Juniorka Dynama na Složišti podlehla mladíkům pražských Bohemians. Hosté byli lepší

pondělí, 24. dubna 2017, 18:36

Jedenáctka SK Dynamo coby předposlední tým Juniorské ligy přivítala ve 25. kole na Složišti šestý celek tabulky, pražské Bohemians 1905. Jihočechům patřila úvodní čtvrthodina, v níž nevyužili šance. Potom začali dirigovat hru „klokani“, kteří měli převahu téměř po celý zbytek zápasu. Domácí se trochu zvedli mezi 50. a 70. minutou, kdy srovnali z penalty, ale rozhodující úder jim zasadil neudržitelný Brazilec Frizoni Da Cruz.

Příjemný čas po pondělním poledni v tréninkovém areálu Dynama zpříjemňovalo sluníčko, které se zpočátku více usmívalo na domácí fotbalisty. První velkou šanci připravil v 10. minutě nový kapitán Daniel Jenne, po jehož centru z levé strany však Lukáš Bálek pálil vedle. O pět minut později rozjel akci Lukáš Bálek a utěšenou střelu Martina Fišera vyrazil brankář Jan Šrámek s obtížemi na roh. Jenže platilo nedáš – dostaneš. Na dlouhý vysoký centr si naběhl u levé tyče Antonín Vaníček z týmu Bohemians a rovnou ze vzduchu napálil míč do sítě.

Pražané jednoznačně převzali iniciativu a bylo trochu i štěstím pro domácí, že skóre zůstalo do poločasu nezměněné. Podržel je pendl z áčka Kamil Hajdušek, jenž doslova čaroval mezi tyčemi. Včasným vyběhnutím ve 24. minutě odvrátil pohromu, která hrozila z kopačky Davida Věchtíka, za další dvě minuty přesměroval bombu Frizoniho Da Cruze na rohový kop. Ve 37. minutě nemusel zasahovat, když Adam Fotr zblízka přehodil břevno. Krátce před pauzou ale budějovický gólman ještě likvidoval přízemní střelu Filipa Blechy.

V základu se otrkávali dorostenci

Po změně stran pokračovali v náporu zelenobílí a Kamil Hajdušek ve 47. minutě odvracel na roh výživnou ránu Dominika Kostky. Domácí začali ožívat, snad to bylo i díky dvěma střídáním. Daniel Jenne z trestného kopu v 53. minutě ale mířil vedle branky „klokanů“. Necelou čtvrthodinu poté si Jihočeši v pokračujícím tlaku vynutili penaltu, když obrana hostí zkosila v pokutovém území Davida Tomáška. Exekutor Lukáš Bálek nekompromisně poslal míč po zemi k pravé tyči.

Litovat mohli Jihočeši nedotažené situace ze 74. minuty, kdy po rychlé akci z výhodné pozice zbrkle přestřelil Jan Krejčí. O pět minut později se Pražané dostali do brejku, první střelu odrazil svým tělem David Tomášek, ale rychlonohý Frizoni Da Cruz poté vyslal dělovou ránu a mnoho nechybělo, aby protrhl síť domácí branky. Přes velkou snahu Dynama o vyrovnání si hosté bezpečně pohlídali výsledek.

Namísto hlavního kouče Petra Skály tentokrát hodnotil zápas jeho asistent Roman Lengyel. „Prvních patnáct minut jsme měli víc ze hry. Po vedoucím gólu byla lepší Bohemka, jejíž hru dělal Brazilec. Nás podržel gólman Hajdušek. Druhá půle byla, myslím, vyrovnaná. Povedla se nám penalta, ale hosté z brejku zaslouženě skórovali podruhé. V základní sestavě jsme měli čtyři dorostence, kteří se teprve učí juniorský fotbal. Proto nevidím zápas až tak negativně,“ uvedla dlouholetá opora zadních řad ligového Dynama.

SK Dynamo ČB – Bohemians Praha 1905 1:2 (0:1)

Góly: 68. Bálek z penalty – 22. Vaníček, 79. Frizoni Da Cruz. Rozhodčí: Berka – Mokrusch, Vlček. ŽK: 1:2 (31. Bálek – 77. Brak, 78. Frizoni Da Cruz). Diváků: 90.

SK Dynamo: Hajdušek – Škoda, Rottenborn, Tomášek (84. Dolejšek), Jenne – Bálek, Blažek, Kubata (46. Rauscher), Fišer (57. K. Kadlec) – Krejčí (84. R. Kadlec), Smetana (46. Vlk). Trenéři Petr Skála a Roman Lengyel.