Ideální jedenáctka KP: Famózní Dudkova série, Katovice zarmoutil Skála

pátek, 26. dubna 2019, 13:51

O největší překvápko 22. kola krajského přeboru se postarala Třeboň vítězstvím v Katovicích. Olešník deklasoval sedmi góly Osek a nezadržitelně směřuje za titulem krajského přeborníka. Nováček Blatná se radoval z prvního vítězství v odvetách. V ideální jedenáctce mají tato tři mužstva po dvou hráčích.

U Katovic je to už pravidlem, že z hostujícího brankáře dokážou udělat hvězdu. Po Kozlíkovi zářil na katovickém trávníku třeboňský Jakub Skála. „Chytil dva samostatné nájezdy ze strany, vytáhl míč z horního rohu, dirigoval tým,“ ocenil jeho výkon v Katovicích trenér Karel Kladenský, který pochválil po jubilejní desáté výhře 2:1 i Jana Matouška. „Předvedl výkon na hraně fyzických možností, opakovaně kvalitní hra v záloze.“

Čtrnácté Dražice po černé šňůře devíti zápasů bez bodu smetly ve druhé půli předposlední Hlubokou. Hlavní roli sehrál útočník Jan Kromka, který vystřihl hattrick a vysloužil si od nás ocenění Muže kola (rozhovor zde).

Blatná po skvostném prvním poločase brala první jarní tři body z vlastního stadionu proti Želči. V prvních 45 minutách se dvakrát prosadil kapitán Michal Mišiak a stoper Kryštof Šejvar přidal hlavou už v 6. minutě po standardce další svůj gólový zářez.

S odstupem 17 bodů vedoucí Olešník zvítězil podesáté po sobě! Střelecké manévry budoucího mistra (o titul ho může připravit jen zázrak) odskákal Osek. Dva góly vsítil Lukáš Dudek, který u dalších gólů asistoval. Podařilo se mu skórovat poosmé v řadě! Na demolici soupeře se po hodině hry podílel Miroslav Grobár dvěma technickými trefami z hranice pokutového území.

Parádní sólo vytasil čimelický zadák Petr Listopad. Z půlky prošel až do vápna, kde jej Krumlovští faulovali a Hovorka z penalty vyrovnal. V obraně Rudolfova se dařilo Ondřeji Hajnému. Pod výhru Lomu s Protivínem a posunu na druhou příčku se podepsal Lukáš Janů. „Podal výborný výkon, vstřelil první gól a nahrával Šimákovi před téměř prázdnou branku na 2:0,“ vyzdvihl agilního záložníka sekretář Sokola Jiří Volek. Milevský forvard Petr Dvořák zaúřadoval v Roudném, kde nejprve z brejku vyrovnal a čtvrt hodiny do konce vsítil v přesilovce rozhodující branku.

Nejlepší střelci: 18 gólů – David Lafata, 16 – Radim Štos (oba Olešník), David Neužil (Lom), 15 - Jakub Říský (Osek), Lukáš Dudek (Olešník), 13 – Martin Průcha (Třeboň), 12 - Jakub Barda (Milevsko), 11 – Vladimír Uher (Katovice), David Růžička (Třeboň), 10 - Jan Hoch (Osek), Ondřej Otepka (Roudné),  9 - Michal Požárek (Katovice), 8 - Zbyněk Vorel (Protivín), Radim Pouzar (Rudolfov), Michal Brůžek (Želeč), 7 - Jaroslav Bosnyak (Lom), Lukáš Stuchlík, Jan Kromka (oba Dražice), Václav Hegenbart (Čimelice), Tomáš Tauber, Václav Novák (oba Č. Krumlov), Miroslav Grobár (Olešník)

Brankáři s nulou: 6 – Ladislav Chylík (Lom), 5 – Tomáš Švehla (Katovice), Filip Matoušek (Olešník), Marek Hanus (Protivín), 4 – Tomáš Teringl (Rudolfov), Jan Komárek (Jankov), Michal Baka (Dražice), Martin Blažek (Želeč), Michal Trnka (Č. Krumlov), Pavel Dvořák (Milevsko), 3 – David Přibyl (Čimelice), Jiří Šiller (Hluboká), Jan Studnička (Olešník), Jaroslav Chlanda (Blatná), 2 - David Pícha (Rudolfov), Jakub Kopecký (Třeboň), Aleš Pavelec, (Jankov), Miroslav Jirkal (Olešník), 1 – Michal Šimůnek (Blatná), Jakub Skála (Třeboň), Michal Fajfrlík (Želeč), František Říha (Č. Krumlov), Jakub Kozlík, Milan Budoš (oba Osek), Tomáš Hřebejk (Roudné), Karel Krt (Čimelice)