• 11. 5. 2026
  • Články

4. liga: Dvougólový závěr Hluboké, důležité body pro Milevsko

Čechy – Ve 25. kole 4. ligy byli Jihočeši, až na Český Krumlov, úspěšní. Slavojáci sehráli s Povltavskou vyrovnaný zápas. Ale jen mezi vápny. Právě v pokutovém území ukázali hosté svou sílu, a to rozhodlo. Hluboká doma s Milínem prohrávala a dlouho si s dobře organizovanou hrou soupeře nevěděla rady. Pak ale Hlubočtí prokázali velkou vnitřní sílu a v poslední desetiminutovce skóre otočili. Na své si přišli diváci v Soběslavi. Spartak hostil Doubravku a fanoušci viděli ofenzivní fotbal s množstvím šancí na obou stranách. Soběslav prokázala větší kvalitu v zakončení a zaslouženě vyhrála. Milevsko cítilo, že se namáčí do bojů o záchranu a s posledním Tachovem chtělo bezpodmínečně bodovat. Tomu podřídilo taktiku. V prvním poločase zodpovědně bránilo a po přestávce udeřilo. Po výhře 2:0 se vzduchotechnikům dýchá zase o něco lépe.
pub

TJ Hluboká nad Vltavou - TJ Ligmet Milín 2:1 (0:1)

Góly: 82. Pecka, 86. Souhrada - 23. Kunc. Rozhodčí: Sýkora - Polena, Kučera. ŽK: 0:2 (Šimůnek, Peták). Diváků: 150. 

Hluboká: Pavelec - Baďura (69. Souhrada), M. Otepka, Smíšek (69. Pineau), Antoš - Čadek (80. Dohnal), Wölfl (59. P. Hrachovec) - Novák, Pecka, Koreš - Říha. Trenér R. Otepka.

Jiří Kladrubský (asistent trenéra Hluboké): "Byl to určitě těžký zápas, protože soupeř hrál z bloku. Do obdrženého gólu nám to fungovalo, dostávali jsme se do šancí, jenom jsme je neproměnili. Milín má rychlé hráče, kvalitní směrem nahoru a hrozil z brejků. Poté, co jsme dostali gól, jsme hru zpomalili a hodně jsme kazili. Ve zbytku prvního poločasu jsme si nevěděli rady, ale o přestávce jsme si v kabině něco řekli a naštěstí nám to v závěru zápasu vyšlo. Velký dík patří všem hráčům, kteří do utkání zasáhli. Mužstvo nechce prohrávat a opět ukázalo velkou vnitřní sílu." 


FK Slavoj Český Krumlov - Povltavská FA 0:2 (0:1)

Góly: 44. Drobílek, 51. Macek. Rozhodčí: Kubec - Hrušková, Kříž. ŽK: 2:4 (J. Matuška, Vávra - Drobílek, Mareš, Novotný, Jakobovský). Diváků: 180. 

Č. Krumlov: Beránek - Lach (83. Frühauf), J. Matuška, Kabele, Trmal - Česák, Matějček (83. Šedivý) - Maurer (67. Nguyen), Vávra, O. Matuška - Polanský. Trenér Šváb.

Zdeněk Šváb (trenér Č. Krumlova): "Za mě to byl vyrovnaný zápas mezi oběma šestnáctkami, ale soupeř byl kvalitnější ve vápně. Právě ve vápnech se zápas rozhodl. První gól jsme dostali po standardní situaci do šatny a druhý v 51. minutě. Ten první gól byl rozhodující, neměl padnout, jinak by to bylo vyrovnané. I my jsme si nějaké šance vypracovali, tentokrát nám to ale nelepilo. Když už jsme se dostali za hráče soupeře, sami jsme si balón ukopli, a to je škoda. I když jsme nepodali špatný výkon, Povltavská vyhrála zaslouženě. Její hráči jsou kvalitní na balónu, je to zkrátka dobrý tým." 


TJ Spartak Soběslav - SK Senco Doubravka 3:1 (1:1)

Góly: 38. Vaněk, 67. Kutner, 83. Votava - 43. Nový. Rozhodčí: Hocek - Horák, Mižič. ŽK: 1:1 (Boucník - Künstner). Diváků: 187. 

Soběslav: Červenec - Pavlík, Kubart, Plucar - Kolba (46. Kutner), Boucník, Brcko, Votava (83. Mrzena), Matoušek (59. Virt) - Škrleta (89. Pravda), Vaněk. Trenér Hřib 

Roman Hřib (trenér Soběslavi): "S Doubravkou jsme odehráli znovu velmi zajímavé utkání, které muselo diváky bavit. Na obou stranách bylo velké množství šancí a reálně mohl zápas skončit třeba 8:6. Z našeho pohledu si ale musíme dobře rozebrat hlavně pasáže, ve kterých měla Doubravka hodně příležitostí. Soupeř nás dokázal několikrát běžecky přečíslit, a právě to by nás mohlo příští týden v Křimicích mrzet. Na druhou stranu mám radost z našeho ofenzivního projevu, z množství vytvořených šancí i z toho, jak se hráči rvali o výsledek a chtěli uspět. Opět nám vyšlo střídání, když se ve druhém poločase projevila kvalita Kutnera, který navýšil na 2:1 a řešil skvěle herní situace. V důležitých momentech jsme byli produktivní a utkání zvládli dotáhnout do vítězného konce." 


FC ZVVZ Milevsko - FK Tachov 2:0 (0:0)

Góly: 63. Hušek, 67. Kortan. Rozhodčí: Škarda - Grůza, Makovec. ŽK: 0:3 (Kladivo, Šroub, Braun). Diváků: 150. 

Milevsko: Hejl - Přibyl, Pich (60. Buchtele), Mára, Volf, Tlapa - Souček (84. Turek), Hušek, Horčička (46. Kortan), F. Hadáček (68. Šejda) - Šťástka (84. Samec). Trenér Smrčina 

Tomáš Smrčina (trenér Milevska): "Zápas jsme hlavně potřebovali zvládnout za tři body, protože teď hrajeme už trochu o život. Tomu byla podřízena taktika a herní projev můžeme řešit, až budeme trochu víc v klidu. Proto jsme zase začali na tři stopery, protože jsme věděli, že Tachov má rychlá křídla a nechtěli jsme dostat nějaký hloupý gól z nákopu za beky. Z toho i pramenilo, že jsme v některých situacích nebyli ve větším počtu před brankou soupeře. První poločas jsme na rovinu chtěli zvládnout hlavně v obraně. I s ohledem na výsledky z předchozích čtyř kol. Ve druhé půli už jsme přešli na čtyřku vzadu, abychom získali hráče na středu a hlavně pod útočníkem. Jsme strašně rádi, že jsme to nakonec zvládli a získali extrémně důležité vítězství."

Autor: Michal Havelka | Foto: Petr Vlasák

pub