Na republikové mistrovství se probojovalo Hradiště

středa, 15. února 2017, 17:17

V českobudějovické hale Na Sádkách proběhl v sobotu 11. února 2017 již 8. ročník krajské soutěže žen ve futsalu FIFA. Na turnaji, jehož vítěz se zúčastní červnového Mistrovství ČR, startovala mužstva Sokola S. Ústí, Calofrigu Borovany a TJ Hradiště. Hrálo se systémem každý s každým na 2 x 20 minut.

Nečekaným, ale naprosto zaslouženým šampionem kraje se stal ve futsalu FIFA debutující tým TJ Hradiště. Svěřenkyně trenéra Petra Novotného nejprve šťastným gólem tři minuty před koncem zdolaly favorizovaný sezimoústecký Sokol a že nešlo o náhodu, potvrdily výhrou proti Borovanům.

Velkým favoritem byl Sokol S. Ústí. Nad Borovany vedl už 5:2, ale v závěru doplatil na neproměněné šance a finišující soupeř mu v závěrečných dvou minutách nastřílel tři góly. Pátým v poslední vteřině zkompletovala Benedová hattrick.

Nejlepší hráčkou byla trenéry určena Michaela Sitterová z Hradiště, nejlepší brankářkou Silvie Tomšů z Borovan a nejlepší střelkyní se čtyřmi góly se stala teprve 17letá Eliška Sýkorová, která v obou zápasech zaznamenala po dvou brankách.

Dosavadní vítězové:  FK Lažiště (2010), Calofrig Borovany (2011), Sokol Jindřichův Hradec (2012), Platan Protivín (2013), Sokol Jindřichův Hradec (2014), Sokol Sezimovo Ústí (2015), Sokol Jindřichův Hradec (2016), TJ Hradiště (2017).

Výsledky turnaje:

TJ Sokol Sezimovo Ústí – FK Calofrig Borovany 5:5 (4:2)

Góly: 10. Hrobská, 11. a 12. Šimáková, 19. Hrobská, 31. Sesztáková – 3. a 17. Benedová, 38. a 38. Sýkorová, 40. Benedová.

TJ Hradiště – TJ Sokol Sezimovo Ústí 2:1 (0:1)

Góly: 21. Michalcová, 37. Sitterová - 4. Stejskalová.

FK Calofrig Borovany – TJ Hradiště 2:4 (1:2)

Góly: 14. a 39. Sýkorová – 2. Sitterová, 19. Hynoušová, 31. Sitterová, 40. Němečková.

Konečná tabulka:

1. TJ Hradiště                         2          0          0          6:3       6

2. TJ Sokol Sezimovo Ústí       0          1          1          6:7       1

3. FK Calofrig Borovany           0          1          1          7:9       1

Nejlepší brankářka: Silvie Tomšů (Borovany)

Nejlepší hráčka: Michaela Sitterová (Hradiště)

Nejlepší střelkyně: Eliška Sýkorová (Borovany) se 4 góly

Sestavy mužstev:

TJ Hradiště: Vaňková – Veselá, Mužíková, Hynoušová, Sitterová, Sigmundová, Němečková, Michalcová. Trenér Petr Novotný.

TJ Sokol Sezimovo Ústí: Smržová – Zíková, Hrobská, Šimáková, Pěchová, Hliňáková, Stejskalová, Sesztáková, Koktavá. Trenér Vlastislav Feik.

FK Calofrig Borovany: Tomšů – Zemanová, Vitoušková, Kándlová, Benedová, Fürstová, Káplová, Tichá, Pečmanová, Kunová, Repaská, Sýkorová. Trenér Václav Beneda.