Fotbalistky Borovan zakončily sezonu domácí porážkou s Hrádkem

středa, 17. května 2017, 13:18

Borovanské ženy sehrály v rámci 21. kola divize žen na svém hřišti svůj poslední mistrovský zápas v letošní sezoně. V posledním dějství mají volno. Trenéři nemohli počítat se šesti hráčkami základní sestavy, pomoci naopak přijela ne zcela uzdravená brankářka Tomšů. Na domácí lavičce byla jen jedna náhradnice, hosté přijeli ale pouze s deseti hráčkami, nicméně po většinu zápasu byli lepším týmem a zaslouženě zvítězili.

Hostující hráčky začaly lépe, po chybě obrany ve 4. minutě se ale Frantová teprve zastřelovala – míč skončil vedle branky. V rozmezí 10. a 12. minuty míč z kopačky Benedové dvakrát skončil těsně mimo branky hostí.

Domácím hráčkám dělaly největší problémy Frantová s Kupilíkovou a obě si na hřišti velice dobře rozuměly. Ve 21. minutě se poprvé trefila Frantová – po přihrávce od Kupilíkové obešla i brankářku Tomšů a dávala do prázdné branky – 0:1. Obě si spolupráci zopakovaly v 26. minutě – opět Frantová sama na branku – 0:2. Za tři minuty se Frantová proměnila v nahrávače a Kupilíková opět sama na branku – 0:3. Za dvě minuty opět úřadoval tandem Hrádku a Kupilíková dala svou druhou branku – 0:4.

Domácí hráčky byly u většiny míčů pozdě, špatně obsazovaly protihráčky, nedařila se rozehrávka. V závěru poločasu se o dosažení branky pokusila z přímého kopu Vonková, ale těsně minula.

Na začátku druhého poločasu nastoupily hostující hráčky pouze v devíti, Kupilíková měla menší zdravotní problémy, nicméně na hřišti to nebylo znát. Hosté kontrolovali míč, dobře si nabíhali, kombinovali a spoléhali na rychlé brejky. V 61. minutě se domácím povedly dvě akce. Benedová vybojovala míč, našla do vápna nabíhající Vonkovou, její pokus na dlouhou nohu skončil vedle. Za minutu Benedová přiťukla na vápně Sýkorové, míč skončil nad brankou Kolářové.

A hostující hráčky na druhé straně znovu trestaly. Do hry se vrátila Kupilíková a v 64. minutě opět po přihrávce od Frantové za obranu zvýšila na 0:5. Za pět minut se i Frantová dočkala třetí branky po samostatné akci a upravila na 0:6.

Za domácí se o zmírnění výsledku pokusila střelou opět Vonková po kombinaci s Benedovou – střela skončila opět nad brankou Kolářové. V poslední čtvrthodině to zřejmě některé domácí hráčky už nebavilo a hosté mohli stav utkání ještě navýšit. Střely Přibylové a Lejskové skončily vedle branky a Kupilíková se dokázala dostat ještě sama třikrát do sóla – dva pokusy vychytala Tomšů a třetí střela jen těsně minula pravou tyč. Zápas tak skončil vysokým vítězstvím hostujících hráček a zcela zaslouženě.

TJ Calofrig Borovany – TJ Hrádek 0:6 (0:4)

Góly: Frantová 3, Kupilíková 3.

Borovany: Tomšů - Zemanová, Švarcová, Benedová, Fürstová, Káplová, Pečmanová, Kunová, Sýkorová, Procházková, Vonková, Vitoušková.

Hrádek: Kolářová - Kupilíková, Frantová, Přibylová, Andrlová, Klímová, Lejsková, Truxová, Plzáková, Inemanová.