Sestavy, fakta, sestřihy, nejlepší hráči a hodnocení trenérů z 25. kola 5. ligy
FK Olešník - FK Jindřichův Hradec 1910 6:1 (4:1)
Góly: 64. a 84. Lafata, 7. Vojta, 16. Beko, 36. Turek, 43. Votřel - 11. Bindr. Rozhodčí: Ondřej - Tomaň, Jarolím. ŽK: 1:2 (Martinec - Tajml, Licehamr). Diváků: 70.
Olešník: Tomášek - Vrážek, Leština (63. Jindrle), Kalášek, Vojta - Beko, Řepa, Votřel, Martinec (58. Lafata) - Mach, Koudelka (9. Turek). Trenér Chlumecký.
Jindřichův Hradec: Kovář - Saienko, Hauser, Brabec, Brož (27. Mareš) - Petr, Licehamr - Filip (46. Tajml), Hájek, Karásek (73. Sherestha) - Bindr (85. Ševčík). Trenér Florián.
Nejlepší hráči: Vojta - nikdo.
Roman Chlumecký (trenér Olešníku): "Zápas proti Hradci jsme odehráli velmi dobře. Po prvním poločase jsme vedli 4:1 a měli hru pod kontrolou. Soupeř byl nepříjemný, mladý a běhavý. Během druhého poločasu se nám po zranění vrátil na hřiště Lafi a přidal dvě branky. Škoda zranění Adama Koudelky, všichni doufáme, že to nebude na delší dobu. Hostům bych chtěl ještě poděkovat, že nám přistoupili na čtvrteční termín."
Richard Florián (trenér Jindřichova Hradce): "Soupeř byl zatím nejfotbalovějším družstvem, se kterým jsme se v jarní části sezony setkali. Převyšoval nás v individuálních dovednostech a jeho dobrý pohyb, záběhy za naši obrannou linii a přesné přihrávky nám dělaly zejména v první půli velký problém. My jsme se snažili hrát aktivně a nezalézat do obranného bloku, ale dokázali jsme akorát reagovat vyrovnávacím gólem na 1:1 v 11. minutě. Potom už hra patřila domácím. Škoda jen, že jsme jim tři góly darovali našimi hrubými chybami. Potom by skóre zápasu alespoň nevypadalo tak hrozně."
FK Meteor Tábor - FK Olympie Týn nad Vltavou 2:0 (1:0)
Góly: 32. Neruda, 50. P. Lachout. Rozhodčí: Novotný - Smola, Šťastný. ŽK: 1:2 (Velek - Vaníček, Novák). Diváků: 115.
Meteor Tábor: Včelák - O. Lachout, Fiala (77. Dvořáček), Svorad, Pípal - Velek, Neruda, Mrzena (63. Hera) - Weinzettel (60. Vokoun), P. Lachout P. (81. Chvátal), Dvořák (75. Filip). Trenér Smetana.
Týn nad Vltavou: Kubík - Liška (52. Brůna), J. Hudeček, Novák, F. Hudeček - Gondek, Herza, Stoklasa, Pavliš (67. Plojhar) - Vaníček (87. Masák), Hindy. Trenér Meidl.
Nejlepší hráči: Včelák, Neruda, P. Lachout - J. Hudeček.
Jiří Smetana (trenér Meteoru Tábor): "Popravdě jsem měl z tohoto utkání opravdu strach. Soupeř už hraje uvolněně a nemá co ztratit. V první řadě musím pochválit soupeře za předvedený výkon a vyzdvihnout mladíky v sestavě, kteří si vedli velmi dobře. Naše hra neměla patřičné parametry, kombinace nebyla ideální a mnohdy byla velmi pomalá, přesto jsme šli ke konci poločasu do vedení po krásné střele Nerudy. Úvod druhého dějství se nám podařil, když Lachout nachytal stopera, přečetl malou domů a šli jsme tak do vedení o dvě branky. V závěru soupeř kopal pokutový kop, který brankář Včelák bravurně zneškodnil. Nazval bych to takovou povinnou výhrou. Přestože nebyl zápas rozhodnutý, dali jsme důvěru našim dorostencům, aby sbírali potřebné zkušenosti. Chválím tým za udrženou nulu a pokračování naší výsledkové série."
Jan Meidl (trenér Týna nad Vltavou): "V zápase jsme museli udělat několik změn. Chyběli nám někteří hráči, tak jsme zapojili několik dorostenců a hráče z B-mužstva. Myslím, že jsme neodehráli špatné utkání. Vytvářeli jsme si šance a dobře kombinovali. Bohužel nás dlouhodobě trápí koncovka a zbytečné chyby vzadu. A proto jsme opět bez bodu. Musím pochválit kluky za bojovnost a nasazení."
TJ Dražice - TJ Malše Roudné 2:2 (1:2)
Góly: 1. Žukov, 86. Pokorný - 15. Hliněný, 36. Wohlgemuth. Rozhodčí: Boček - Kollmann, Janovský. ŽK: 2:4 (Hornát, Mejta - Hliněný, Vařil, Pecka, Adam). Diváků: 150.
Dražice: Hajíček - Bareš, Hornát, Sváček, Matoušek - M. Ševčík, Stuchlík (86. Mejta), Smrž, Pokorný - Žukov, Páša (39. Cícha, 82. Mareš). Trenér R. Ševčík.
Roudné: Hřebejk - Zíka, Nadberežný, Zachař, Vogl - Hliněný (73. Adam), Wohlgemuth, Vařil (53. Kuna), Vávra - Pecka (79. Klimeš), Kadlec. Trenér Ginzel.
Nejlepší hráči: Žukov, M. Ševčík, celý tým - nikdo.
René Ševčík (trenér Dražic): "Odehráli jsme dva rozdílné poločasy. Ačkoliv jsme se po krásné střele Žukova ujali vedení už v úvodní minutě, zbytek první půle nám moc nevyšel. Ne že bychom úplně vypadli ze hry, to určitě ne, ale vytvořili jsme zcela zbytečné ztráty. Chyby, kterých jsme se dopustili, soupeř potrestal. O poločase jsme hráče nabádali k aktivní kombinační hře. Chtěli jsme zvýšit tempo hry, hrát na méně doteků (myšleno tři a více), rotovat na přihrávce a vytvořit na soupeře soustavný tlak. Musím říct, že druhá půle už byla plně v naší režii a v závěru se nám podařilo, myslím si, zaslouženě srovnat skóre. Dnes padaly krásné branky a konečná dělba bodů je dle mého názoru spravedlivá, i když jsme v samotném závěru měli šanci strhnout vítězství ještě na naši stranu. Poděkování patří samozřejmě i našim divákům, kteří nás celý zápas hnali za vyrovnáním a jsou naším dvanáctým hráčem."
Zbyněk Ginzel (trenér Roudného): "Do zápasu jsme vstoupili špatně a hned v první minutě jsme inkasovali. Dokázali jsme se z toho ale včas dostat a v 15. minutě vyrovnat po hezké akci z levé strany a pěkném zakončení z jednoho doteku Hliněným. Do poločasu jsme byli aktivní a zaslouženě jsme otočili skóre krásnou střelou Wohlgemutha. Po změně stran jsme bohužel nepřidali uklidňující gól a posledních pětadvacet minut to od nás bylo zbrklé. Chyběla kvalita v rozehrávce a zbytečně jsme byli zbrklí a nepřesní. Domácí byli houževnatí a cítili šanci na vyrovnání, které přišlo v 86. minutě. Musíme se tentokrát spokojit s bodem a poučit se z druhého poločasu. Nesmíme být ustrašení a bát se o výsledek. V týdnu potrénujeme a věříme, že v sobotu doma porazíme Osek."
TJ Blaník Strunkovice nad Blanicí - SK Strakonice 1908 2:1 (0:1)
Góly: 55. a 64. Šíp - 4. L. Bálek. Rozhodčí: Pečenka - Bartůněk, Krčín. ŽK: 3:3 (Dvořák, Štěch, asistent trenéra Ollé - Kotrba, Pavlovič, Kahuj). Diváků: 320.
Strunkovice: Vojtíšek - Kašpar, Dvořák, Fajtl, J. Žurek (30. Novák) - Šíp, Kadlec - Markovec, R. Žurek, Štěch - Požárek. Trenéři Beneš a Ollé.
Strakonice: Provazník - Kotrba (79. Zvonek), Janoch, Legdan, Kynkor - Hořánek (82. Kostka), Pavlovič (69. Kubeš), Kahuj, L. Bálek, Keclík - Uher (64. Sigmund). Trenér Zušťák.
Nejlepší hráči: celý tým, Vojtíšek, Šíp, R. Žurek - Janoch, Keclík.
René Ollé (trenér Strunkovic): "Zápas se Strakonicemi měl pro nás být vyvrcholením, co se týče motivace, jelikož jsme jim uštědřili jedinou porážku, kterou z 24 kol měly. A to navíc na jejich hřišti. Proto nám bylo jasné, že nám to budou chtít oplatit, a navíc jejich šňůra čtrnácti výher v řadě vzbuzovala veliký respekt. Opět jsme nastoupili v, dá se říci, nekompletní sestavě a někteří hráči nastoupili se sebezapřením. Vstup nebyl bohužel podle našich představ, hned v úvodních minutách jsme inkasovali na 0:1. V tu chvíli jsme doufali, aby utkání neskončilo nějakým debaklem, jelikož si na stadion našla cestu opravdu vysoká návštěva. Nechtěli jsme divákům v hezkém počasí připravit nějakou ostudu, naopak jsme chtěli ukázat, že i když nejsme kompletní, jsme schopni s vysokým favoritem důstojně držet krok. Do přestávky jsme přežili a další branku neinkasovali, měli jsme tam naopak nějaké výpady a závary, ale ani my jsme nebyli schopni srovnat. O poločasové přestávce jsme klukům říkali, ať jsou trpěliví a že nějaká šance přijde. Trochu jsme těžiště hry přesunuli na naši levou stranu, abychom měli větší šanci se tam dostávat. Nakonec musíme říci, že to, co se ve druhé půli událo, pro to všichni fotbal děláme - ať je to celkově pro radost hráčů, diváků a všech okolo. Otočili jsme skóre. Nejprve jsme srovnali po nacvičené standardce, přičemž z podobné situace jsme skórovali i ve Strakonicích, jen jsme ji lehce pozměnili. Sehráli jsme to dokonale a Michal Šíp po centru Romana Žurka zavíral na zadní tyči. Euforie byla veliká a říkali jsme si, že bod by byl dobrý, také vzhledem k tomu, že nám na pravé obraně hrál celý zápas náhradní brankář a levého obránce Honzu Žurka jsme museli střídat po půlhodině. Přeskupili jsme to trochu a do hry šel mladý Dan Novák. Měli jsme obavy, jestli dokážeme tak kvalitního soupeře udržet a jestli všichni udrží koncentraci. To, co nám tam nakonec padlo, aspirovalo na gól kola. Michal Šíp to nádherně trefil ze střední vzdálenosti a euforie byla ještě o to větší. Nakonec jsme měli ještě další tři, potažmo čtyři, gólové šance - pojistku mohli přidat Michal Požárek, Dan Novák, Roman Žurek nebo Michal Šíp. Na druhé straně vytáhl Zdeněk Vojtíšek fantastický zákrok při střele na zadní tyč a zároveň nás ještě zachránilo břevno. Nastavovalo se pět minut, bylo to opravdu dlouhé a hektické. Když rozhodčí pískl do píšťalky, opravdu byla ta euforie nádherná. Jediné dvě porážky, které Strakonice mají, jsou s námi, a o to více jsme pyšní na kluky a na to, co jsou schopni předvádět. Musíme poděkovat i fanouškům, kteří nás hnali, a myslím, že jsme jim připravili opravdu krásný páteční podvečer."
Jan Zušťák (trenér Strakonic): "Strunkovice mají obrovskou sílu a jsou to bojovníci. Ukázali to zase a musím říci, že jim jako hostující trenér vítězství - v uvozovkách - přeji. Šli za tím více, dali do toho duši a předvedli, jak se bojuje o tři body. My jsme šli do vedení už ve čtvrté minutě a bohužel jsme si mysleli, že se nám nic nestane. Neříkám, že jsme to odchodili, ale začali jsme zase hrát až v době, kdy jsme inkasovali druhý gól. Patnáct minut do konce jsme soupeře mačkali, ale nevyšlo to. Každopádně to byl pro mě nádherný zápas, byl to fotbal nahoru dolů a k tomu se přidali úžasní diváci. Domácím gratuluji, výhru si zasloužili a fakt se mi jejich výkon moc líbil. Ne náhodou nás podruhé v sezoně porazili. Měl bych být naštvaný, ale nejsem. Takový fotbal někdy je, ten zápas ale měl všechno. My to bohužel nezvládli takticky, za stavu 1:0 jsme si to měli zkušenostmi pohlídat. Kluky po jedné prohře hanit nebudu, to se stane, a my se musíme připravit na Třeboň, abychom to pro naše fanoušky zvládli zase za tři body, které nás přiblíží postupu."
FC Semice - FK Dolní Dvořiště 0:4 (0:3)
Góly: 6. Štifter, 26. Michael Tesař, 35. Sedlák, 47. Carda. Rozhodčí: Dunovský - Braťka, Ovčáček. ŽK: 3:1 (Kačírek, Mařík - Madar). Diváků: 100.
Semice: Dvořáček - J. Keclík, Řezáč (40. Kačírek, 73. Chytrý), Pohnán (52. Václavík), Listopad (40. Novák), Šindelář, Micka, Mařík, P. Keclík (37. M. Valach), Hrdlička. Trenér Breibisch.
Dolní Dvořiště: Jirkal - Gutwirth, Madar (86. Fical), Rozhoň, Aibl - M. Tesař, Jansa (77. Krenauer), Pecha (85. Micák), Sedlák - Carda, Štifter. Trenér Hulík.
Nejlepší hráči: nikdo - celý tým.
Jan Kapinus (zraněný kapitán Semic): "Věděli jsme, že tenhle zápas je pro nás důležitý, a chtěli jsme ho zvládnout. Do zápasu jsme bohužel nevstoupili podle našich představ. Hned od začátku bylo vše jinak, než jsme si řekli v kabině. Vůbec jsme nechytli tempo zápasu, byli jsme nepřesní v rozehrávce a všude jsme byli pozdě. Pokud v poločase prohráváte 0:3, hodně těžko se do zápasu vrací. I když jsme si byli schopni ke konci zápasu vytvořit nějaké gólové šance, soupeř byl po celý zápas lepším týmem a výsledek si pohlídal. Momentálně nás čekají důležité zápasy, které budeme muset zvládnout, a pokud chceme uspět, bude muset přijít nějaká změna, protože takhle se určitě prezentovat nechceme. Věřím tomu, že do dalšího zápasu vstoupí úplně jiný tým a získáme tři body."
Jakub Hulík (trenér Dolního Dvořiště): "Kromě úvodního nákopu za obranu, kdy jsme si dávali přednost, jsme byli po celých devadesát minut lepším mužstvem a zaslouženě vyhráli. Ve vzduchu visely ještě další góly, ale konečných 4:0 bereme. Ač jsme se trochu obávali hřiště, protože nikdo nechce hrát v květnu na umělé trávě, tak kluci hráli v tempu, organizovaně a v dostatečném pohybu. Chválím celé mužstvo i diváky, kteří nás přijeli podpořit. Teď je ovšem potřeba se připravit na další zápas. V pátek přivítáme Olešník, který má formu, a pro nás to bude výzva poprat se o body."
SK Mirovice - TJ Spartak Kaplice 3:1 (2:1)
Góly: 20. Rom, 45. Marvan, 78. Pechar - 10. Marvan (vlastní). Rozhodčí: M. Vican st. - Brodský, Vejčík. ŽK: 2:3 (Brabec, Maršík - Divoký 2, Bauer). ČK: 0:1 (86. Divoký). Diváků: 103.
Mirovice: Chlanda - Texler, J. Viták, Maršík, Brabec - Marvan, Pechar, Rom (87. M. Viták) - Dolejš (90. Havelka), Petřík (34. Mašek), Král (75. Kahoun). Trenér Převrátil.
Kaplice: F. Říha - Daniel, L. Vávra, Hami (81. Fučík), Pál, Šebek (70. Pastier), Divoký, Nowak, Vaniš (70. L. Macák), Bauer, Urazil. Trenér Lukáč.
Nejlepší hráči: Maršík, Marvan - Pál, Daniel.
Radek Převrátil (trenér Mirovic): "První byl spíše v režii hostů. Hráli jsme ustrašeně, bez dostatečné kvality na balonu, a Kaplice nám slušně zatápěla. Zejména jejich standardní situace byly opravdu kvalitně zahrávané a těžko bránitelné. Z jedné jsme také dostali gól, kdy jsme propadli na přední tyči. Do nějaké kloudné kombinace jsme se dostali až v polovině první půle a hned z toho byl gól na 1:1. Secvičený přechod proměnil na zadní tyči Rom. Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za stavu 1:1, povedla se nám standardní situace a Marvan protečoval balon za záda gólmana. Druhá půle z naší strany už byla jiná pohádka. Posíleni gólem do kabiny jsme najednou s lehkostí kombinovali a vytvářeli si brankové příležitosti. Opět jsme několikrát mohli rozhodnout o utkání během prvních 15 minut druhé půle. Ale ne a ne to tam padnout. Definitivní pojistka padla až po úniku Pechara deset minut před koncem, který sólo přes půl hřiště nekompromisně zakončil. Hosté měli ve druhé půli několik závarů, ale už jsme si to pohlídali a dotáhli zápas k naší spokojenosti. Super zápas, který mohl dopadnout jakkoliv. Musím pochválit a uznat kvalitu soupeře, který předvedenou hrou určitě nepatří do spodku tabulky. Velkou kaňkou zápasu je vážné zranění Petříka. Nyní už by měl být po operaci a čeká ho dlouhá rekonvalescence."
Roman Lukáč (trenér Kaplice): "V první půli jsme byli o něco aktivnějším týmem, škoda, že jsme aktivitu nezužitkovali. Zápas rozhodlo autové vhazování v nastavení první půle a branka do šatny. Ve druhé půlce jsme i přes snahu hráli křečovitě a domácí nás několikrát po hrubkách posílali do kontrů, až jeden proměnili a bylo po zápase."
TJ Osek - TJ Sezimovo Ústí 1:3 (0:1)
Góly: 81. Hoch (pen.) - 45. Pánek, 70. Škarda, 80. Neužil. Rozhodčí: Šťastný - Kollmann, Novotný. ŽK: 3:6 (Míčka, Němeček, Matěj Čapek - Pekař, Rychlý, Janoušek, Škarda, Fišer, trenér Jelen). Diváků: 120.
Osek: Grossmann - Balogh (46. Němeček), Basaraba, Brož, Čapek - D. Jizba, Hoch, Míčka, J. Hák (86. M. Hák) - Šourek, Carda (46. Brabec, 75. Zelenka). Trenér Hegenbart.
Sokol Sezimovo Ústí: Kuník - Pekař, Rychlý, Pavelka (59. Škrábek), Fišer - Škarda, Staněk, Kabeš, Janoušek (88. Novák) - Neužil, Pánek (90+3. Dohnal). Trenér Jelen.
Nejlepší hráči: nikdo - Kuník, celý tým.
Václav Hegenbart (trenér Oseku): "Nejhorší zápas v této sezoně, jednoznačně. Nepovedlo se nám vůbec nic. Vůbec jsem nás nepoznával. Absolutně jsme si na hřišti nevyhověli, schovávali jsme se. Byl to bezkrevný a alibistický výkon. Ani po poločase, kdy jsme sáhli ke střídání, jsme se pořádně do hry nedostali. Dnes jsme si vyhrát vůbec nezasloužili a soupeři gratuluji k výhře, protože byl lepší."
Miroslav Jelen (trenér Sokola Sez. Ústí): "Do zápasu jsme vstoupili zbytečně opatrně a prvních 15 minut jsme nechali hrát domácí, naštěstí jsme je do velké šance nepustili. Poté jsme se začali osmělovat a výsledkem byl gól Pánka po individuální akci na konci poločasu. Po změně stran jsme přeházeli posty, abychom začali hrát více fotbal a přestali se s domácími přetlačovat nákopy. To se nám podařilo a z vytvořených šancí se trefili Škarda a Neužil. Domácí si také vytvořili šance, při kterých nás podržel brankář Kuník. Snížení Oseku z penalty na 1:3 už nic neřešilo. Chválím celý tým za předvedenou hru."
TJ Jiskra Třeboň - FK Protivín 4:2 (3:0)
Góly: 33. a 36. Matoušek, 12. Rezek, 47. Zítek - 49. Stropnický, 53. Rauscher. Rozhodčí: Frček - Votava, Smola. ŽK: 1:4 (Širhal - Klimeš, Říský, Stropnický, Rauscher). Diváků: 145.
Třeboň: Wolf - Kopet, Valíček (88. Širhal), Pitelka, Rezek - Candra, Hromádka, Matoušek (77. Hrbek), Bláha (71. Mydlil) - Zítek (85. Schneider), Radosta (88. Decker). Trenér Bicenc.
Protivín: Martínek - Klimeš, Z. Vorel, Rothbauer, Polanský (46. Handschuh) - Rauscher, Příhoda (46. Pišna), Bečvář, Medvěd (58. Veselý) - Stropnický, Říský. Trenér Burda.
Nejlepší hráči: celý tým - Rauscher.
Karel Bicenc (trenér Třeboně): "Do tohoto zápasu jsme udělali cíleně dvě změny oproti minulému týdnu v Roudném. Hned v úvodu nás podržel brankář Wolf, který chytil ve 4. minutě tutovku soupeře. Dobře jsme kombinovali a drželi více míč, snažili jsme se soupeře přitlačit na vlastní polovině. Soupeř hrozil hlavně kvalitními protiútoky, které jsme dokázali zastavit. Ve dvanácté minutě jsme otevřeli skóre střelou Rezka z dálky na 1:0. Další část byla vyrovnaná, se šancemi na obou stranách. Ve 33. minutě pláchl po křídle Zítek, naservíroval míč Matouškovi a ten se nemýlil. Hned ve 36. minutě vypíchl Pitelka míč soupeři a opět přihrál před branku, kde Matoušek dopravil míč za brankovou čáru. Do přestávky jsme ještě měli několik šancí, tu největší měl Radosta, ale nepovedlo se mu zakončit. Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře a hned ve 47. minutě jsme navýšili skóre na 4:0. Bohužel potom jsme asi na deset minut vypadli ze hry. Příčinou byl gól na 4:1 ve 49. minutě, kdy nám prošel hráč středem hřiště a špatně jsme vyřešili situaci, která vedla ke snížení. Další chybou byla rozehra Radosty s Kopetem, ztráta míče na vlastní polovině a snížení na 4:2. V dalším průběhu už žádná branka nepadla. Chválím celý tým hlavně za první poločas, naladili jsme se dobře na zápas se Strakonicemi."
Pavel Burda (trenér Protivína): "Do utkání jsme vstoupili dobře. Hned v páté minutě měl velikou šanci Říský, ale domácího gólmana nepřekonal. Pak jsme si vybrali poločas hrůzy a domácím doslova darovali tři góly. O přestávce jsme si něco řekli. Jednoduše jsme zápas chtěli zachránit. Místo toho jsme si nechali dát další hloupý gól. Na to jsme rychle zareagovali a po hezké akci vstřelili branku. Podařilo se nám přidat ještě jednu. Hráli jsme v rámci našich momentálních možností. Bohužel další gólovou šanci neproměnil Říský. Posledních 15 minut jsme dohrávali v deseti lidech, protože se nám zranil hráč. I přesto jsme makali a za druhý poločas musím kluky pochválit. Hrál se hezký kombinační fotbal a domácímu týmu gratuluji k zasloužené výhře."
Autor: Redakce | Foto: Markéta Velková