I. třídy: Nová Včelnice jako první dobyla Čtyři Dvory. Sedlec dohrával o devíti

neděle, 9. dubna 2017, 15:01

Až na N. Včelnici ani jeden tým z čela obou skupin I. A třídy nevyhrál. Dražice remizovaly ve Vimperku, ve šlágru zachraňoval sezimoústeckému Sokolu bod s Bernarticemi v 89. minutě Barteska. N. Bystřice utržila sedmigólový příděl v Nemanicích, o nic lépe se nevedlo o kousek dál rezervě J. Hradce, která zásluhou čtyř gólů hrdějovického Jordána prohrála 0:5. V B třídě (sk. B) vedoucí Sedlec hrál ve Vacově téměř poločas v oslabení, nastřílel tři branky, když dal pátou, byl už bez dalšího vyloučeného.

V I. A třídě, skupině A, prvních sedm mužstev nevyhrálo! Neporažené Dražice remizovaly ve Vimperku. Z převahy v první půli vytěžily pouze Kromkův gól (18. v sezoně). „Nám se podařilo ještě v prvním poločase vyrovnat, kdy dal krásný gól Venca Pankratz,“ vážil si cenného bodu s favoritem kouč Šumavanu Michal Uhlík.

Prachatice se rozešly smírně v derby s Vacovem, když během pěti minut padly tři góly. Poslední Hradiště do třetice vybojovalo bod. Trápí se zraněními zdecimovaný Týn. Potřetí vyšel naprázdno a stále čeká na první trefu v odvetách. Bez bodů v druhé půlce sezony je také N. Ves (skóre 1:12). Velkým tahákem byl přímý souboj o druhé místo na hřišti Za řekou. Bernartice přečkaly úvodní tlak sezimoústeckého Sokola a v 69. minutě šly po brejku Václava Homoly do vedení. „Dlouho jsme drželi těsný náskok, ale v předposlední minutě vyrovnal hrající trenér Barteska. Body se dělily zaslouženě,“ řekl vedoucí bernartického mužstva Jan Šerhant.

Také ve skupině B na sebe narazily druhý a třetí tým tabulky. Velešín remizoval s Veselím, bleskově srovnával za hostitele extýnský Pomije, což nahrálo do karet N. Včelnici. Lídr rázným způsobem ukončil domácí neporazitelnost Čtyřdvorských. Kanonýr Tomáš Nebeský se prostřílel už na 21 branek. Střelecký koncert spustil hrdějovický kapitán Jiří Jordán. Hradecké rezervě nastřílel při výhře 5:0 čtyři góly po sobě. Za otloukánka byla tentokrát N. Bystřice. Z Nemanic, kde musel nastoupit i trenér Hron, si odvezla sedm gólů. O tři se postaral Záveský, dva dal Bašta.

Ve Větřní, kde se představila Slavia ČB, to bylo již po devíti minutách 1:1. Za sešívané skóroval už ve 2. minutě hlavou Kindermann, v 9. minutě smazal ztrátu Weinhard. A to bylo z gólového výčtu vše. O záchranu bojující Lokomotiva ČB oplatila Plané domácí porážku. A to už od 16. minuty hrála bez vyloučeného brankáře Rodena. V desíti dokázala chvilku před poločasem vyrovnat. Když se stav hráčů na hřišti vyrovnal, neboť červenou viděl i plánský Požárek (paradoxně oba hříšníci přišli do svých nových klubů v zimě z D. Vody), udeřila „Lokotka“ podruhé. D. Voda závěry zápasů nezvládá. „Minule v Hradci jsme vedli 3:1 a přišli o dva body. Ani dneska jsme neměli klid,“ podotkl dobrovodský předseda Zdeněk Frolík, že náskok 3:0 ho nenechával klidným. Béčko Malše snížilo na 3:2 a bylo zaděláno na drama. V poslední desetiminutovce letěl míč za záda brankářů čtyřikrát!

A skupina I. B třídy má suverénní trojlístek (T. Sviny, Bavorovice a N. Ves), který si to rozdá o postup. Všechny tři celky hrály na půdě soupeřů a braly další tři body do tabulky. Po delší době se radovaly Loučovice. Obrat s Ledenicemi zařídil střídající žolík a teprve 17letý benjamínek Lukáš Ardó.

Přísný metr měl rozhodčí Mráz na první Sedlec (sk. B) při utkání ve Vacově. Hostům udělil osm žlutých karet, dvě červené a nařídil dvě penalty. Ani to však vacovskému béčku nepomohlo, aby obralo favorita. Červenalo se i v derby Lažiště se Čkyní, která hrála druhý poločas v oslabení a překvapivě jí to neublížilo. Lažiště si vytvořilo náskok 3:1, ale hosté zaslouženě dotáhli skóre.

Ve skupině C se změnil nájemce posledního místa. Štěken v utkání dvou mužstev z chvostu porazila Prokešovým gólem Smetanovu Lhotu. Polepšily si Kestřany úspěchem proti Chyškám. Rychlý gól Václava Kosíka s nimi neotřásl, Tichava do pauzy zvrátil stav a střídající Hostička v závěru pojistil. První import všech bodů z Kluk uskutečnil strakonický Junior. Boston stačil jen dvakrát dorovnat, ale na zásah Václava Šrámka už žádná odpověď nepřišla. Dvanáctý zápas v řadě bez porážky mají za sebou Mirovice, která jako první vyloupily Sedlici a usedly místo ní na druhé místo.

Náskok Lomu (sk. D) se ztenčil na tři body. Ambiciózní nováček se musel spokojit v Ratibořských Horách jen s bodem. Gól dal z ojedinělé akce, zatímco domácí nastřelili tyč a břevno. Vyrovnávací branku obstaral ratibořský Antonín Fišer, který v den utkání slavil 19. narozeniny. Právě jeho tým bude příštím soupeřem rozjetého Lišova. Ten si pro šesté vítězství v řadě dojel do K. Řečice. Skóre se měnilo jako na houpačce. Domácí zahájili stylově a ve 21. minutě vedli slibných 2:0. Lišov otočil na 2:3, za pět minut to bylo 3:3 a pouhé dvě minuty před závěrem rozhodl svým druhým zásahem David Mlýnek.

VÝSLEDKY 16. KOLA I. TŘÍD

I. A třída, skupina A

FK Tatran Prachatice - SK Vacov 2:2 (1:2), 34. Škopek, 52. Ryšánek - 38. Zábranský, 39. Zitta.

Šumavan Vimperk - TJ Dražice 1:1 (1:1), 37. Pankratz - 9. Kromka.

TJ Blatná - FK Olympie Týn n/Vlt. 3:0 (2:0), 5. Mišiak, 29. Šonka (vl.), 92. Merašický.

Sokol Sezimovo Ústí  - Sokol Bernartice 1:1 (0:0), 89. Barteska - 69. V. Homola.

FK Nová Ves-Brloh - FK Vodňany 1:4 (0:1), 60. Anderle ml. - 25. Malík, 78. Bače, 80. a 90.(+1) Varyš.

TJ Hradiště - FC Chýnov 1:1 (1:1), 2. Rybár - 5. Král.

FC ZVVZ Milevsko B - FK Meteor Tábor 3:2 (2:0), 22. Sedlák, 39. vlastní (Janovský), 49. P. Novotný - 62. a 80. Ševčík.

I. A třída, skupina B

Slavoj Hrdějovice - FK J. Hradec 1910 B 5:0 (2:0), 36., 50., 82. a 90. Jordán, 27. Havierník.

SK Čtyři Dvory - TJ Nová Včelnice 0:4 (0:1), 6. a 71. Pacholík, 53. a 87. Nebeský.

SK Nemanice - Jiskra Nová Bystřice 7:0 (4:0), 3., 24. a 90. Záveský, 27. a 67. Bašta, 20. Severa, 72. Novotný.

SK Planá - Lokomotiva Č. Budějovice 1:2 (1:1), 39. Balogh - 42. Ayeb, 74. Kocar. ČK: 1:1 (70. Požárek – 16. Roden).

SK Dobrá Voda - Malše Roudné B 5:3 (1:0), 19. Volf, 58. a 66. (pen.) Granov, 83. a 86. Hostek - 69. Vodák, 80. a 88. Trejbal.

FC Velešín - Lokomotiva Veselí n/Luž. 1:1 (0:0), 68. Pomije - 65. Hájek.

SK Větřní - SK Slavia Č. Budějovice 1:1 (1:1), 9. Weinhard - 2. P. Kindermann.

I. B třída, skupina A

Sokol Chvalšiny - Spartak Trhové Sviny 0:3 (0:1), 13. Z. Šafránek, 78. Brůha, 90. Kurali.

Vltavan Loučovice - Slavoj Ledenice 3:2 (1:1), 2. Dudla, 81. a 83. Ardó - 44. a 70. Volf.

FC Šumava Frymburk - TJ Nová Ves 1:4 (0:3), 78. Budík (pen.) - 23. a 37. Graman, 35. Boháč, 61. Procházka (pen.).

TJ Dříteň - FC Mariner Bavorovice 0:2 (0:2), 30. Granov, 37. R. Hanousek.

Sokol Suchdol nad Luž. - Jiskra Chlum u Třeboně 2:0 (1:0), 22. Bednář (pen.), 87. Šebesta.

FK Dynamo Vyšší Brod - Sokol Kamenný Újezd 1:5 (1:3), 44. Rohlík - 14. Pavlis, 39. a 72. Mráz, 43. a 76. Frnka.

FK Spartak Kaplice  - Sokol Olešnice 2:2 (0:0), 75. Hami, 77. Lesňák - 71. a 87. (pen.) Drtina.

I. B třída, skupina B

SK Vacov B - SK Sedlec 2:5 (1:1), 41. a 50. (pen.) G. Bujok - 33. Šindelář, 55. Tůma, 73. vlastní (Moutelík), 75. a 84. Pešek. ČK: 0:2 (48. Šindelář, 80. Chromý). ŽK: 3:8.

Blaník Strunkovice - Sokol Stachy 1:0 (0:0), 63. Klein.

SK Slavoj Volyně - FC Vlachovo Březí 1:0 (0:0), 68. Němeček st.

FK Chelčice    FC Westra Sousedovice 0:0

SK Zliv - SK Lhenice 1:1 (0:1), 74. Čejka - 31. Růžička.

1.FC Netolice - Sokol Záblatí 4:0 (3:0), 24. (pen.) a 32. Reindl, 38. a 87. Vlášek.

FK Lažiště - SK Čkyně 3:3 (1:0), 9. Albert, 62. a 66. Pěsta - 54. Pinke (pen.), 74. Chalupa, 83. Král. ČK: 1:1 (89. Bednár - 42. Děd).

I. B třída, skupina C

Sokol Sedlice - SK Mirovice 0:2 (0:2), 6. Převrátil, 37. Jelínek.

FC Alko Semice - Sokol Sepekov 1:1 (0:0), 73. Sádlo - 70. Tupý.

Sokol Putim - TJ Božetice 3:2 (2:0),  15. Souhrada, 30. Petráš, 69. Bican - 63. Maťha, 74. Zeman.

1.FC Boston Kluky - FK Junior Strakonice  2:4 (1:1), 29. Štěpán, 62. Mir. Říha (pen.) - 7. a 85. Liška, 60. Dohonyi, 70. V. Šrámek.

TJ ZD Kestřany - FC Chyšky 4:1 (2:1), 21. a 37. Tichava, 81. a 88. Hoštička - 5. V. Kosík.

Otavan Štěkeň - AFK Smetanova Lhota 1:0 (1:0), 29. Prokeš.

TJ Osek B - Sokol Bělčice 1:0 (1:0), 41. Carda.

I. B třída, skupina D

Sokol Slavonice - 1.FC Jistebnice 2:1 (2:0),  11. Balík (pen.), 13. Bártů - 61. Fr. Maňák.

TJ Malšice - Sokol Mladá Vožice 3:0 (0:0),  52. Roztočil, 78. Neužil, 90. Starý.

Tatran Lomnice n/Luž. - FK Řepeč-Opařany 5:0 (2:0), 42. a 72. Krejník, 16. Šachl, 68. Řehoř, 86. Božovský.

SK Ratibořské Hory - TJ Sokol Lom 1:1 (0:0), 68. Fišer - 61. Klejna.

Sokol Kardašova Řečice - SK Lišov 3:4 (2:1), 15. Vosecký, 21. Jánošík, 66. Porochoňski - 35. Bouchal (pen.), 59. O. Mach, 61. a 88. D. Mlýnek.

FK Sokol Třebětice - Jiskra Třeboň B 4:1 (2:1), 25., 52. a 89. V. Habr, 43. P. Kelbler - 14. Kollmann.

TJ Březnice - TJ Dolní Bukovsko 2:3 (1:2), 35. Kubíček, 85. Dušek - 16. Pikl, 27. Vlach, 52. Hruška. ČK: 0:1 (90. Kokeš).