Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tak trochu jiná příprava začala několika jihočeským klubům

 
úterý, 31. ledna 2017, 13:05

Silové a výkonnostní centrum s názvem Performance Power Center České Budějovice se stalo na zimní přípravu domovem pro silovou a vytrvalostní přípravu celkem třinácti týmů!

Mezi nimi najdeme mládež SK Dynamo České Budějovice (9 týmů, U10 až U19), přípravku Malše Roudné, dorost SK Slavia České Budějovice, muže TJ Jiskra Třeboň a muže SK Planá. Přípravu těch nejmladších má na starosti Vendula Jungwirthová, starší ročníky si mezi sebe rozdělují trenéři Dominik Kodras a Milan Malý.

„Suchou“ přípravu zde ovšem odtrénovali i hokejisté ČEZ Motor České Budějovice, Rugby Club České Budějovice, tým amerických fotbalistů Budweis Hellboys a jednotlivci z A-týmu SK Dynamo České Budějovice.

„Proč Hellboys a PPC? Na začátku jsme hledali fitness, kam se vejde 20 hráčů a nenarušíme tím běžný provoz. V PPC tahle možnost je, díky rozsáhlému komplexnímu areálu, kde nechybí jak věci na silovou část tréninku, klece a podia, tak dráha a prostor na atletickou část tréninku. Podporujeme tréninky v týmu, protože to tým tmelí, tím pádem je to i kostka do úspěšné sezony. Trénink se snažíme vést v duchu nejmodernějších trendů, kde nechybí silové dřepy, benche, přemístění, shyby, dipy, sáně. Také máme možnosti na trénink výbušnosti, výskoky, změny směrů, odporové běhání se saněmi... To vše nám PPC nabízí. No a v posledním bodě je to hlavně kolektiv, tam, kam se těšíte, kde jste pozitivně naladěn, tam najdete nové výsledky, kamarádskou a podporující atmosféru,“ ohodnotil centrum hráč Hellboys a kondiční trenér v jedné osobě Jaroslav Zeman.

„Měli jsme nasmlouváno ještě více klubů, bohužel jsme již nenašli kapacitu na to, abychom jim u nás přípravu umožnili,“ komentuje počet týmů majitel a trenér Dominik Kodras.

„Našli jsme společnou řeč s trenéry mládeže SK Dynamo České Budějovice. Chtěl bych poděkovat Petru Benátovi, Petru Čížkovi a ostatním za to, že i u dětí vidí nutnost ve všestranné přípravě. U dorostu je to povinnost, ale kolikrát tomu tak není. Vždy se děsím, když vidím, jak se dorostenecké týmy připravují na sezonu. Dlouhé výběhy, cvičení s malými váhami v domnění, že získají lepší dynamiku, nekonečné cvičení core cviků, a to nejhorší – cvičení na bosu, které má do sportovního výkonu nulový přenos. Smutné je, že to nedělají pouze dorostenci, ale také mužské profesionální týmy. Jsem zvědav, kdy se i k nám dostane druh přípravy, který už léta využívají v NHL, Premier League, NFL a dalších profi soutěžích. Ještě u nás převládá názor, který nám vtloukali všichni do hlavy, a to, že se nesmí cvičit těžké váhy, jinak hráč zpomalí a bude těžkopádný. Rozhodně tomu tak není!“ dodává Kodras.

„Centrum využíváme již druhou přípravu a jsme maximálně spokojeni nejen s vybavením centra, které nám umožňuje zaměřit se na všechny aspekty, které jsou pro fotbalistu důležité, ale také s profesionálně vedenými tréninky. Je vidět, že chlapci v centru tréninku opravdu rozumí a odrazilo se to určitě i na našich výkonech,“ komentuje trenér Dynama U16 Marcel Tomášek, pro kterého to není první příprava v silovém středisku.

„V centru trénuji společně s Kamilem Hajduškem už rok pod vedením Dominika Kodrase a musím říci, že v mojí kariéře nastal zlom. Ze začátku jsem byl trošku skeptický, ale poté, co jsem se na hřišti cítil absolutně skvěle, jsem se do trénování a stravy maximálně ponořil. Odrazilo se to na fyzických testech. Výsledky jsem měl o několik levelů lepší než minulý rok,“ hodnotí své roční působení v centru Roman Wermke, hráč A-týmu SK Dynamo České Budějovice.

„Situace v přípravě sportovních klubů se však naštěstí začíná pomalu zlepšovat a jsem rád, že k tomu můžeme přispět. Silový trénink by neměl tvořit pouze základ každého přípravného bloku, ale měl by být zahrnut také v soutěžní sezoně. To je třeba si uvědomit a pokud je trénink správně periodizovaný, dojde k pozitivní adaptaci na trénink a zvyšování výkonu. U nás je tomu tak, že s přibývajícími týdny dochází k poklesu výkonnosti, únavě a zraněním. Což je samozřejmě škoda,“ uzavírá Dominik Kodras.

Na videu se můžete podívat na sestřih z tréninků mužských, dorosteneckých i mládežnických týmů.

Pokud by i váš tým měl zájem o spolupráci se silovým centrem, pište na recepce@ppcenterCB.cz nebo volejte na 721 167 521.

PR text