I. třídy: Lažiště poprvé v čele, Bukovsko mělo v Jistebnici tři vyloučené

neděle, 15. října 2017, 19:10

AKTUALIZOVÁNO - Čtyři Dvory rozstřílely v I. A třídě béčko Hradce, pěti góly se blýskl Patrik Raab. V B třídě selhaly na domácím hřišti první Sousedovice s rozjetými Lhenicemi, čehož využilo Lažiště a výhrou ve Čkyni se posunulo na špici skupiny B. Sedmigólová přestřelka se strhla v derby Strunkovic s Netolicemi. Všech sedm gólů padlo v rozmezí od 30. do 65. minuty. Dolní Bukovsko podlehlo vysoko poslední Jistebnici, navíc po třech vyloučených dohrávalo pouze v osmi hráčích. Se stejným počtem naopak odehrála celé utkání Dobrá Voda v Bernarticích.

První Slavia ČB pokračovala v kvalitních výkonech a bez problémů si poradila s Vacovem. Na čele má na třetí Blatnou slušný náskok sedmi bodů. Druhé Bavorovice vyhrály ve Vodňanech gólem Smékala v poslední minutě první půle. Třetí místo udržela Blatná. V okresním derby připravila další porážku Strakonicím. Na vyrovnávací gól Junioru odpověděl už za čtyři minuty Filip Čadek.

Rudolf Weinhard dotáhl Větřní k výhře ve Vimperku a jeho tým se na předposlední příčce dotáhl na ostatní. Planá remizovala s Prachaticemi, když hostující Fischer zahodil penaltu. Krutou lekci uštědřil Týn sedleckému nováčkovi, kde vyhrál 4:0. O černého Petra se hrálo v Suchém Vrbném. Lokomotiva porazila po boji poslední Velešín. „Domácí byli ve hře i v zakončení o něco lepší a proto vyhráli,“ uznal velešínský kouč Miroslav Lenčéš.

Propadák Nemanic v Lomu

Béčko Hradce doma dostalo další příděl. Po chýnovských 2:9 tu vysoko zvítězily Čtyři Dvory v čele s pětigólovým střelcem Patrikem Raabem. Tým trenéra Martina Wohlgemutha se drží za vedoucí dvojicí. Divoký začátek mělo střetnutí T. Svinů s Hrdějovicemi. Ve 2. minutě byl stav 1:1. Potřetí za sebou vyhrálo béčko Milevska u Lužnice v Plané.

V neděli se na domácích trávnících představily celky z čela. Chýnov nezvládl v derby s Meteorem Tábor roli favorita a jen remizoval. Snadnější úlohu měly Bernartice. Dobrá Voda totiž dorazila pouze s osmičkou hráčů. V sestavě Pauer – Hoffmann, Lašák, Červený, Hájek - Šteyer, Hostek – Rosa prohrála přijatelných 1:4. „Je to ostuda. Dlouho jsme něco takového nezažili,“ mračil se vedoucí bernartického týmu Jan Šerhant. Adam Rakovan dal tři góly, všechny hlavou a okopíroval Trantinův nedávný kousek. Pořádný výprask si odvezly třetí Nemanice z Lomu. Po pátém gólu to „zabalily“, lomský Jiří Turek jim ve druhé půli nasázel čtyři branky.

Šlágr rozhodl „vlastenec“

Ve skupině A I. B třídy jde do trháku duo Nová Ves – Klikov. Oba týmy bezpečně vyhrály. Nečekala se první domácí porážka třetího Frymburku se Suchdolem. N. Ves-Brloh se radovala v okresním derby ve Zlaté Koruně z premiérového vítězství venku, domácí nováček dohrával v nervózním závěru bez dvou hříšníků. Ledenice uspěly s Boršovem zásluhou dvou gólů Miroslava Kadlece.

Tahákem ve skupině B bylo střetnutí Čkyně a Lažiště, třetího s druhým. Ve vyrovnané bitvě byli šťastnější hosté, kteří se osmou výhrou po sobě dostali na první místo. Nahrála tomu nečekaná porážka lídra Sousedovic proti Lhenicím. Westra se ze hry neprosadila a poločasové skóre se už nezměnilo. Strunkovice ukončily nelichotivou sérii čtyř zápasů bez vstřelené branky s Netolicemi, když pět gólů padlo během čtvrt hodiny. Střelecky se nejvíce činil autor hattricku Roman Žurek.

Semice posedmé za 3 body

Třemi zásahy v první půli odrazil Libor Pichlík Hradiště z poslední příčky, kterou ve vzájemném měření přenechal Kestřanům. Domácí neporazitelnost Bělčic ukončily druhé Chyšky dvěma góly Václava Kosíka. Vedoucí Semice prodloužily vítěznou šňůru v Sepekově, trefou Velemana bodovaly naplno už posedmé. Putim dokázala se Sedlicí vyrovnat krátce po vyloučení svého kapitána Holana, ale výhodu jednoho muže nakonec hosté využili. Nováček Kovářov znovu těžil z výhody domácího hřiště. Zásluhou Luboše Holuba mladšího, který skóroval třikrát, zvládl i Mirovice.

Skupině D jasně dominují Lišov a Třebětice, které vyřídily i Šimákovy Chotoviny. Bývalý plejer se z penalty zapsal poprvé mezi střelce. Na 120 diváků shlédlo devět gólů. Na poslední příčku se propadlo po porážce v Jistebnici (na 3 body čekala měsíc) D. Bukovsko, které mělo trojici vyloučených. N. Bystřice měla úvodní minuty s Rat. Hory pevně ve své režii a do 27. minuty si zadělala na třígólový náskok. Tři zápasy skončily výsledkem 3:2 pro domácí mužstva. Jak Malšice, tak Lomnice vedly už 3:0, rezerva Třeboně musela otáčet skóre.

Výsledky 10. kola I. tříd

I. A třída, skupina A

SK Sedlec - FK Olympie Týn n/Vlt. 0:4 (0:1)
Góly: 12. Vařil, 50. Dvořák, 80. Meidl, 83. Plojhar.

Lokomotiva Č. Budějovice - FC Velešín 2:0 (1:0)
Góly: 27. Choutka, 68. Sudek (pen.).

Šumavan Vimperk - SK Větřní 0:2 (0:0)
Góly: 74. a 79. Weinhard.

FK Vodňany - FC Mariner Bavorovice 0:1 (0:1)
Gól: 45. Smékal.

SK Slavia Č. Budějovice - SK Vacov 4:1 (1:0)
Góly: 26. Slípka, 61. Pauch, 78. Boček, 85. Nevosad - 86. Ketzer.

TJ Blatná - FK Junior Strakonice 2:1 (0:0)
Góly: 53. Křivanec, 63. Čadek - 59. Dohonyi. Diváků: 150.

SK Planá - FK Tatran Prachatice 2:2 (1:1)
Góly: 17. Carda, 58. Kitzler - 30. Kadlec, 63. Tesař.

I. A třída, skupina B

Sokol Planá nad Lužnicí - FC ZVVZ Milevsko B 1:2 (1:2)
Góly: 3. Švec - 7. Marvan, 23. Milaberský.

Spartak Trhové Sviny - Slavoj Hrdějovice 2:2 (1:2)
Góly: 2. Kodras, 79. Macák - 1. Havierník, 22. Studnička.

Lokomotiva Veselí n/Luž. - SK Ševětín 1:0 (1:0)
Gól: 40. Ježek. Diváků: 120.

FK J. Hradec 1910 B - SK Čtyři Dvory 0:6 (0:2)
Góly: 8., 17., 56., 60. a 78. Raab, 75. Janeček.

FC Chýnov - FK Meteor Tábor 2:2 (1:1)
Góly: 38. F. Zadražil, 75. Prášek - 7. Ševčík, 59. Janošík. ČK: 1:0 (93. Prášek). Diváků: 190.

Sokol Bernartice - SK Dobrá Voda 4:1 (2:0)
Góly: 13., 17. a 60. Rakovan, 61. Kloboučník - 66. Šteyer. Hosté přijeli pouze v osmi hráčích!

TJ Sokol Lom - SK Nemanice 9:1 (3:1)
Góly: 58., 75., 78. a 82. Turek, 5. Kolací, 12. Balogh, 23. Trantýr, 80. Neužil, 90. Bronec - 15. Novotný.

I. B třída, skupina A

Slavoj Ledenice - FK Boršov n.Vltavou 3:2 (2:1)
Góly: 30. a 66. Kadlec, 43. Labaj - 5. Gruber, 55. Šefčík.

TJ Nová Ves - Sokol Kamenný Újezd 5:2 (2:2)
Góly: 12. a 54. Neumann, 45. Vávra, 47. Procházka, 64. Pech - 14. Prokop, 44. Pavlis.

SK Zlatá Koruna - FK Nová Ves-Brloh 0:3 (0:1)
Góly: 4. Anderle ml., 63. Vlček, 82. J. Pouzar. ČK: 2:0 (63. Král, 78. Lacko).

Vltavan Loučovice - Malše Roudné B 2:1 (2:0)
Góly: 17. Toth, 23. Toman - 62. Šestauber.

Sokol Chvalšiny - Blesk Klikov 2:6 (1:2)
Góly: 35. a 88. (pen.) Sluka - 36. Šrom, 43. Šafránek, 48. a 58. Čapek, 78. Novodvorský (pen.), 82. Jiráček.

FC Šumava Frymburk - Sokol Suchdol nad Luž. 0:2 (0:1)
Góly: 7. J. Záruba, 82. Heřman.

FK Spartak Kaplice - Sokol Olešnice 2:1 (1:0)
Góly: 29. Štrbačka, 71. Urazil - 88. Brousek. Diváků: 120.

I. B třída, skupina B

Sokol Cehnice - FC Vlachovo Březí 2:1 (1:1)
Góly: 45. Turek, 49. Frčka - 6. Hojdekr.

Sokol Stachy – Sokol Zdíkov 3:2 (3:0)
Góly: 4. Hovorka, 9. Pek, 35. Vozobule – 50. Fořt, 65. J. Voldrich.

SK Čkyně - FK Lažiště 0:1 (0:1)
Gól: 25. Kuta (vlastní). Diváků: 121.

Blaník Strunkovice - 1.FC Netolice 4:3 (3:2)
Góly: 32., 40. a 52. Žurek, 44. Šimčík - 30. a 43. Baloušek, 65. Fux.

FC Westra Sousedovice - SK Lhenice 1:2 (1:2)
Góly: 37. F. Duba (pen.) - 28. a 44. (pen.) Tůma.

SK Slavoj Volyně - FK Chelčice 1:0 (0:0)
Gól: 66. Brabec.

SK Vacov B - TJ Dříteň 4:1 (0:1)
Góly: 48. Hlásek, 61. A. Bujok, 65. Jírovec, 77. Vítovec (pen.) - 45. Klimeš.

I. B třída, skupina C

TJ ZD Kovářov - SK Mirovice 5:1 (2:0)
Góly: 23., 57. a 73. Holub ml., 18. Škoch, 82. Novák - 85. Jelínek. ČK: 1:1 (77. Faukner – 77. Kazák).

TJ Podolí II - 1.FC Boston Kluky 4:1 (0:0)
Góly: 46. Havelka, 56. Staněk, 62. Sleza, 75. Levora - 89. Nedvěd.

Sokol Bělčice - FC Chyšky 1:2 (0:0)
Góly: 56. Ráž - 52. a 70. V. Kosík.

TJ Božetice - TJ Osek B 5:0 (4:0)
Góly: 14. Čanda, 15. Ježek (vlastní), 21. Fara, 34. a 65. Stejskal.

Sokol Sepekov - FC Alko Semice 0:1 (0:1)
Gól: 25. Veleman.

TJ Hradiště - FK IPD service Kestřany 3:1 (3:0)
Góly: 1., 30. a 39. Pichlík Libor - 82. Hoštička. Diváků: 120.

Sokol Putim - Sokol Sedlice 1:2 (0:1)
Góly: 68. Šťastný - 9. Mikeš, 86. Čapek. ČK: 1:0 (65. Holan). Diváků: 120.

I. B třída, skupina D

FK Řepeč-Opařany - SK Lišov 0:4 (0:2)
Góly: 13. Bambule (pen.), 42. D. Mlýnek, 49. Werner, 67. Bouchal.

1.FC Jistebnice - TJ Dolní Bukovsko 4:0 (3:0)
Góly: 26. a 90. Kotalík, 13. Podzimek, 35. Maňák. ČK: 0:3 (59. Mach, 67. Cihla, 87. R. Kokeš).

Jiskra Třeboň B - Sokol Slavonice 3:2 (1:1)
Góly: 17. a 66. Brousek, 88. Průcha - 21. Bodlák, 61. Balík.

TJ Malšice - Sokol Kardašova Řečice 3:2 (1:0)
Góly: 7. Roztočil, 48. V. Krám, 74. M. Šimák - 79. Ťoupal (vlastní), 86. Jánošík.

Jiskra Nová Bystřice - SK Ratibořské Hory 3:0 (3:0)
Góly: 8. Havel, 15. a 27. Frühauf.

FK Sokol Třebětice - Sokol Chotoviny 6:3 (4:1)
Góly: 4. Švarc Petr, 25. a 36. Kapinus Radek, 38. V. Habr (pen.), 56. Kelbler, 74. Šťastný – 42. Koupil (vlastní), 50. J. Šimák (pen.), 84. Pavlíček. Diváků: 120.

Tatran Lomnice n/Luž. - Sokol Mladá Vožice 3:2 (2:0)
Góly: 26. Melichar, 45. Burda, 47. Leiš - 59. Smetana, 70. Břenda.