Vzpomínkový zápas na Klimeše a Sanytrníka se odehrál již pošestnácté
"Bylo to již naše šestnácté setkání a letos slavíme kulaté výročí," připomíná Karel Musil, hlavní organizátor celé akce a člen dorostenecké jedenáctky. Od sezony 1984/85 uplynulo rovných třicet let.
Na srubeckém hřišti byl někdejším budějovickým dorostencům soupeřem Botafogo Srubec.
Veteránští
mistři republiky sálového fotbalu mají ve své sbírce i titul mistrů
Evropy a jejich kádr tvoří řada známých jmen z fotbalového Budějovicka.
"Hledal jsem soupeře úměrně našemu věku. Napadnul mě tento tým s řadou
kvalitních hráčů a kamarádů," prozrazuje Musil, proč si vybral zrovna
Botafogo.
"Dříve jsme vždy uctili památku, samozřejmě i tentokrát, a pozvali řadu fotbalových osobností pro lidi, aby je měli možnost vidět při fotbalovém utkání. Teď jsme se hlavně sešli, zavzpomínali a zasmáli se," říká Karel Musil, že při předchozích setkáních se objevili David Lafata, Tomáš Sivok a další známá jména z jihu Čech.
Utkání začalo vzpomínkou na oba zesnulé hráče Dana Klimeše a Jana Sanytrníka minutou ticha. V té chvíli si každý připomněl jakoukoliv historku s oběma. Utkání, v němž vůbec nešlo o výsledek, přihlížela malá skupinka diváků včetně obou rodin vzpomínaných hráčů. Před výkopem a po něm proběhla tradiční posezení obou týmů, někteří vydrželi hodně dlouho.
Botafogo Srubec - Dynamo dorost 84/85 5:1 (1:1)
Branky: Dvořák 2, Leština, Kalina, Salon - Boháč.
Botafogo: Salon - Matějka, Kohout, Wohlgemuth, Leština - Vacek, Klimeš, Kalina, Peterka - Ginzel, Dvořák. Střídali Novotný, Tůma J., Šram.
Dorost Dynama: Klimeš ml. (syn D. Klimeše) - Schneider, Popelka, Tejml st., Musil - Mašek, Němec, Přibyl, Maxa - Boháč, Hešík. Střídali Šafář, Svačina, Royt, Tejml ml.

Autor: Milan Šíma | Foto: Miloslav Kusbach