Táborsko porazilo „Armu“ 2:0 a drží osmou příčku

středa, 19. dubna 2017, 20:58

Studené středeční počasí doprovázené ledovým větrem přilákalo do ochozů stadionu Soukeník jen 207 druholigových diváků. Ti viděli důležité vítězství domácího celku 2:0 nad ústeckolabskou „Armou“ 2:0 brankami Navrátila a Musiola. Pro Táborsko má výhra několik pozitiv: po remíze se Sokolovem a prohře ve Znojmě si připsalo opět tři body, dostalo se přes hranici třiceti bodů a drží v tabulce Fortuna národní ligy osmou příčku, což je horní polovina.

Sestava Táborska doznala změn: nehrál vykartovaný Džafić, po zranění se vrátil Ciku a po delší době se v základní sestavě objevil na beku Hanzlík. Modrobílí začali první čtvrthodinku náporem, který se projevil několika akcemi, třeba jesličkami a odvážným průnikem Kučery a jeho zakončením nad břevno. Když Ústí začalo vyrovnávat hru, zahrál domácí Mrsić trestný kop, který se otřel o záda bránícího soupeře. Míč zarotoval a kapitán Navrátil ho pohotově hlavou uklidil do sítě – 1:0. Ústečtí byli nejblíže vyrovnání ve 40. minutě, kdy orazítkovali pravou tyč Tomovy branky.

Krátce po změně stran musel pro zranění odstoupit střelec Navrátil, kterého v sestavě nahradil Běloušek. Domácí se snažili o druhý gól, k němuž se téměř probili po dalším trestném kopu v 51. minutě a po billiardové změti před Zachardovou bránou, kdy nikdo nedokázal míč dotlačit za čáru. Na druhé straně nechal ústecký Pícha vyniknout gólmana Tomu, který jako už tradičně patřil k oporám Jihočechů. V 65. minutě se měnilo skóre na 2:0, kdy Ciku vykouzlil nádherný dlouhý pas na Musiola, který lobem překonal Zachardu podruhé.

Hráči Ústí prahli po kontaktním gólu, ale na Tomu si ve středu nepřišli. Ten prokázal v 69. a 90. minutě mrštnost i postřeh, takže si mohl zaslouženě připsat vychytanou nulu. Táborsko si zkušeným výkonem dokráčelo k osmému vítězství v sezóně.

Hodnocení trenéra FCT Romana Nádvorníka: „Dnešní vítězství je velmi cenné. Jsme rádi, že jsme ho získali a naplno jsme bodovali. Zároveň jsme rádi, že jsme se udrželi ve středu tabulky v té klidnější části, což je důležité vzhledem k tomu, jak se vyvíjí situace pod námi. Udrželi jsme si odstup od spodních míst. Vítězství je důležité i proto, že nás teď čekají dva těžké zápasy venku v Ostravě a doma s Opavou.“

FC MAS Táborsko – FK Ústí nad Labem 2:0 (1:0)

Góly: 27. Navrátil, 65. Musiol. Rozhodčí: Matějček – Dobrovolný, Podaný. Karty: 88. Nešický – 27. Miskovič. Diváci: 207.

Táborsko: Toma – Zavadil, Navrátil (48. Běloušek), Toml, Hanzlík – Kalvach –  Ciku (86. Nešický), Kučera, Javorek, Mršić (70. Klusák) – Musiol.

Ústí: Zacharda – Gilián, L. Vaněk (73. Kateřiňák), Pícha, J. Peterka – Martykán, Pimpara, Leibl, Miskovič (68. Jindráček), Moulis – P. Výborný (68. Pouček).