Fotbalistky Borovan nadělovaly i venku

středa, 10. května 2017, 10:45

Ve 20. kole odjížděla borovanská děvčata naposledy na hřiště soupeře. Tentokráte do Bernartic u Písku, kde našlo azyl mužstvo žen FK Mabapa.

Do branky Borovan se při zranění Tomšů postavila tentokrát Zemanová, trenéři se museli obejít bez Repaské a Fürstové a hlavně stoperky Kándlové, která má po nezaviněném pádu přes vlastní brankářku v zápase s Kaplicí natržený křížový vaz v koleni. Na pozici stoperky se proto postavila Vyslužilová a bylo vidět, že může hrát prakticky kdekoliv.

Před zápasem se nad Bernarticemi přehnal déšť a na začátku zápasu mokrý terén více svědčil domácím. Nicméně v 5 minutě se do sóla dostala Benedová po přihrávce od Vonkové, křížná střela skončila těsně vedle branky. V 10. minutě si slabší chvilku vybrala Vyslužilová. Kryla tělem míč směřující na brankářku Zemanovou, Pretzelmayerová míč vypíchla a před dobíhající Hlaváčkovou byla jen prázdná branka – 1:0. Ve 14. minutě po centru Benedové hlavičkovala Procházková jen vedle branky.

Ve 20. minutě se hosté dočkali vyrovnání. Vysoký centr do vápna přeskočil brankářku Ročovskou a Procházková jej do branky dotlačila tělem – 1:1. Ve 26. minutě se po chybě domácí obrany do sóla dostala Pretzelmayerová, jenže zbrkle vystřelila vedle branky.

Další branky se diváci dočkali ve 35. minutě .Kunová našla ve vápně Benedovou, ta se uvolnila okolo obránce, a křížnou střelou zvýšila na 1:2.  Sedm minut před koncem poločasu se domácím zranila jedna z obránkyň a hostující hráčky se dostaly ještě do několika šancí. Ve 39. minutě Benedová po narážečce s Vonkovou přestřelila, za dvě minuty si Tichá narazila před vápnem opět s Vonkovou, míč skončil vedle branky a na stavu se tak  nicnezměnilo.

Hostující hráčky začaly druhý poločas lépe. Ve 49. minutě byla ve vápně faulována Benedová, míč si postavila Vyslužilová a pokutový kop s přehledem proměnila 1:3. Za tři minuty se po lajně prosadila Pretzelmayerová, Hlaváčková však její centr špatně trefila. V 58. minutě se ke střele dostala Sýkorová po kombinaci se Švarcovou a Pečmanovou, míč skončil nad domácí brankou

Po chybě Káplové u postranní čáry v 64. minutě se k míči dostala domácí Hlaváčková. Našla ve vápně zcela volnou Pretzelmayerovou a na její střelu k tyči byla Zemanová krátká – 2:3. Hostující hráčky nepolevovaly v útočení.Aktivní byla na pravé straně hlavně Procházková. Po její přihrávce se v 69. minutě se na vápně ke střele dostala Vonková a ranou pod břevno zvýšila na 2:4.

Procházková se sama prosadila v 77. minutě, když po centru Tiché její první pokus Ročovská jen vyrazila, a dorážka znamenala zvýšení na 2:5. Za tři minuty se do míče z dobrých 30 metrů po přihrávce od Gubániové opřela Vyslužilová a míč zapadl pod břevno domácí brankářky – 2:6.

Za dalších pět minut se Vyslužilová vydala opět před domácí branku. Na vápně si narazila s Gubániovou, udělala kličku i domácí brankářce a do prázdné branky uzavřela stav utkání na konečných 2:7.

FK Mabapa – TJ Calofrig Borovany 2:7 (1:2)

Hlaváčková, Pretzelmayerová – Vyslužilová 3 (1x11), Procházková 2, Benedová, Vonková.

FK Mabapa: Ročovská, Tomanová Vendula, Tomanová Markéta, Šlechtová, Pletková, Pretzelmayerová, Hlaváčková, Kodymová, Kubešová, Grecmanová, Bardová

TJ Calofrig Borovany: Zemanová, Benedová, Káplová, Tichá, Vyslužilová, Pečmanová, Kunová, Sýkorová, Procházková, Gubániová, Vonková, Vitoušková, Švarcová.

Borovanské hráčky po zápase s FK Mabapa:

Nahoře zleva: trenér Beneda, Vonková, Sýkorová, Gubániová, Kunová, Vitoušková, Káplová, Tichá, trenér Brázda. Foto Václav Beneda

Dole zleva: Benedová, Procházková, Pečmanová, Švarcová, Vyslužilová.

Leží: Zemanová