Oslabený Protivín utržil v Kaplici jedenáct gólů!

středa, 29. března 2017, 17:47

V dalším kole divize žen zavítal do Kaplice Protivín. Domácí lodivod Křiva se musel obejít bez dlouhodobě zraněné Veroniky Jedličkové a ze standardní základní sestavy chyběla i nemocná Bartoníčková. Přesto měl kaplický trenér k dispozici alespoň jednu hráčku na střídání. O tom si v tomto střetnutí mohl protivínský kouč Koleš jen zdát. Z různých důvodů mu chybělo hned několik hráček a tak od začátku hrál hostující Platan jen v osmi hráčkách.

V páté minutě se za brankářkou Brožovou zatřáslo břevno po dalekonosné střele Vávrové. I přes trvalý tlak fotbalistek Spartaku zůstávalo skóre dlouhé minuty neměnné. V osmnácté minutě se brankářka Brožová vytáhla při střele Praizlerové, kterou vytěsnila na břevno, ale dobíhající Monika Pálková dorazila balón do odkryté svatyně – 1:0.

Jak už to tak v takovýchto zápasech bývá, po úvodní brance, další góly na sebe nenechaly dlouho čekat. V polovině prvního dějství se po přihrávce Pálkové umístěnou střelou k tyči gólově prosadila Eva Hnízdilová a pro ni to byl premiérový gól v kaplickém dresu po podzimním přestupu z klubu Huhtamaki Okříšky – 2:0.

O chvíli později Praizlerová uvolnila na pravé straně Zuzanu Matouškovou, její nepovedený centr se stal ideální střelou a míč zapadl přes brankářku do brány potřetí – 3:0. V 38. minutě střetnutí už to bylo o čtyři branky, když se ve vápně dostala k odraženému míči Zuzana Matoušková a prudkou ranou nedala Brožové šanci – 4:0. Na poločasových 5:0 pak tři minuty před přestávkou upravila po centru Matouškové přesně hlavičkující kapitánka Pavla Křivová – 5:0.

Po změně stran se pokračovalo v nastoleném trendu. Hrálo se za neustálé převahy fotbalistek Spartaku a skóre dál narůstalo. I když je pravdou, že šestý gól padl až po osmnácti minutách hry. Přihrávku Vocedálkové přetavila v šestý gól střelecky disponovaná Zuzana Matoušková – 6:0. V sedmdesáté minutě už to bylo o sedm. Znovu u gólu asistovala Vocedálková a svůj první gól v zápase vstřelila Helena Praizlerová – 7:0. Hned v následující minutě lovila brankářka Brožová míč ze své sítě poosmé, když další gólovou přihrávku Vocedálkové zužitkovala Zuzana Matoušková – 8:0.

Srdnatě bojující družinka protivínských fotbalistek obdržela další ránu zhruba čtvrthodinu před koncem, kdy zápas skončil pro zraněnou Vítovcovou. V závěrečné desetiminutovce vstřelily Kapličandy ještě další tři góly. Popáté se v zápase střelecky prosadila Zuzana Matoušková a po ní přidaly své druhé góly v utkání Monika Pálková a Pavla Křivová – 11:0.

Zápas tedy skončil dvoucifernou výhrou Spartaku. Absolutorium si zaslouží i hráčky Protivína, které ač hrály oslabené o tři, v závěru dokonce o čtyři, hráčky, odehrály celý zápas. Klobouk dolů dámy. V dalším kole mají fotbalistky Spartaku volný los. Představí se až druhou dubnovou neděli na hřišti v Branicích, kde na jaře hraje své domácí zápasy celek Mabapa.

FK Spartak Kaplice – TJ Platan Protivín 11:0 (5:0)

Góly: 26., 38., 63., 71., 82. Matoušková, 18., 84. Pálková, 42., 85. Křivová, 23. Hnízdilová, 70. Praizlerová.

Rozhodčí: Marek. ŽK: 0:1 (Dokoupilová). Diváků: 30.

Kaplice: Petržalová – K. Jedličková, Vávrová, Tošilová, Vocedálková, Stoklasová, Praizlerová, Hnízdilová, Matoušková, Křivová, Pálková. Střídala: Suchanová.

Protivín: Brožová – Vítovcová, Kubičková, Mikulenková, Hrabová, Dokoupilová, Kyrianová, Vlková.