Místo bitvy na Soukeníku viděli fanoušci exhibici Dynama
Velké finále mělo nečekaný začátek, neboť po patnácti minutách bylo o vítězi a prvním postupujícím do příštího ročníku Synot ligy rozhodnuto. Budějovické Dynamo využilo svých zkušeností a přehrálo Táborsko po všech stránkách.
Od úvodního hvizdu se hrálo podle budějovických not a Táborští, kteří na vyprodaném Soukeníku ani jednou neprohráli, byli za svou pasivitu náležitě potrestáni. Skóre otevřel povedenou ranou z rohu vápna Machovec. Za šest minut udeřili hosté opět agilním Machovcem, který zvýšil hlavou na dvougólový rozdíl a v 16. minutě po rychlém protiútoku a přihrávce Kaloda zamířil přesně k tyči Benát - 0:3.
Zápas byl rozhodnutý. Domácí neprobrala z letargie ani poločasová přestávka a budějovičtí pokračovali v exhibici. Neúnavný Machovec završil z trestného kopu hattrick a podtrhl svůj skvělý výkon. Ani za jasného stavu Dynamo nepolevilo a přidalo další góly. Střídající Hanzlík byl na hřišti pád minut a zblízka přidal pátý gól. Rázem začali skalní příznivci stadion opouštět. Osm minut před koncem se dočkal i smolař Kalod a hlavou završil skóre na zdrcujících 6:0.
Budějovičtí splnili cíl a po roční odmlce se vracejí mezi ligovou smetánku. Postup se ale nerodil lehce, ba naopak. Podzim neodehráli podle očekávání, což vyústilo v odvolání trenéra Hoftycha. Až famózní jarní vítězná série je vyhoupla do čela a Dynamo už svou šanci nepustilo. Pro Táborsko to byla historická sezona. Vyhrálo první polovinu a udělalo celému okresu a jihočeskému fotbalu výbornou reklamu. Druhým postupujícím se stali královéhradečtí "Votroci" po těsně výhře v derby sousedů v Pardubicích (1:0).

Aleš Hanzlík (č. 16) byl na hřišti sotva tři minuty, aby se přidal pátý gól středečního finále.
Petr Frňka, trenér Táborska: "V kabině bylo vidět, že kluci strašně moc chtějí, bylo vidět, že na trénincích makají, vládla dobrá atmosféra. Ale stalo se něco jiného. Budějovice a Hradec Králové hrály každé utkání pod tlakem, věděly, že nesmějí zaváhat, zatímco my jsme si hráli v pohodě svůj fotbal. Pod takovým tlakem jsme nebyli. Ale čím více se blížil závěr sezony a situace v tabulce nebyla rozhodnuta, byli naši soupeři ve výhodě, protože my jsme na kluky tlak nepřenášeli. Budějovice se s utkáním psychicky vyrovnaly daleko lépe než my."
Luboš Urban, trenér Dynama: "Věděli jsme, že nás bude čekat těžký zápas. Teď po skončení musím ale říci, že jsme byli na domácí dobře připraveni. Zápas nám vyšel skvěle. Po šestnácti minutách jsme vedli 3:0, byli jsme efektivní a domácí jsme k ničemu nepustili. Hráli jsme hodně náročný fotbal a na hráčích to bylo samozřejmě znát. Dali jsme šest gólů a minimálně čtyři gólovky jsme ještě zahodili, když několikrát výborně a šťastně zasáhl gólman Toma. Z naší strany to byla skvělá tečka za skvělou sezonou."

FC MAS Táborsko - SK Dynamo Č. Budějovice 0:6 (0:3)
Branky: 5., 11. a 52. Machovec, 16. Benát, 77. Hanzlík, 82. Kalod. Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Jiřík. Bez karet. Diváků: 7 465.
Táborsko: Toma - Štrbák, Kotrba, Cíferský, Mráz - Džafić (64. Nešický), Šiml (24. Vukadinović), Šimák, Javorek, Presl - Strnad (56. Musiol). Trenér Petr Frňka.
Dynamo: Křížek - Novák, Deli, Lengyel, Machovec - Klesa (78. Linhart), Benát, Brunclík, Funda (74. Hanzlík) - Herzán (58. J. Hála), Kalod. Trenér Luboš Urban.


Autor: Michal Průcha, Milan Šíma