Ve šlágru krajského přeboru padlo pět gólů, dva vlastní

Bitva o první místo nesla všechny rysy nervózního derby. Domácí na vlastním hřišti neprohráli, Soběslav chtěla tuhle sérii ukončit a poprvé v podzimní části poskočit na vedoucí pozici. Želeč se neprosadila ze hry, oba góly vstřelila po trestných kopech. Soběslav dokonale využila nejisté obrany domácích a trestala. Zdroj: Spartak Soběslav

JAK PADALY GÓLY

0:1 – Soběslavští zahrávali v 19. minutě Janouškem z velké dálky trestný kop, míč letěl přesně na zadní tyč, kde vyskočil nejvýše kapitán Spartaku Michal Hromada a hlavičkoval přesně pod břevno Hovorkovy branky.

1:1 – Za pět minut bylo vyrovnáno. Výhodu trestného kopu z velkého vápna dostali i domácí a Michal Brůžek, Muž 12. kola, prokázal skvělou kopací techniku a dělovkou do šibenice nedal Kuníkovi šanci zasáhnout.

1:2 – Deset minut po přestávce přišel klíčový okamžik. Hosté dlouhým odkopem vyslali do brejku Martina Dvořáka, stopeři zaspali a soběslavský útočník chladnokrevně zakončil nájezd na vybíhajícího Hovorku technickou placírkou.

1:3 – V 79. minutě podnikla Soběslav rychlý protiútok po levé straně, míč putoval před želečskou branku, kde ho vracející se David Pavličko poslal ve skluzu do vlastní branky.

2:3 – „Vlastenec“ byl k vidění i na druhé straně. Tři minuty před závěrem zahrál Brůžek přímák před malé vápno a dezorientovaný Lukáš Podráský hlavičkoval do vlastní sítě.