Písek prověřil další prvoligista. Liberci chyběl jen Baroš

středa, 8. února 2017, 16:23

Písečtí fotbalisté absolvovali ve středu odpoledne na hřišti v Mladé Boleslavi šestou část devítidílného seriálu zimních přípravných duelů. Ve Středních Čechách se týmu trenéra Ondřeje Prášila postavil atraktivní soupeř - prvoligový FC Slovan Liberec.

Slovanisté vstoupili do utkání, v němž se poprvé v dresu píseckého FC představil Aleš Kočí, územní převahou. Několikrát se v úvodní čtvrthodině nebezpečně pohybovali v pokutovém území Písku, ale i díky důležitým zákrokům Jakuba Rondzika se skóre neměnilo. Až na konci zmíněného období se Liberečtí mohli radovat, když za zády hostujícího gólmana skončil míč z kopačky Romana Potočného, který proměnil nepřímý volný kop z bezprostřední blízkosti písecké brány – 1:0.

Netrvalo však dlouho a zahřmělo také na druhé straně. O sedm minut později totiž Písek vyrovnal, když chybu v domácí rozehrávce na polovině hřiště využila produktivní posila Jihočechů Tomáš Froněk - 1:1.

Před dovršením 40. minuty si Písečtí vybrali slabší chvilku a Slovan trestal. Nejprve vrátil Liberci vedení Radek Voltr, který v lednu přišel pod Ještěd z pražské Slavie - 2:1, a do dvougólového náskoku poslal svůj tým druhou trefou v zápase Roman Potočný - 3:1.

Po změně stran ubylo atraktivity a ke slovu se dostaly také obrany. Na straně prvoligového celku došlo k vystřídání kompletní jedenáctky a změn doznala i sestava FC Písek. Přesto, že si oba celky připsaly po jedné velké příležitosti, branka již ve druhé půli nepadla.

Trenér FC Písek Ondřej Prášil: „Potkali jsme se s dalším velmi kvalitním soupeřem. Liberec je v závěrečné fázi přípravy na ligu a vyzkoušel na nás snad všechny hráče s výjimkou Milana Baroše. Myslím si, že v první půli jsme předváděli líbivější a nebezpečnější fotbal než po přestávce, kdy jsme se již soustředili spíše na obranu. Byli jsme Slovanu vyrovnanějším soupeřem než v předchozím utkání v rámci MOL Cupu. Jsme spokojeni, jdeme správnou cestou.“

FC Slovan Liberec – FC Písek 3:1 (3:1)

Branky: 15. Potočný, 37. Voltr, 38. Potočný – 22. Froněk.

Liberec: Hladký – Coufal, Kúdela, Kouřil, Bartošák, Obročník, Breite, Vůch, Ekpai, Voltr, Potočný. Od 46. minuty: Porcal - Mikula, Latka, Karafiát, Kerbr, Bosančič, Machuča, Bartl, Šulc, Graiciar, Micovčák.

Písek: Rondzik – Hrachovec, Havel, Holub, Vaněk, Voráček, Milec, Froněk, Zeman, Kočí, M. Held. Náhradníci: Varyš - Rendla, Řezáč, J. Held, Hlinka, Řehák.

O víkendu se A-tým FC Písek představí opět doma. Neděle 12. 2. od 13,30 hodin: FC Písek - FC Sellier & Bellot Vlašim.