I. třídy: Čtyři kousky Šolce a Budíka, skóroval i zpěvák Vojta Dyk

neděle, 3. září 2017, 16:01

AKTUALIZOVÁNO - Tři hráči se v sobotních zápasech I. B třídy blýskli vstřelením čtyř branek. Roudenský předseda Libor Šolc a frymburský Stanislav Budík. Do střeleckých statistik se zapsal i kapitán béčka Vacova a zpěvák Vojtěch Dyk. Velká smůla se držela Lokomotivy ČB. V Blatné vedla 2:0, hrála 40 minut o desíti a byla blízko k remíze, ale v nastavení dostala třetí gól a odjela s prázdnou.

Ambiciózní Strakonice v I. A třídě poprvé narazily. Na Křemelce před 150 diváky ztratily překvapivě dva body po remíze s Vacovem. Kanonýr Zušťák se neprosadil a jeden gól Junioru na vítězství nestačil. Vyrovnání obstaral Vacovu pět minut po přestávce dorážkou Král. Nováček Sedlec tvrdě narazil ve Vodňanech, kde propadl v první půli a odvezl si půltucet gólů. Venku prohrál po více než roce. Velešín se v Prachaticích držel téměř hodinu, ale po druhém gólu se totálně sesypal a odešel i fyzicky. Hattrick vystřihl domácí Martin Juroš.

Hrdějovice zabodovaly naplno potřetí za sebou. Exkrajský Ševětín udolaly Studničkovým gólem a do třetice vyhrály rozdílem jediného gólu. T. Sviny utrpěly doma debakl od Chýnova, za který opět střílelo duo Prášek – Král. Bernartice dokráčely u hradecké rezervy k zaslouženému vítězství, v popředí se podle očekávání drží Lom, který doma porazil Veselí. Lokomotiva se oproti loňsku, kdy skončila druhá, krčí u dna tabulky. Bez bodu je i Dobrá Voda, která na začátku sezony lepí sestavu a obejít se musí i bez dvorního střelce Michala Granova, jenž podruhé zamířil za kopečky.

Brankář Vančát skóroval podruhé!

Nad očekávání vyšel vstup do B třídy Klikovu. Na domácím trávníku otočil skóre s N. Vsí-Brlohem a pod extřeboňským kapitánem Tomášem Maxou je třetí. Nová Ves nachystala první a hořkou porážku Loučovicím a zklamala početnou návštěvu. Nejprostupnější obranu má aktuálně poslední Olešnice. Průchoďák si z ní udělal K. Újezd a po hladké výhře 5:0 zatím neztratil. Kaplice i ve třetím střetnutí inkasovala tři góly, na něž znovu nedokázala odpověď. Spartakovci prohráli nečekaně i derby se Zlatou Korunou a jsou stále na nule. Béčko Roudného si v derby pohrálo s blízkým Boršovem (6:0), čtyřmi góly ukázal domácí hrající předseda Libor Šolc (42), že ještě nepatří do starého železa a mladí se od něj mají co učit. Sestavu Malše posílili i Rudolf Otepka a Jan Rezek, trenéři áčka, a pendlové Turek s brankářem Konečným.

Šlágrem skupiny B byl duel Strunkovic proti Čkyni. Hosté potvrdili své loňské postavení a Blaníku uštědřili pět gólů. Souboj střeleckých matadorů, oběma je 44 let, domácího Jiřího Němečka, posily z Volyně, a Michala Kuneše vyzněl jasně pro čkyňského kanonýra (podrobnosti z utkání přineseme).  Se Čkyní drží krok Sousedovice. Westra získala další body ve Stachách.  Po dvou debaklech se probudila Dříteň a hattrickem Tomáše Kovaříka smetla Vlachovo Březí. Domácí střelec korunoval hattrick z penalty, kterou proměnil i po jejím opakování. Nováček Cehnice našly přemožitele ve Volyni, kde se o osudu zápasu rozhodovalo v posledních minutách.

Skupina C bude vévodit před ostatními v návštěvnosti. Dvě stovky fanoušků si našly cestu jak do Kovářova, tak do Putimi. V Kovářově úřadovali Holubové, otec se synem, kteří položili Bělčice na lopatky každý dvěma góly. Ve 14. minutě byl stav 3:0, druhou půlky se museli hosté obejít bez vyloučeného gólmana Buriana. Stejná návštěva dorazila i do Putimi, kde hostili nováčka Podolí II a na hřišti se sešlo několik hráčů, kteří prošli píseckým „Spartakem“. Oba týmy se střídaly ve vedení a nakonec se rozešly po bodu. Příjemným překvapením jsou výkony Chyšek, které se zásobují hráči z Milevska. Brankář Sedlice Milan Vančát se postaral o unikát. Skóroval ve druhém střetnutí v řadě, když v Božeticích již v 1. minutě proměnil penaltu. Společně s Dumským je nejlepším střelcem Sokola, který ještě neklopýtl.

Brankostroj se konal v Malšicích. Domácí nasázeli Řepči sedm gólů a vyhráli 7:3. O to více je nepochopitelné vyloučení malšického Rejlka, který si tohoto stavu řekl o druhou žlutou kartu. „Co to pískáš, jsi slepý?“ ptal se 65letého rozhodčího Křížovského, jemuž na pomezí asistoval o osm let starší kolega z OFS. Kardašovu Řečici dotáhl za třemi body s Ratibořskými Hory střelecky disponovaný Jan Klokner, který šel hned po třetím gólu střídat. Tahákem kola bylo utkání dvou mužstev z čela. Mladá Vožice rychle zapomněla na uplynulé prachbídné jaro a s Lišovem slavila výhru 4:1. Třebětice dosáhly vysokého vítězství v Třeboni nad místní rezervou a bude se muset s nimi v popředí tabulky počítat.

Obránce Vacova Lukáš Král se raduje z vyrovnávací branky ve Strakonicích. Foto: Jan Škrle

Výsledky 3. kola I. tříd

I. A třída, skupina A

Šumavan Vimperk - SK Slavia Č. Budějovice 2:0 (2:0)
Góly: 23. Pospíchal, 42. Ketzer.

FK Vodňany - SK Sedlec 6:1 (3:0)
Góly: 15. Kunc, 19. Vrána, 43. a 90. Varyš, 76. a 86. Krejčí - 83. Šindelář.

TJ Blatná - Lokomotiva Č. Budějovice 3:2 (0:2)
Góly: 77. Machovský, 83. Petrášek, 91. Křivanec - 4. Nebor, 40. Kocar (pen.). ČK: 0:1 (52. Sudek).

SK Větřní - FK Olympie Týn n/Vlt. 3:1 (0:1)
Góly: 69. Peťule, 74. Weinhard, 83. Cifreund - 41. Brom.

SK Planá - FC Mariner Bavorovice 0:1 (0:0)
Gól: 60. Babka. ČK: 1:0 (73. Fujdiar).

FK Tatran Prachatice - FC Velešín 6:0 (1:0)
Góly: 20., 57. a 76. (pen.) Juroš, 59. vlastní (Severa), 69. Kadlec, 86. Fischer.

FK Junior Strakonice - SK Vacov 1:1 (1:0)
Góly: 36. Maršala - 50. Král.

I. A třída, skupina B

Sokol Planá nad Lužnicí - SK Čtyři Dvory 1:2 (1:0)
Góly: 5. Trčka - 47. a 52. Janeček. ČK: 0:1 (73. Janeček).

Spartak Trhové Sviny - FC Chýnov 0:4 (0:2)
Góly: 24. a 79. Prášek, 45. a 72. Král.

FK J. Hradec 1910 B - Sokol Bernartice 0:3 (0:1)
Góly: 33. Ondřej Fučík, 56. Kukrál, 83. Jakub Suchan.

SK Nemanice - SK Dobrá Voda 2:0 (2:0)
Góly: 18. a 27. Bašta.

FC ZVVZ Milevsko B - FK Meteor Tábor 3:1 (1:1)
Góly: 16. a 51. Paták, 70. Marvan - 44. Ševčík.

Slavoj Hrdějovice - SK Ševětín 1:0 (1:0)
Gól: 34. Studnička.

TJ Sokol Lom - Lokomotiva Veselí n/Luž. 3:0 (1:0)
Góly: 30. Mařík, 60. Neužil, 84. Turek.

I. B třída, skupina A

Malše Roudné B - FK Boršov n.Vltavou 6:0 (3:0)
Góly: 6., 38., 69. a 82. Šolc, 32. Vopelka, 68. Kramář.

FC Šumava Frymburk - Slavoj Ledenice 4:4 (3:3)
Góly: 5., 18., 21. a 48. Budík - 7. Hrubý, 11. Vajgel, 27. Bez, 61. Fencl.

Blesk Klikov - FK Nová Ves-Brloh 3:1 (2:1)
Góly: 19. Čapek, 45. Melichar, 90. Šrom - 8. Švarc.

Vltavan Loučovice - TJ Nová Ves 0:4 (0:2)
Góly: 4. a 80. Procházka, 38. a 56. Janeček. Diváků: 180.

Sokol Chvalšiny - Sokol Suchdol nad Luž. 0:2 (0:1)
Góly: 20. Rácik (pen.), 90. Špale (pen.).

Sokol Olešnice - Sokol Kamenný Újezd 0:5 (0:2)
Góly: 16. Černý, 21. a 55. Fišer, 81. Prokop, 84. Holub.

FK Spartak Kaplice - SK Zlatá Koruna 2:3 (1:1)
Góly: 34. Řepa, 60. Gondek - 2. Rychtář, 67. Zayml, 81. Homer.

I. B třída, skupina B

Sokol Zdíkov - FK Lažiště 2:4 (1:2)
Góly: 7. Voldrich, 63. Šebánek - 30. Hrbek, 32. Sedláček, 86. Linhart, 90. Stupár.

Sokol Stachy - FC Westra Sousedovice 2:4 (1:1)
Góly: 24. a 73. M. Šíp - 34. Duba, 57. Kacetl, 68. Vojtíšek, 70. Hrach.

TJ Dříteň - FC Vlachovo Březí 4:0 (3:0)
Góly: 13. Klimeš, 38., 42. a 56. (pen.) T. Kovařík.

Blaník Strunkovice - SK Čkyně 1:5 (0:2)
Góly: 46. Pelech - 20. a 66. M. Kuneš, 23. Král, 55. Chalupa, 80. Vojta.

SK Lhenice - FK Chelčice 3:1 (2:0)
Góly: 7. Balica, 13. Tůma (pen.), 91. Starý - 57. Křenek.

SK Slavoj Volyně - Sokol Cehnice 3:0 (1:0)
Góly: 25. Brabec, 86. Malina, 90. F. Gašpar.

SK Vacov B - 1.FC Netolice 4:2 (3:1)
Góly: 14. A. Bujok, 17. Dyk, 22. vlastní (Pivoňka), 48. Zábranský - 27. David Andres, 90. Jirkovský. ČK: 0:1 (37. Urban).

I. B třída, skupina C

TJ ZD Kovářov - Sokol Bělčice 5:2 (3:1)
Góly: 4. a 70. Holub st., 8. a 14. Holub ml., 55. Hubička - 29. a 58. Hanzlík. ČK: 0:1 (44. Burian). Diváků: 200.

FK IPD service Kestřany - 1.FC Boston Kluky 2:1 (0:1)
Góly: 68. Pospíšil, 71. Kupec - 41. Štěpán.

TJ Božetice - Sokol Sedlice 1:2 (0:1)
Góly: 50. Pinc - 1. Vančát (pen.), 89. Dumský.

SK Mirovice - FC Alko Semice 2:1 (0:1)
Góly: 49. Převrátil, 90. Jelínek - 25. Škulina.

Sokol Putim - TJ Podolí II 3:3 (1:1)
Góly: 1. Šteier, 56. vlastní (Bednarčik), 75. Nousek - 17. a 55. Sleza, 78. L. Levora. Diváků: 200.

TJ Osek B - FC Chyšky 1:5 (0:3)
Góly: 57. Kroupa - 13. a 52. Čapek, 15. Vaverka, 19. Lívanec, 62. Šimák.

TJ Hradiště - Sokol Sepekov 0:3 (0:2)
Góly: 8. Bolek, 28. a 71. Tupý. Diváků: 200.

I. B třída, skupina D

1.FC Jistebnice - Jiskra Nová Bystřice 1:3 (0:2)
Góly: 46. Peclinovský - 19. Brabec, 43. a 49. Havel.

Sokol Kardašova Řečice - SK Ratibořské Hory 3:2 (0:1)
Góly:   47., 57. a 68. Klokner - 8. Kment, 89. Vocilka. ČK: 0:1 (64. Mareš).

Tatran Lomnice n/Luž. - Sokol Slavonice 0:0

TJ Malšice - FK Řepeč-Opařany 7:3 (3:1)
Góly: 36. a 60. V. Krám, 40. Jírovec, 44. Mach, 73. Čech, 78. Roztočil, 80. Pekař - 20. J. Štecher, 38. M. Pražma, 58. M. Koktan. ČK: 1:0 (83. Rejlek).

TJ Dolní Bukovsko - Sokol Chotoviny 1:2 (1:1)
Góly: 24. Kadlec - 25. Bondarev, 78. Kromka.

Jiskra Třeboň B - FK Sokol Třebětice 0:5 (0:2)
Góly: 18. a 61. Šťastný, 23. Kelbler, 51. Chvátal, 73. Švarc.

Sokol Mladá Vožice - SK Lišov 4:1 (1:1)
Góly: 46. a 89. Svatek, 21. Pešek, 78. Smetana - 24. Bouchal.