Písek hrál smírně s divizní Ostrou

sobota, 28. ledna 2017, 17:19

Před odjezdem na kondiční soustředění nastoupili hráči třetiligového áčka k přípravnému utkání proti Sportovnímu sdružení Ostrá. Hosté zaznamenávají od sezony 2012/13 strmý vzestup, když se z I. B třídy dostali až do divizní soutěže, v jejíž skupině C jim po podzimu patří průběžné sedmé místo. A svou aktuální formu zúročili také v Písku.

V první půli měli o něco více ze hry žlutomodří, ale gólově se ani jeden z celků nedokázal vyjádřit. V domácím dresu se o zteč soupeřovy brány pokoušel ve 12. minutě střelou na přední tyč Jakub Held, po půl hodině hry Filip Řezáč kličkami v pokutovém území či v závěru poločasu zcela volný hlavičkující Michal Rendla. Také Ostrá jednou nebezpečně zahrozila, jenže Lukáš Müller mířil z voleje vedle pravé tyče branky Lukáše Varyše.

Po změně stran dokázali svěřenci trenéra Ondřeje Prášila otevřít střelecký účet. Pohlednou akci začal dlouhou kolmou přihrávkou Jakub Held, který našel Ondřeje Sajtla. Když se míč dostal na nohu Filipa Řezáče, byl gól téměř jistotou, protože před píseckým útočníkem už v 53. minutě nebyla žádná další překážka - 1:0.

Úvodní gól však nastartoval spíše hráče Ostré. Ti po deseti minutách druhé půle začali ovládat dění na hřišti a zle zatápěli domácí obraně. V 55. minutě se ještě neprosadil Daniel Poběrežský, ale tečovaný pokus Davida Maříka z přímého volného kopu již skončil mimo dosah Lukáše Varyše - 1:1.

Hostující převaha byla stále výraznější a Ostrá mohla několikrát rozhodnout utkání ve svůj prospěch, ale skóre zůstalo až do závěrečného hvizdu nezměněno.

Trenér FC Písek Ondřej Prášil: „První poločas ještě snese nějaké hodnocení, ale ve druhé půli jsme už na hřišti vůbec neexistovali. Bylo zřejmé, že nám po změně stran došly síly a nebyli jsme schopni vůbec konkurovat. Bylo to o tom, zda výsledek udržíme, nebo ne. Co se týče úvodní pětačtyřicetiminutovky, tak to ve smyslu toho, že jsme se pokoušeli hrát nacvičované situace, pokoušeli jsme se o rozehrávku a o konstruktivní přechod, tak hrozné nebylo.“

FC Písek - Sportovní sdružení Ostrá 1:1 (0:0)

Branky: 53. Řezáč - 65. Mařík.

Sestava FC Písek: Varyš - Řehák, Havel, Rendla, Sajtl (66. Velek) - Voráček, Milec, J. Held (72. Sajtl), Hlinka (38. Uhlík) - Řezáč, M. Held.