Při startu Hlubocké zimní ligy zahřál hrstku diváků tucet gólů

sobota, 28. ledna 2017, 17:37

Dvanáct gólů padlo v prvních dvou zápasech 9. ročníku zimního turnaje na Hluboké. V úvodním střetnutí si po bodu za remízu 2:2 rozdělily Č. Krumlov s Čimelicemi, ve druhém porazilo Roudné v derby domácí Hlubokou po osmibrankové přestřelce 5:3. Dva góly napoprvé zaznamenali Václav Beránek, Václav Hegenbart a Ondřej Otepka.

Výsledky 1. kola skupiny A

FK Slavoj Č. Krumlov – SK SIKO Čimelice 2:2 (2:2)

Góly: Beránek 2 – Hegenbart 2.

Č. Krumlov: Votýpka – Švec, Kabele, Dudák, Mravec – Tůma, Wagner, Novák, Persán – Beránek, Carda. Střídali Trnka (B), Hofmann, Neckář, Strapek, Matěják, Sekyra. Trenér Václav Domin.

Čimelice: Slavík – Hadáček, Fara, Pšenička, Nosek – Nekl, Káš, Froněk, Svojše, Pávec  – Hegenbart. Střídal Petráš. Trenér Tomáš Smrčina.

Premiérový duel začal pěkně zostra, po půl hodině padly čtyři góly. První turnajový zásah obstaral ve 12. minutě krumlovský Václav Beránek. Čimelice, jimž chyběla řada hráčů, stačily odpovědět už po šesti minutách Václavem Hegenbartem. Ve 27. minutě překonal Slavíka podruhé Beránek a vrátil slavojákům vedení. Jejich radost trvala pouhých pět minut. Zkušený Hegenbart znovu prokázal své střelecké kvality a srovnal na 2:2. Po přestávce se obraz hry nezměnil, ve vyrovnaném utkání už další góly nedošlo. Krumlov (s jediným novicem Neckářem v sestavě) si v závěru vytvořil mírný tlak a nejblíže k vítězné brance měl povedenou ranou z vápna Kabele, ale gólman Slavík dokázal reflexivně vytáhnout míč nad břevno. Dělba bodů byla nakonec spravedlivá.

TJ Hluboká n/Vltavou – Malše Roudné 3:5 (2:2)

Góly: Legdan, T. Adam, Rubick – O. Otepka 2, L. Vávra, Tušer, Budín.

Hluboká: Brašnička - Říha, Legdan, Antoš, Čermín – Rubick, Němec, Hájek, Tauber – T. Adam, Křiváček. Střídali Hošek (B), Čuhaj, Trnka, Krátký. Trenér František Cipro.

Roudné: Konečný – Vogl, Průcha, Turek – Bartoš, Tušer, O. Otepka, Růžička, L. Vávra – Píša, M. Otepka. Střídali Hřebejk (B), Král, Samek, Budín. Trenér Rudolf Otepka.

Derby Hluboké s Roudným neslo všechny rysy prvního zápasu přípravy. Obrany kupily chyby a vázla kombinace. Ale gólů padalo požehnaně. Po standardce domácích dorážel na zadní tyči stoper Legdan a Konečný chytil míč za brankovou čarou, což správně signalizovala asistentka rozhodčího Nikola Průchová, sestra roudenského obránce Michaela. Roudné zanedlouho převedlo pohlednou akci s gólovým koncem. Růžička unikl obránci, na vápně ideálně našel osamoceného Ondřeje Otepku a ten měl dostatek času přesně zamířit. Obrana Malše si vybrala další slabou chvilku ve 23. minutě, kdy nechala před velkým čtvercem otočit s míčem Tomáše Adama a ten zamířil přesně k levé tyči. Krátce před poločasem byl faulován před šestnáctkou domácích unikající Růžička, sudí Tupý nařídil trestný kop a Ladislav Vávra s pomocí teče vyrovnal. Po obrátce udělala zadní řada Hluboké (chybělo jí osm hráčů z kádru) dvě školácké chyby a hosté je dokázali potrestat.  Rubick sice stačil využít zaváhání Samka, ale poslední slovo mělo Roudné, které v závěru zahodilo další šance.

Zítřejší program:

Neděle 29. ledna: 12:00 SKP Č. Budějovice dor. – Sokol Kamenný Újezd, 14:00 FK N. Ves-Brloh - 1. FC Netolice