KP: Studená sprcha pro Třeboň. Milevsko odmítlo jít do čela

neděle, 27. srpna 2017, 20:49

Dvě nedělní utkání zakončila třetí podzimní kolo krajského přeboru. Dopoledne u rybníka Svět dominoval Olešník, který uštědřil Třeboni potupnou porážku 4:0. Hattrickem se blýskl olešnický kapitán Martin Šíma. Odpoledne hostilo Milevsko v okresním derby Protivín, ale posunu na první místo se nedočkalo. Novým lídrem se stal Olešník.

Nedělní výsledky 3. kola KP

Jiskra Třeboň – FK Olešník 0:4 (0:3)

Góly: 20., 45. (+2) a 81. Šíma, 33. Dudek. Rozhodčí: Polák – Kotalík, Přibyl. Delegát: Urban. ŽK: 2:3 (Cimerhanzl, Cahyna – Šahajda, Nygmet, Pomeje). Diváků: 200.

Třeboň: Skála – Pučejdl, Cahyna, Hami, P. Tůma (72. Franěk) – Kodras (83. T. Tůma), Cimerhanzl, Bednář (41. Matoušek), Pancíř (41. Malický) – Průcha, Holzepl. Trenér Zdeněk Procházka.

Olešník: Jirkal – M. Studnička, Heller, Nygmet (84. Fořter), Šahajda –  Tressl, Červenka, Rabiňák, Šíma – Pomeje, Dudek. Trenér Ladislav Táborský.

Nejlepší hráči: nikdo – Šíma, Červenka

Na tenhle zápas budou chtít Třeboňští rychle zapomenout. Místo očekávaného bodového zisku dostali od Olešníka krutou lekci. Minulé vítězství v Dražicích přišlo vniveč. Neporažený Olešník navázal v Třeboni na dvě domácí utkání, z nichž vytěžil čtyři body.

Olešník vsadil na zabezpečenou obranu, vyčkával na vlastní polovině a třeboňské mladíky vyučoval z rychlých protiútoků. Po vyrovnané čtvrthodině udeřil poprvé ve 20. minutě, kdy po Červenkově rohu hlavičkoval na zadní tyč Martin Šíma. Agilního olešnického kapitána zastavila po půl hodině domácí obrana jen za cenu faulu a Lukáš Dudek nepříliš prudkou střelou z 25 metrů přidal druhý gól.

Domácí hrozili především po rohových kopech, ale korekce skóre se nedočkali. Naopak. Ve druhé minutě nastavení zahrával Pomeje roh a obránci Jiskry jen sledovali, jak uklízí míč do sítě Martin Šíma. Na ukazateli svítil stav 0:3. Všechny góly dali hosté po standardních situacích.

Druhá půlka se odehrávala jen z povinnosti. Olešník pokračoval za jasného vedení v aktivní hře a mohl přidat další góly. Nejblíže k nim měli hlavičkující Nygmet a po průniku Šíma. Od 70. minuty domácí zatlačili Olešník, ale jejich snahu definitivně utnul po deseti minutách Martin Šíma. Třeboňští zbytečně ztratili míč na polovině, Pomeje vyslal za beky Martina Šímu a nejlepší hráč zápasu obešel gólmana Skálu a poslal míč do prázdné branky – 0:4. Na nepopulárního „bůra“ mohl završit v posledních vteřinách Dudek, nadějný brejk řešil ukvapenou střelou mimo Skálovu branku.

FC ZVVZ Milevsko – FK Protivín 1:1 (1:1)

Góly: 38. Sedlák - 22. Rothbauer. Rozhodčí: L. Eibl – Koranda, Šafránek. Delegát: Pečenka. ŽK: 1:3 (Petr – Vojík, R. Vojta, Prášil). Diváků: 160.

Milevsko: Pavel Dvořák – M. Novotný, Kosobud, Vakoč, P. Novotný – Barda, Petr, Koutník, Komárek, Málek – Sedlák (59. Petr Dvořák). Trenér Miroslav Strnad.

Protivín: Hanus – Rothbauer (57. Kinkor), Uhlík, Hála, Vojík – J. Vojta, R. Vojta, Zb. Vorel, Prášil, Růžička – J. Vorel. Trenér Juraj Kobetič.

Nejlepší hráči: Komárek, Koutník – Prášil, Hála

Sestava Milevska nedoznala po výhře na Soukeníku žádných změn. Svěřenci trenéra Miroslava Strnada se v případě třetí výhry za sebou mohli vyšvihnout na první příčku. V cestě jim ale stáli neméně zkušení hráči Protivína, kteří nehodlali odjet z Letního stadionu s prázdnou. Utkání s velkým množstvím faulů skončilo smírně.

Vzduchotechnici měli na těžkém terénu častěji míč na kopačkách, ale ve 22. minutě nepokryli levou stranu, do šestnáctky se vřítil obránce Václav Rothbauer (na snímku) a křížnou střelou překonal brankáře Pavla Dvořáka.

Domácí se dlouho nemohli proti dobře organizovanou obranu Protivína prosadit. Povedlo se jim to až sedm minut před pauzou. Rychlý protiútok ještě skončil vedle Hanusovy tyče, ale vzápětí po hezké kombinaci před šestnáctkou, které hosté jen přihlíželi, se tváří v tvář Hanusovi ocitl Lukáš Sedlák a bezpečně vyrovnal.

Druhý poločas, kdy vysvitlo sluníčko, už žádný gólový moment nepřinesl. Milevsko mělo mírnou převahu, častěji hrozilo, ale k vítězné brance se nedopracovalo ani v nervózním závěru.

Reporty ze sobotních zápasů

KP: Oslabené Katovice vysoko prohrály, Táborsko venku znovu bere tři body. Šlágr nenabídl vůbec nic