Vítězný návrat trenéra Musila. Hra na tři útočníky se vyplatila

úterý, 21. března 2017, 20:55

Kormidelník Karel Musil se po podzimním odchodu znovu objevil na střídačce táborského dorostu U19. Návrat to byl vítězný. Táborští porazili Viktorku Žižkov 2:0 a poprvé získali na jaře tři body. „V utkání mi chyběla jednoduchost a přímočarost, na tom musíme zapracovat,“ poznamenal staronový kouč, který vsadil na rozestavení 4 – 3 – 3.

Karel Musil, trenér Táborska U19: „Do utkání jsme vstoupili aktivně. První přímočarou akci jsme sice nevyužili, ale druhá už znamenala vedoucí gól. Vozihnoj si naběhl na kolmici za obranu od Dvořáka a střelou na bližší tyč nedal gólmanovi šanci. Pokračovali jsme v aktivitě, přišly standardky, ale bez důrazného zakončení.

Postupně ale naše aktivita začala nepochopitelně odcházet. Hosté začali přebírat aktivitu hlavně ve středu hřiště, sbírali odražené míče, vyhrávali souboje, jejich akce po levé straně byly hodně nebezpečné. V těchto chvílích nás podržel gólman Matoušek. Naše hra do poločasu byla nesourodá, hodně chyb v kombinaci, málo jsme doplňovali naše útočníky. Hráli jsme neustále na naší polovině hřiště, výrazně chyběl přechod do útoku…

O přestávce jsme si vyříkali chyby a druhý poločas byl lepší. Dokázali jsme podržet míč, více kombinovat přes kraje hřiště, přišly šance (Vozihnoj, Sazma, Dvořák) a standardky, ale bez efektu. Škoda, utkání jsme mohli rozhodnout už dříve a než až v závěru, kdy po rohovém kopu dorazil míč do branky Hrubý.“

FC MAS Táborsko – FK Viktoria Žižkov 2:0 (1:0)

Góly: 4. Vozihnoj, 86. Hrubý.

Rozhodčí: Pastyřík - Mudra, Špindlerová. Diváků: 50.

Táborsko: Matoušek – Větrovský (89. Hofbauer), Víteček (89. Anděl), Vysušil, Laszák – Dvořák, Schramhauser, Sazma – Vozihnoj, Hrubý (88. Bouchal), Mikuláštík (82. Kmeťo). Trenér Karel Musil.