Fotbalistky Kaplice přivezly z Plzně bod. Manko dotahovala Helena Praizlerová

pondělí, 6. března 2017, 22:03

Jako první do jarních odvet vstoupily z kaplických celků ženy. První březnovou sobotu zavítaly do Plzně, kde byly jejich soupeřem Vodní stavby. Utkání se hrálo v podvečer za umělého osvětlení a na umělé trávě plzeňské Viktorie v Luční ulici.

Od úvodních minut hrály prim domácí fotbalistky. Kapličandy si dlouhé minuty zvykaly na povrch umělé trávy. Nebylo tedy ani divu, že se o úvodní branku postaraly hráčky Vodních staveb. Už v jedenácté minutě se jim podařilo otevřít skóre utkání, když brankářku Klomfarovou překonala kapitána Romana Barnášová – 1:0.

I když se hostující hráčky sžívaly s umělou trávou dlouhé minuty, byly blízko k vyrovnání. Trestný kop Praizlerové skončil pouze na břevně domácí svatyně. Pár minut po ní pronikla z pravé strany do šestnáctky Matoušková, při křížné střele brankářku Krákorovou znovu zachránila branková konstrukce. V tomto případě skončil míč na vzdálenější tyči. I přes tyto příležitosti nebyl trenér Křiva s hrou svých svěřenkyň spokojen a ještě větší vrásky na čele mu přidělala 35. minuta, kdy se náskok domácích zdvojnásobil. Eliška Slovnkaiová zvýšila na 2:0. Mladý tým Vodních staveb měl tedy o přestávce pohodlný dvoubrankový náskok.

Poločasová domluva trenéra Křivy padla zřejmě na úrodnou půdu, neboť po změně stran se obraz hry výrazně změnil. Patrně k tomu přispěly i změny v sestavě a výměny postů některých fotbalistek. Změna ve hře přinesla záhy i kýžené ovoce. Po osmi minutách hry se podařilo Kaplici snížit na rozdíl jediné branky, když přihrávku Bartoníčkové přetavila v první jarní kaplický gól zkušená Helena Praizlerová – 2:1.

Vstřelený gól ještě více povzbudil hostující fotbalistky, které ve druhém poločase měly míč častěji na svých kopačkách, ale vyrovnávací gól se jim dlouhé minuty nedařilo vstřelit. Nakonec se přece jenom dočkaly. Osm minut před závěrem pronikla ze strany do vápna kapitánka Křivová a po její zpětné přihrávce prokázala svou kopací techniku Helena Praizlerová, která svým sedmým gólem v sezóně zajistila konečnou dělbu bodů – 2:2.

Ve druhém dějství s přibývajícími minutami domácím fotbalistkám viditelně docházely síly, Kapličandy toho však využily pouze ke srovnání skóre. Pro oba dva týmy to byl shodně první nerozhodný výsledek v celém ročníku. Na získaný bod na půdě soupeře budou chtít děvčata z Kaplice navázat v následném domácím střetnutí, kdy v neděli dopoledne budou hostit v jihočeském derby jindřichohradecký Sokol.

TJ Vodní stavby Plzeň – FK Spartak Kaplice 2:2 (2:0)

Góly: 11. Barnášová, 35. Slovnkaiová – 53. a 82. Praizlerová. Rozhodčí: Adamčík – Duspiva, Švantner. ŽK: 0:1 (K. Jedličková). Diváků: 50.

Plzeň: Krákorová – Králová. Valečková, Kabourková, Slovnkaiová, Hrabáková, Troupová, Barnášová, Sládková, Šidvicová, Hyťhová. Střídaly: Třikačová, Černá.

Kaplice: Klomfarová – K. Jedličková, Praizlerová, Vávrová, Suchanová, Matoušková, Vocedálková, Bartoníčková, Stoklasová, Křivová, Pálková. Střídaly: Tošilová, V. Jedličková.