Táborské dorosty uspěly s Admirou Praha. Devatenáctka neudržela vedení v Benešově

úterý, 28. března 2017, 18:51

V 22. kole ČDL U19 cestoval Táborsko do Benešova. Dorosty U17 a U16 hostily na umělce na Soukeníku pražskou Admiru. Mladší dorostenci kouče Pavla Regáska nastříleli po přestávce v rozmezí šesti minut tři góly.

SK Benešov U19 - FC MAS Táborsko U19 3:2 (1:1)

Branky: 32. Popelka, 62. Kulhavý, 82. Melichar - 37. Dvořák, 48. Sazma.

Sestava FCT: Matoušek – Větrovský, Víteček, Vysušil, Laszák – Dvořák (65. Bouchal), Schramhauser (57. Kmeťo), Sazma – Vozihnoj, Hrubý Mikuláštík (71. Hofbauer).

Karel Musil, trenér U19: „Domácí začali nátlakově, agresivně s přímočarým přechodem do útoku. K tomu si vytvářeli standardky, které výborně zahrávali, byly velice nepříjemné. Úvod jsme nezachytili, nebyli jsme konstruktivní ve středu hřiště a přechod do útoku byl pomalý. Po naší zbytečné ztrátě míče ve středu hřiště domácí vyrazili do brejku, který potrestali první brankou. Musím říci, že nás obdržený gól probudil. Dokázali jsme hru zrychlit a po akci Vozihnoj – Dvořák se nám podařilo vyrovnat. Získali jsme střed hřiště, byli více na míči a akcím chyběla jenom efektivita v zakončení. V úvodu druhého poločasu jsme po kombinační akci Větrovský – Dvořák – Sazma šli do vedení. Sazma to krásně trefil z dálky. Měli jsme další příležitosti, ale nedokázali jsme je využít. To rozhodlo. Při vyrovnávací brance jsme vyklidili naší levou stranu, nepochopitelně a v závěru jsme si nepohlídali standardku domácích. V těchto chvílích mi chyběla zodpovědnost vůči týmu, zbytečné individuální chyby. Musíme více pracovat, být fotbalovější a jít nekompromisně za vítězstvím. To mi hodně chybělo!“

FC MAS Táborsko U17 – Admira Praha U17 1:0 po pen.

Sestava FCT: Duchoň – Bouchal, Fical, Volf, Vlk – Štefl, Brabec – Dědina, Horváth, Kubín (68. Mareš) – Strejček.

Zbyněk Jaroš, trenér U17: „Herně jsme odehráli zápas lépe než před týdnem v Chrudimi. Přesto v prvním poločase jsme se málo prosazovali individuálním výkonem, chyběl tomu šmrnc, jiskra. Ve druhém poločase jsme na jednotlivých postech přidali a bylo to znát. Mohli jsme utkání rozhodnout, ale dali jsme tyčku a dobrá šance v závěru skončila těsně vedle. Vítezství jsme tak uhájili v penaltách. Jak jsem říkal, výkon byl určitě lepší, než před týdnem, přesto musíme pracovat v utkání tvrději a hráči musí pochopit, že bez jejich přispění to hrát nejde. Chce to se více otevřít, přijmout zodpovědnost a hlavně mít vítěznou povahu. Předvedená hra, myslím, odpovídala našim momentálním možnostem.“

FC MAS Táborsko U16 - Admira Praha U16  3:1 (0:0)

Branky: 71. Fical, 73. Soukal, 76. Matyáš Brabec - 55. Škurek.

Sestava FCT: Nowák – Červ (46. Mischnik), Jindrák, Sohler, Studenovský - Danda, Soukal, Matyáš Brabec, Kahoun (75. Matěj Brabec) – Nguyen (58. Fical) – Dumbrovský (46. Strejček).

Pavel Regásek, trenér U16: „Utkání s velice dobře připraveným soupeřem jsme tentokrát zvládli na jedničku. Celý zápas se hrál ve velmi vysokém tempu se šancemi na obou stranách. Ve 33. minutě se po individuální akci a ukázkové průnikové přihrávce Matyáše Brabce dostal do stoprocentní brankové příležitosti Dominik Dumbrovský, ale hostující brankář střelu efektně vyrazil. Hosté se dostali asi do tří brankových příležitostí, které však velmi efektně zlikvidoval Nowák. Do druhého poločasu lépe vstoupili hosté, když po naší hrubé chybě vstřelili velmi laciný gól. Chvilku nám trvalo, než jsme se z toho vzpamatovali, ale asi po pěti minutách souvislého tlaku Admiry jsme paradoxně udeřili my. Po velmi pohledné kombinační akci se k míči dostal Fical a v zakončení byl nekompromisní, stav 1:1. Od té doby bylo na hřišti jen jedno mužstvo, po dvou minutách se k míči dostal Soukal a velmi povedenou střelou z hranice pokutového území upravil stav utkání na 2:1. V tu dobu jsme dostali Admiru pod souvislý tlak a to vyústilo třetím gólem Matyáše Brabce, který upravil na konečných 3:1. S pokorou ale musím přiznat, že Admira u nás zanechala velmi dobrý dojem a prezentovala se opravdu kvalitním výkonem a hlavně útočnou hrou, která se musela všem přihlížejícím líbit. Náš výkon měl také velmi dobré parametry a zisk tří bodů byl jen třešničkou na dortu tohoto oboustranně kvalitního utkání.“