni na střídačce. Na druhou stranu je dobře, že tihle mladí kluci soutěž poznávají, je to příslib do další sezóny. Excelentní výkon podal autor tří gólů Michal Vávra, těžil však z dobré práce celého týmu."
SK Senco Doubravka - FC ZVVZ Milevsko 1:2 (1:1)
Góly: 40. Vacata - 4. Šťástka, 52. Kortan. Rozhodčí: Coufal - Melničuk, Grůza. ŽK: 3:4 (Mlynařík, Hrubý, Uzlík - Mára, Pich, Šťástka, Samec). Diváků: 120.
Milevsko: Lalák - Přibyl (72. Šejda), Pich, Volf, Tlapa - Mára, Horčička - Kortan (77. Buriánek), Buchtele (60. Souček), F. Hadáček (77. Samec) - Šťástka. Trenér Smrčina.
Tomáš Smrčina (trenér Milevska): "Pokud bychom teď sestoupili, tak v divizi nemáme co dělat. Je pro nás velká úleva, že jsme potvrdili vítězství nad Tachovem. Měli jsme Doubravku podrobně nastudovanou a zvolili jsme jasnou taktiku - chtěli jsme po hráčích fyzicky hodně náročnou hru, ale zvládli to. Někteří podali opravdu heroické výkony, celý tým hrál nadstandardně a musíme jim za to poděkovat. Nechali jsme hrát Doubravku na míči, ale čekali jsme v bloku a z brejků jsme byli mnohem nebezpečnější než domácí. Řekl bych, že držení míče mohl mít soupeř zhruba 70:30 procent, ale na velké šance jsme vyhráli klidně 5:1, hned na začátku jsme je z protiútoku potrestali. Zaslouženě bereme všechny body a máme z toho velkou radost. Máme tolik bodů, že už se nám dýchá relativně dobře. Pokud bychom za poslední čtyři kola ztratili náskok deseti bodů a sestoupili, tak v divizi nemáme co dělat. Myslím, že jsme zachráněni."
Autor: Michal Havelka | Foto: Petr Vlasák