• 5. 8. 2014
  • Články

Ondrášovka krajský přebor zahájil. Jaké jsou plány šestnácti účastníků

Jihočeský krajský přebor vstupuje do nového ročníku 2014/15 s několika změnami. Z divize sestoupil po jednoročním účinkování J. Hradec. Po dvou letech se vrátila z I. A třídy Kaplice a historickým nováčkem je Želeč. Soutěž naopak opustilo Roudné, z druhého místa do divize, neboť trojnásobný vítěz Dražice znovu nereflektoval na postup. Pád neodvrátily Lažiště a poslední Bavorovice. Všech zástupců elitní krajské šestnáctky jsme se ptali, s jakým přáním vstoupili do nového ročníku.
pub

FK Jindřichův Hradec 1910

Marek Černoch, trenér: "Chceme se pohybovat v popředí tabulky, ale jsme si vědomi, že to bude hodně těžké, protože krajský přebor má svou úroveň."

TJ Dražice

Miloš Veselý, předseda klubu a hrající trenér: "S přáním, abychom si další krajskou sezonu v dražické partě co nejvíce užili, snažili se vždy podávat maximální výkony a naší hrou uspokojili naše fanoušky. Mladým hráčům přeji, aby jim jejich elán a nadšení vydrželo co nejdéle a těm dříve narozeným samozřejmě zdraví a neutuchající chuť do fotbalu."

TJ Hluboká n/Vlt.

Karel Vácha ml., manažer klubu: "Každopádně chceme navázat na jaro a hlavně na výkony. Rádi bychom zase patřili ke špičce krajského přeboru a být v popředí. Máme sice pozměněný kádr, ale i tak si myslím, že na to budeme mít. Předběžně jsme si stanovili cíl skončit do šestého místa."

Lokomotiva Veselí n/Lužnicí

Roman Lukáč, trenér Veselí: "Podávat vyrovnané výkony z předešlého ročníku a pohybovat se v horní polovině tabulky."

SK Jankov

Ivo Čech, trenér Jankova: "Byl bych hrozně rád, abychom neměli problémy ve spodní polovině tabulky a přestože to bude složité, věřím, že se s tím hráči poperou. Chtěli bychom dobře začít, udržet se zdravotně fit a předvádět fotbal, který bude bavit nás i diváky."

TJ Osek

Josef Mráz, trenér: "Naším přáním je hrát fotbal, na který budou chodit fanoušci, fotbalem se bavit a mít z něj radost. Chtěli bychom se pohybovat v horní části tabulky, a pokud to vyjde, tak zase o trochu vylepšit naše loňské postavení."

Jiskra Třeboň

Marcel Tomášek, trenér: "Chceme se pohybovat v horní polovině tabulky a prezentovat se agresivním útočným fotbalem, který by bavil diváky a také nás. Rádi bychom navázali na výkony z podzimní části soutěže. Náš cíl je stabilizovat kádr a dál přivádět talentované mladíky z regionu. Vydali jsme se touto cestou a budeme v ní pokračovat, než dorostou z našeho oddílu, kde je mládež dobře nastartovaná."

FC Písek B

Jaroslav Kostka, trenér: "Věřím, že jsme schopni hrát v horní polovině tabulky. A jsem přesvědčený o tom, že se nám to podaří. Doufám, že první polovinu přeboru zvládneme tak, jako to bylo na jaře. Chceme předvádět pohledný fotbal, na který budou diváci rádi chodit."

Centropen Dačice

Petr Musil, funkcionář klubu: "Naše cíle a ambice se nemění. Chceme být pevným a stálým mužstvem krajského přeboru, to znamená nemít starosti se sestupem, spíše bychom se chtěli pohybovat na špici. Našim prvotním cílem je, abychom fotbalem bavili sebe i náročného dačického diváka."

FK Rašelina Soběslav

Radek Hajič, trenér: "Hrát v klidném středu tabulky, bez starostí o záchranu jako každý rok."

Sokol Sedlice

Jiří Slabý, trenér: "Přáním je bavit se fotbalem, snažit se střílet góly a tím i přilákat lidi."

FK Tatran Prachatice

Pavel Bajčík, trenér: "Máme mladý tým, který potřebuje čas. Byl bych jen rád, aby se neopakovala loňská sezona, takže se vyhnout boji o záchranu."

SK SIKO Čimelice

Jan Růžička, trenér: "Vstupujeme do našeho druhého ročníku v krajském přeboru a je mi jasné, že ten bude ještě těžší než ten první. Přáním vlastně je, abychom předváděli dobrý útočný fotbal a hráčům se vyhýbala zranění."

SK Rudolfov

Petr Hlubocký, manažer klubu: "Konečně se po třech sezonách účinkování v krajském přeboru vyhnout záchranářským bojům a pokusit se hrát v klidném středu tabulky. A jsme přesvědčeni, že současný kádr na to kvalitu má."

Sokol Želeč

David Štiller, trenér: "Čeká nás historicky první sezóna v Ondrášovce krajském přeboru. Samozřejmě nechceme hrát žádné druhé housle, ale chceme se porvat o co nejlepší umístění."

FK Spartak Kaplice

Petr Lesňák, trenér: "Každopádně se hned nevrátit zpátky do A třídy. Uděláme pro to všechno, i když si budeme muset zase zvyknout na jiný styl hry. Bude to víc o taktice. Důležitá bude i odpovědnost hráčů, ale v tom jim věřím. Hlavně doma, kde budeme hrát před našimi diváky a pro ně."

Autor: Redakce | Foto: Jan Škrle

pub