Juniorka Dynama získala skalp pražské Sparty!

neděle, 19. března 2017, 14:19

V dramatické sedmigólové přestřelce na Složišti se budějovičtí mladíci postarali o velké překvapení. Loňského vítěze Juniorské ligy Spartu Praha porazili 4:3. Letenští s několika pendly v sestavě nedokázali ve druhém dějství uhlídat svou pravou stranu, odkud obdrželi tři góly a ztrátu stačili v závěru jen korigovat.

David porazil Goliáše, i tak by se dalo charakterizovat nedělní střetnutí předposledních Budějovic proti třetí Spartě. Po porážce u posledního Třince se Dynamo vytáhlo na obhájce titulu, který měl v obraně až moc okének.

Trenér Petr Skála mohl z A-týmu využít Vopata, Hálu a Matějku. Pendlové vyběhli i na hostující straně. „Sparta nastoupila v kvalitní sestavě. Hrál Nový, který měl přestoupit do Jablonce, pendlové Konaté a Vatajelu a talentovaný Christian Frýdek, momentálně nejlepší dorostenec u nás,“ poznamenal k síle soupeře domácí trenér Petr Skála.

První větší šanci měl Rumun Vatajelu, ale domácí stačili zachránit a neuvedla se ani Palečkova dorážka.  Dvacátá minuta přinesla první změnu stavu. Konaté uvolnil do křídla Vatajela a jeho centr poslal za Hajduškova záda Christian Frýdek.

Budějovičtí odpověděli po nařízené penaltě za ruku, kterou bezpečně proměnil střelou k levé tyči Lukáš Matějka a navázal na své podzimní góly v juniorce Plzně, kde jich dal na podzim jedenáct. Ve 36. minutě šla Sparta opět do vedení. Nádhernou individuální akci předvedl Tiemoko Konaté, který proběhl s míče z vlastní poloviny až před Hajduška a s přehledem poslal míč podél brankáře k tyči.

Začátek druhého poločasu patřil domácím. Stoper Lukáš Havel využil závaru po rohu před Vorlovou brankou a hlavou vyrovnal. Obrat zařídil přesný Blažkův centr a pohotový volej na zadní tyči zakončujícího pendla Ladislava Vopata, proti němuž neměl Vorel nárok. Čtvrtý a rozhodující úder připravili Budějovičtí Spartě v 73. minutě, kdy po rychlém protiútoku a přenesení hry na pravou stranu pálil přesně za šestnáctkou křížnou ranou Daniel Frnoch

V závěrečných minutách si Pražané vytvořili převahu. Pokusy Pavlíka a Konatého se neujaly. Až v 87. minutě snížil po Konatého střele dorážející Christian Frýdek. Poslední minutky si domácí pohlídali a mohli se radovat z cenného vítězství nad favoritem soutěže.

„Za vítězství jsem moc rád a kluky musím za předvedený výkon pochválit. Sparta se v jakékoliv kategorii neporáží každý den. Navíc když se nám podařilo vstřelit čtyři góly. Fotbal se líbil. Dvakrát jsme prohrávali, ale po přestávce jsme to dokázali otočit. Po porážkách s Libercem, v Plzni, domácí remíze s Karvinou a především po daleké cestě do Třince, kde ztráta tří bodů hodně mrzela, je to pro nás povzbuzující vítězství,“ těšilo budějovického kouče Petra Skálu.

SK Dynamo ČB  - AC Sparta Praha 4:3 (1:2)

Góly: 29. (11) Matějka, 51. Havel, 66. Vopat, 73. Frnoch – 20. a 87. Frýdek, 36. Konaté.

Rozhodčí: Pechanec – Urban, Arnošt. ŽK: 1:1 (Blažek – Frýdek). Diváci: 70.

SK Dynamo: Hajdušek – Jenne (88. Fišer), Havel, Zachař, Frnoch – Tomášek, Bálek, Blažek, Hála – Vopat, Matějka. Trenér Petr Skála.

Sparta: Vorel - Pavlík, Penc, Vatajelu – Palečko (46. Matoušek), Cabadaj, Nový, Sváta (76. Surmaj), Konaté - Frýdek, Špaček. Trenér Michal Horňák.