Planá hraje místo o záchranu o postup
"Kluci poslouchají, proto jsme tam, kde jsme. Vedeme si velice dobře střelecky, což jsme dokázali třeba na Dobré Vodě. Hráči se berou naše rady k srdci a na hřišti to je znát. Ostatně, kdyby to tak nebylo, tak bych už v Plané netrénoval. Na tréninku tvrdě makají, a zápasy si pak užívají," jmenuje trenér Ladislav Táborský hlavní důvody plánské zlepšení.
K mužstvu přišel v zimní přestávce a až do samého závěru se rvalo o záchranu. "Nebylo daleko k sestupu," přiznává. "Teď se trochu podařilo změnit atmosféru. A jsme nahoře. Jak už jsem říkal, tréninky kluky baví a chodí jich hodně. To je základ úspěchu," dodává.
Pomohl k tomu i příchod dvou nových tváří.
"Posílili jsme kádr o zkušené hráče. Ale přitom jsme museli dávat pozor,
aby ti kluci zapadli do party. A to se nám u Dana Fořta a Marka Pěknice
opravdu povedlo. Oba jsou zkušení fotbalisté, vědí, co tahle hra
obnáší. Nejsou to jenom jména, ale kvalitní hráči a lidi," hledá u posil
i mimofotbalové vlastnosti.
V sobotním šlágru 9. kola B skupiny I. A třídy zajížděli Plánští na trávník druhé Dobré Vody. Lídr domácí k ničemu vážnějšímu nepustil a dokráčel k vysoké výhře 3:0. "Nebylo to snadné, ale zároveň musím říct, že naši kluci soupeři nic nedovolili. Naše vítězství bylo zasloužené, ať si o tom myslí kdo chce, co chce," říká po prodloužení série neporazitelnosti.
Soutěž nemá letos vyloženého kandidáta postupu. Přehodnotí v Plané nad Lužnicí předsezónní ambice? "Teď je předčasné o tom mluvit, vždyť je podzim. A rozhoduje se na jaře. Každopádně budeme chtít vyhrát a uvidíme, co nám přinese odvetná část," odpovídá mlhavě kormidelník Ladislav Táborský.
Autor: Michal Průcha | Foto: Sokol Planá n. Luž.