Roudné se stalo farmou budějovického Dynama
Zástupci obou stran tento farmářský projekt představili po losovacím aktivu Řídící komise Čechy. Roudenští si od něho slibují hráčskou výpomoc a přeci jen větší a perspektivnější vyhlídky na udržení se v divizi na delší dobu."Jsem rád, že se to podařilo a na spolupráci se těšíme, Dynamo bylo naším partnerem už dřív, takže nevstupujeme na neznámé území," prohlásil předseda Roudného Libor Šolc.
Vzájemnou spolupráci vítají i na Střeleckém ostrově, odkud by měli chodit na výpomoc hráči ze širšího ligového kádru."S Roudným jsme na všem domluveni, definitivní smlouvu podepíšeme během tohoto týdne. Jsme rádi, že to vyšlo. S Roudným spolupracujeme už delší dobu k oboustranné spokojenosti, teď ji ještě rozšíříme. Malše má krásný areál, perfektní zázemí, navíc je to za humny. A velice dobře si vede mládež, která už poslala do dospělého fotbalu řadu kvalitních fotbalistů," uvedl Milan Čadek, generální sekretář SK Dynamo ČB.
Malšané počtvrté v historii míří do celostátní soutěže. V předchozích třech případech vždy po roce sestoupili. S Dynamem v zádech, coby jeho statutární farmou, věří, že se jim povede o mnoho lépe. V divizi budou mít jižní Čechy pět zástupců - Č. Krumlov, Táborsko B, Čížovou, Milevsko a staronováčka Roudné. Soutěže opustily směrem nahoru a dolů Písek (po roce návrat do ČFL) resp. J. Hradec, který po jednoročním účinkování sestupuje zpět do krajského přeboru.
Autor: Redakce