KP: Ohrožené celky bodovaly. Želeč stáhla náskok vedoucí Soběslavi na bod

sobota, 11. března 2017, 17:51

Krajský přebor odstartoval jaro pěkně zostra. Týmy bojující o udržení dokázaly hned na úvod bodovat. Poslední Planá obrala J. Hradec, Ševětín jí odskočil výhrou s Osekem. Olešník dotahoval v derby s Hlubokou a béčko Písku poprvé pod novým trenérem Ptáčkem vyrovnávalo s první Soběslaví krátce před koncem. Dačický Centropen trefou Jindry zdolal Milevsko a trenéra Bujdáka potěšila i první domácí nula na kontě. Želeč oplatila Rudolfovu podzimní porážku 0:3 i s úroky. Už do přestávky zadělala na čtyřgólový náskok.

Sobotní výsledky 16. kola KP

Poslední Planá využila azylu na umělém trávníku v Sezimově Ústí na Soukeníku a lepší úvod si ani nemohla přát. Okamžitě využila hrubé chyby Hradce, které bezchybně využil Tomáš Štiak po akci Sedláčka a Pösingera už v 1. minutě. Kdyby se soutěžilo o nejrychlejší gól soutěže, mohl by Štiakův zásah skončit hodně vysoko.

Domácím to nestačilo a toužili po přídavku. Jenže ten už nepřišel, svoje přání nedokázali proměnit Pösinger a znovu střelec úvodního gólu Štiak. Hosté si také vytvořili několik příležitostí, ale na první trefu v novém roce si museli počkat více než hodinu. Postaral se o ni Ondřej Černoch, navrátilec do sestavy po dlouhodobém zranění. Domácí obrana ho nedokázala uhlídat, zpracoval si míč a na milimetry přes ranou překonal Fajfrlíka. V zápise o utkání je však chybně uveden jako střelec Kučera.

Jindřichohradecké vstřelený gól povzbudil a přidali na tempu. Jenže proti změně skóre byl hlavně gólman Fajfrlík, který už v přípravě potvrzoval, že bude velkou posilou. Veškeré úsilí hostů bylo marné, naopak velikou příležitost znovu přivést Planou do vedení měl Do Thung, ale znovu zůstalo jenom při marném pokusu. Oba celky se o body podělily.

Oba trenéři označili remízu za ztrátu. Cítili, že bylo na víc. „Kromě vedoucího gólu jsme měli i několik dalších příležitostí, ale ty vyšly naprázdno. Mohli jsme urvat víc než bod. Jenže znova se projevila naše stará bolest, proměňování šancí. Tím jsme promarnili lepší zisk,“ litoval plánský kormidelník Roman Kačur. „Myslím si, že jediný bod je pro nás ztrátou. Bohužel zápas ovlivnila Beránkova chyba hned na začátku. Naštěstí aspoň vyrovnal Černoch střelou s pomocí tyče. Jeli jsme si ale pro tři body,“ mrzelo hradeckého trenéra Marka Černocha.

SOKOL PLANÁ N/L - FK J.HRADEC 1910 1:1 (1:0)

GÓLY: 1. ŠTIAK – 63. O. ČERNOCH.

ROZHODČÍ: P. ŠAFRÁNEK – KRAUSKOPF, MACH. DELEGÁT: M. TUPÝ. ŽK: 4:0 (FAJFRLÍK, SEDLÁČEK, HANDREJCH, TRČKA). DIVÁKŮ: 60. HŘIŠTĚ: UMT SOUKENÍK (SÚ).

PLANÁ: FAJFRLÍK – SEDLÁČEK, FOŘT, KOLSKÝ, HANDREJCH (70. TRČKA), ŘÍMANEK – JANOVSKÝ, PÖSINGER, DO TRUNG – POSPÍCHAL (90. JÍLEK), ŠTIAK. TRENÉR ROMAN KAČUR.

J. HRADEC: REŠL - BLAŽEK, BERÁNEK, M. VÖLFEL, M. ŠENKÝŘ – KUČERA, O. ČERNOCH, KOUTNÝ, T. ŠENKÝŘ – CHALUPSKÝ, F. VOTAVA (76. KRÁLÍČEK). TRENÉR MAREK ČERNOCH.

NEJLEPŠÍ HRÁČI: PÖSINGER, FAJFRLÍK - KOUTNÝ, O. ČERNOCH.

Vyrovnaný zápas na písecké umělce skončil zaslouženou remízou. Šancí bylo na obou stranách vrchovatě. V prvním poločasu jich měli víc domácí, ale například soběslavský gólman Kuník zázračně zneškodnil příležitost Zušťáka, neuspěl ani J. Held. Na druhé straně zase zazvonilo břevno Varyšovy branky. První poločas se tedy obešel bez gólů.

Po přestávce se konečně začalo gólově dařit. A jako prvnímu se to ve druhém dějství podařilo hostům. Deset minut po nástupu si domácí zadák plně neporozuměl s gólmanem, kterému poslal malou domů. Jenže ta byla až moc malá, a toho využil zkušený soběslavský forvard Martin Dvořák a nejlepší ostrostřelec přeboru rozšířil svou letošní sbírku gólů. Zajímavý zápas pokračoval v nastoleném tempu a bylo co sledovat.

V 83. minutě byla snaha Písku, který měl v sestavě několik pendlů, o vyrovnání korunována po trefě Martina Helda úspěchem, když se trefil přibližně z pětadvaceti metrů. Podle průběhu utkání byla asi nakonec zcela zasloužená.

„Výsledek asi odpovídá tomu, co se na trávníku dělo. Vedoucí gól jsme prakticky darovali Soběslavi sami. Mohli jsme brzy srovnat, ale museli jsme si počkat až na samý konec zápasu. Ale Martin Held se trefil náramně,“ zhodnotil dělbu bodů písecký trenér Jaroslav Ptáček. „Nakonec asi zasloužená remíza. Šance jsme měli všichni, ale proměnili jsme na obou stranách po jedné,“ přidal svůj pohled František Maršík, vedoucí mužstva Soběslavi.

FC PÍSEK  B – SPARTAK SOBĚSLAV 1:1 (0:0)

GÓLY: 83. J. HELD – 50. DVOŘÁK.

ROZHODČÍ: MACKO - HOCH, KROUTL. DELEGÁT: BUMBA. ŽK: 1:0 (SAJTL). DIVÁKŮ: 80.

PÍSEK B: VARYŠ (46. JEVČÁK) – SAJTL, UHLÍK, KULÍK (60. ZBORNÍK), VELEK - HUDÁK (80. DAN ION), J. HELD (71. VOTAVA), GROBÁR, STRÁSKÝ (46. PETŘÍK) – ZUŠŤÁK, M. HELD.  TRENÉR JAROSLAV PTÁČEK.

SOBĚSLAV: KUNÍK – CHOTOVINSKÝ, PODRÁSKÝ, BOHÁČ, HROMADA – ŽALDA, M. MAZOUCH (75. ŠMÍDMAJER), NOHAVA, T. MAZOUCH – DVOŘÁK, FISCHER (70. PELTÁN). TRENÉR RADEK HAJIČ.

NEJLEPŠÍ HRÁČI: UHLÍK – DVOŘÁK.

Katovičtí mohli před návštěvou kola rozhodnout zápas ve svůj prospěch hned v samotném začátku střetnutí. Měli tři tutovky, ale jedinou z nich dokázal využít Michal Požárek. Zpracoval si balon a obstřelil gólmana Slavíka. Hosté na inkasovaný gól nestačili reagovat a žádnou vyloženou příležitost si nevytvořili.

To hrálo do not Katovicím, navíc i Požárkovi. Ten byl při střelecké chuti a prosadil se do konce poločasu ještě jednou. Přikryl si míč tělem a zvýšil náskok svého týmu. Jeho příkladu mohli následovat i jeho spoluhráč Uher - unikal sám, leč v rozhodujícím momentu míč zasekl a bek potom stačil balon uklidit do bezpečí. Poté znovu prchnul Uher, ale místo důrazného zakončení zvolil přihrávku na Miklase. Jenže to vystihl gólman Slavík a šanci zneškodnil.

Po pauze se začaly Čimelice víc tlačit dopředu, ale k úspěchu to nevedlo. Naopak Miklas mohl přidat třetí branku. Proháčkoval se snad mezi šesti soupeři, ale potom už mu chyběly síly, a poslal míč mimo branku.

Samotný závěr utkání byl velice dramatický. Za faul v šestnáctce byl vyloučen katovický Kočí a z penalty se bezpečně trefil Nekl. Vyrovnání potom viselo ve vzduchu, zvlášť když domácí museli dvakrát hasit u brankové lajny. Ale štěstí jim bylo nakloněno a těsné vítězství uhájili.

„Kdybychom rozhodli zápas hned na začátku, kdy jsme měli mraky příležitostí, Čimelice by byly zlomené. Jenže to se nám nepodařilo a museli jsme o vítězství bojovat až do samotného konce. Snad jsme si nevybrali veškerou porci štěstí,“ uvedl domácí kouč Roman Malý. „Alespoň k zisku bodu nebylo daleko, ale bohužel,“ dodal vedoucí čimelického mužstva Josef Ťupa.

SK OTAVA KATOVICE – SIKO ČIMELICE 2:1 (2:0)

GÓLY: 16., 33. POŽÁREK – 82. (11) NEKL.

ROZHODČÍ: SEBERA - PŘIBYL, POLÁK. DELEGÁT:  BICEK. ŽK: 6:4 (KOČÍ 2, ŠVEHLA, MIKLAS, HAJDUŠEK, KOUTSKÝ – SLAVÍK, HADÁČEK, SUCHAN, NĚMEC). ČK: 1:0 (81. KOČÍ). DIVÁKŮ: 240.

KATOVICE: ŠVEHLA – KOČÍ, HAJDUŠEK, BLATSKÝ, HOREJŠ – MIKLAS (91. MATAS), CIBULKA, ZOUBEK (77. KOUTSKÝ), REPA – UHER, POŽÁREK (89. HROMÍŘ). TRENÉR ROMAN MALÝ.

ČIMELICE: SLAVÍK – HADÁČEK, FARA, LISTOPAD, KÁŠ – NEKL, SUCHAN, PÁVEC (62. NĚMEC), KÁŠ – HEGENBART, SVOJŠE (61. NOSEK). TRENÉR TOMÁŠ SMRČINA.

NEJLEPŠÍ HRÁČI: POŽÁREK, REPA, ZOUBEK – KÁŠ, SLAVÍK, SUCHAN.

Hřiště v Želči dostalo pořádně zabrat. Na některých místech byly louže, s těžkým terénem si lépe poradila domácí jedenáctka. Dlouho to ale na žádný debakl Rudolfova nevypadalo. Hrálo se před oběma brankami a Želeč šla šťastně do vedení po rohovém kopu, kdy uklidil vyražený míč brankářem z bezprostřední blízkosti Radek Novotný. Vzápětí zkoušel na druhé straně Hovorkovu pozornost střelou po zemi Baščevan.

Ve 23. minutě proměnil penaltu kapitán Sokola Michal Brůžek a za dalších sedm minut nato přidal po pohotovém zásahu třetí gól. Ve 38. minutě dorážel Tomáš Kukučka už na 4:0 a o vítězi nebylo pochyb. Sedmnáctiletému brankáři Rudolfova Kotkovi obrana zrovna neulehčila jeho premiéru v A-týmu.

Druhý poločas se odehrál jen z povinnosti. Do želečské sestavy se vrátil stoper Ondřej Kosobud, který v ní na konci podzimu značně scházel. A byl to právě exmilevský zadák, jenž pátým gólem v závěru završil zaslouženou výhru domácích. V letošní sezoně sehrál tucet zápasů, z nichž jedenáct bylo vítězných.

SOKOL ŽELEČ - SK RUDOLFOV 5:0 (4:0)

GÓLY: 14. R. NOVOTNÝ, 23. (11), 30. BRŮŽEK, 38. KUKUČKA, 81. KOSOBUD.

ROZHODČÍ: EIBL – KLÁTIL, REITINGER. DELEGÁT: NĚMEČEK. ŽK: 1:2 (KUKUČKA – J. NOVOTNÝ, HRBÁČ). DIVÁKŮ: 80.

ŽELEČ: HOVORKA – ŠKRÁBEK, KOSOBUD, PAVLIČKO, J. RABIŇÁK (83. FRONĚK) - SOKOLT, KUKUČKA, PETR, BRŮŽEK (77. M. ŠINDELÁŘ), ŠVEC – R. NOVOTNÝ (46. KLOC). TRENÉR ROMAN LUKÁČ.

RUDOLFOV: KOTEK – PROKEŠ, KUNA (46. KOVAČIČÍN), J. NOVOTNÝ, HAJNÝ – DVOŘÁK (60. VEJVAR), HRBÁČ, POUZAR, RYNEŠ – BAŠČEVAN, J. ŠINDELÁŘ (20. PEXA). TÝM VEDL ZDENĚK KUNA ST.

NEJLEPŠÍ HRÁČI: BRŮŽEK - NIKDO

Trenér Olešníka Ladislav Táborský měl starosti už před zápasem. Útočník Dudek se zranil v generálce ve Velešíně, posile Šahajdovi zase doporučil doktor, aby první zápas vynechal. „V pátek jsme narychlo ještě udělali Michala Rabiňáka z Táborska a na lavičku jsem povolal Zbyňka Rysa,“ uvedl olešnický kouč k příchodu Rabiňáka (25), jehož starší bratr Jiří hraje v Želči.

Hluboká se po dlouhé době sešla v ideální sestavě, i když dopředu její hra často skřípala. Brankáře Jirkala, který se vrátil z Austrálie, v podstatě neohrozila. Z minima vytěžila maximum. Až na moment z 15. minuty, kdy domácí faulovali na hranici velkého vápna, a Pavel Hájek poslal míč levačkou přes zeď do sítě. Pro Olešnické to byla studená sprcha.

Domácí se tlačili dopředu, nedala se jim upřít snaha, ale ani z jednoho mráčku nezapršelo. „Už ve 2. minutě se mohl gólově zapsat Rabiňák, ale trestuhodně nedal. Zápas se pak mohl vyvíjet úplně jinak,“ řekl Táborský a vzpomněl další příležitosti Hellera a Rabiňáka.

Až po hodině hry obstaral vyrovnávací gól Radim Štos. Na další už nedošlo ani přes šestiminutovou přesilovku. „Pro nás je to ztráta, pro Hlubokou zlatý bod. Příště hrajeme opět doma s Katovicemi a to už musíme naplno bodovat,“ dodal Táborský.

FK OLEŠNÍK – TJ HLUBOKÁ N/VLT.  1:1 (0:1)

GÓLY: 64. ŠTOS - 19. HÁJEK.

ROZHODČÍ: VICAN – HERZOG, LOVĚTÍNSKÝ. DELEGÁT: FR. ŠAFRÁNEK. ŽK: 3:3 (JIRKOVSKÝ, POMEJE, DRÁB – ŘÍHA 2, TAUBER). ČK: 0:1 (84. ŘÍHA). DIVÁKŮ: 220.

OLEŠNÍK: JIRKAL – NÝDL, POMEJE, HELLER, DRÁB – JIRKOVSKÝ, CHLUMECKÝ, ČERVENKA, ŠÍMA – M. RABIŇÁK (75. STEJSKAL) – ŠTOS (87. TRESSL). TRENÉR LADISLAV TÁBORSKÝ.

HLUBOKÁ: BRAŠNIČKA – ŘÍHA, LEGDAN, ANTOŠ, ČERMÍN – RUBICK (72. KRÁTKÝ), NITRIANSKÝ, NĚMEC, KŘIVÁČEK (65. LOVIČKA) – HÁJEK (89. FABER), TAUBER. TRENÉR FANTIŠEK CIPRO.

NEJLEPŠÍ HRÁČI: NÝDL – HÁJEK.

Pro nováčka Ševětín je každý zápas důležitý a proti Oseku to platilo dvojnásob. Dalo by se i říct, že po špatné generálce a porážce s „átřídními“ Čt. Dvory (0:3), sehrál povedenou premiéru. Pochvalu si zasloužila obrana v čele s kapitánem Kupcem a Svátou. Brankář Lukáš Novotný se blýskl zlikvidováním penalty. Dobře se uvedl čtyřdvorský novic Valta.

Domácí se poprvé radovali ve 27. minutě, kdy Hindy pádil sám na brankáře Chaluše a ve vápně ho osecká jednička faulovala. Pískalo se až po signalizaci asistenta rozhodčího, původně hlavní Dunovský rozpažil. Lukáš Kupec je natolik zkušený hráč, aby při penaltě nezazmatkoval. Chaluš riskl pravou stranu, míč šel po jeho levici.

Osek hrozil především po standardních situacích a dlouhými vhazovanými auty do vápna. Kopec smůly si vybral ve 44. minutě. Valta nastřelil před brankou hostujícího Hocha a od něj šel míč do sítě vlastního gólmana.

Pět minut po obrátce se mohli hosté dostat zpátky do hry. Sudí Dunovský nařídil pokutový kop i proti domácím, ale smolař dne Jan Hoch si na Lukáše Novotného nepřišel. Střelu k tyči přečetl a vyrazil. „Dnes jsme neměli den, darovali jsme soupeři obě branky a svoje šance bohužel nedali,“ posteskla si Věra Hochová, nová šéfka TJ Osek.

Ševětín po přestávce vsadil na obranu a udržení skóre. Po výhře 2:0 má lepší vzájemné zápasy s Osekem, kdyby měly oba celky v konečné tabulce stejný počet bodů.  „Dobře zahrála obrana, brankář Lukáš Novotný nás chycenou penaltou podržel,“ poznamenal ševětínský činovník Václav Chalupa.

SK ŠEVĚTÍN – TJ OSEK 2:0 (2:0)

GÓLY: 27. (11) KUPEC, 44. VLASTNÍ (J. HOCH).

ROZHODČÍ: DUNOVSKÝ – KAŠTÁNEK, ŽEMLIČKA. DELEGÁT: KUČERA. ŽK: 1:1 (77. PETSCHER – 27. CHALUŠ). DIVÁKŮ: 100.

ŠEVĚTÍN: L. NOVOTNÝ – MOHAMED, KUPEC, SVÁTA, SUCHAN – VALTA (78. KLAPUŠ), P. NOVOTNÝ, R. NOVOTNÝ, BOHONĚK – KŘÍHA (84. HAVLÍČEK), HINDY (60. PETSCHER, 89. VONEŠ). TRENÉR MIROSLAV KOLÁČEK.

OSEK: CHALUŠ – BRABEC (89. HŘEBÍČEK), BLAŽEČKA, KREJČÍ, BROŽ – KROUPA (83. ČAPEK), J. HOCH (73. HANÁK), P. BALOUŠEK, HOSNEDL – CARDA, ŘÍSKÝ.  TRENÉR JAROSLAV VOŘÍŠEK.

NEJLEPŠÍ HRÁČI: L. NOVOTNÝ, SVÁTA, KUPEC – CARDA.

Přání předsedy Dačic Milana Točíka bylo vyslyšeno. Centropen poprvé na vlastním stadionu udržel v sezoně čisté konto a bral tři body. „Za obrannou činnost si celý náš tým zaslouží pochvalu,“ prohlásil po utkání. „Jsem nadšený. Je vidět, že si to kluci vzali k srdci,“ dodal.

Prvních dvacet ale patřilo vzduchotechnikům, kteří se museli obejít bez maroda Koutníka. Zatlačili domácí před vlastní šestnáctku, avšak žádnou vážnější příležitost si za celý zápas nevypracovali. Jejich snaha končila u velkého čtverce domácích.

Centropen si pak vzal taktovku do svých rukou a tři minuty před pauzou přišel klíčový okamžik celého střetnutí. Domácí podnikli rychlou akci po ose Krtek – Točík – Tadeáš Jindra a posledně jmenovaný přesnou ranou k tyči z dvaceti metrů překonal Pavla Dvořáka.

Vedení mohl pojistit střídající rychlík Toman, běžel sám na brankáře, ale šanci zazdil. Naskočil po zranění a příště už by měl hrát od začátku. Závěr už si Centropen pohlídal, když prostřídal nováčky Bastlem (Třebětice) a Brunnerem (Kunžak).

„Cenné tři body jsou pro nás takovým odrazovým můstkem. Teď je musíme potvrdit v důležitém utkání v Oseku,“ přál si napříště Točík.

CENTROPEN DAČICE – ZVVZ MILEVSKO 1:0 (1:0)

GÓL: 42. JINDRA.

ROZHODČÍ: P. TUPÝ – TŮMA, TAUBER. DELEGÁT: BROŽ. ŽK: 1:3 (TOČÍK – KOSOBUD, VAKOČ, MÁLEK). DIVÁKŮ: 100.

DAČICE: ZEJDA – MAŠÁT, CELÝ, NOSEK, KNĚŽÍNEK, VACUŠKA – JINDRA (89. BASTL), TOČÍK (90. BORZA), KRTEK, ŠIMÁNEK (87. BRUNNER) – JELÍNEK (55. TOMAN). TRENÉR ROMAN BUJDÁK.

MILEVSKO: PAVEL DVOŘÁK – M. NOVOTNÝ, KOSOBUD, VAKOČ, MARVAN - SEDLÁK (80. P. NOVOTNÝ), KOMÁREK, ŠIMÁK (60. PINC), MÁLEK - PATÁK (70. ALEXA), PETR DVOŘÁK. TRENÉR MIROSLAV STRNAD.

NEJLEPŠÍ HRÁČI: CELÝ TÝM – NEHLÁŠENO.

Závěrečný zápas kola se odehrál na neutrální půdě hlubocké umělky, kterou Protivín dobře zná z účasti na místním zimním turnaji, v němž skončil letos třetí. Za umělého osvětlení nastala první vážnější situace v 15. minutě před brankou Třeboně. Moravcův pokus skončil na břevně a odražený míč se snažil dorážet Prášil, jehož soupeř fauloval a sudí Vychodil nařídil penaltu. K té se postavil Moravec, ale Jakub Skála jeho střelu k pravé tyči vystihl a vyrazil na roh.

Na druhé straně zahrozili hosté Holzeplem. Většinou se hrálo mezi šestnáctkami a další zajímavé okamžiky přišly až v posledních dvaceti minutách. Třeboni nabídl velkou šanci špatným vyhozením gólman Hanus, ale následně svou chybu odčinil. Čtvrt hodiny do konce udeřil Protivín. Po Rothbauerově pasu se míč snesl k Janu Vojtovi a ten bez otálení propálil brankáře. Sedm minut před koncem nezafungoval Třeboni ofsajd-systém, J. Vorel ideálně přistrčil nabíhajícímu Ondřeji Prášilovi a jeho zakončení ze strany bylo více než přesné.

Třeboňští mohli zdramatizovat poslední minuty hlavičkou Průchy, ale neuspěl stejně jako před Skálovou brankou po spolupráci bratrů Vorlů Zbyněk, když nepropasíroval míč přes obránce do prázdné branky ani nadvakrát. „Od 70. minuty měla hra grády a spád. Do té doby se hrálo většinou od vápna k vápnu. Nám se podařilo dvě šance využít a těšit se z úspěšného vstupu do jara,“ uvedl předseda FK Protivín Václav Křišťál.

FK PROTIVÍN – JISKRA TŘEBOŇ 2:0 (0:0)

GÓLY:  74. J. VOJTA, 83. PRÁŠIL.

ROZHODČÍ: VYCHODIL – KOTALÍK, VOTAVA. DELEGÁT: ŘEZÁČ. ŽK: 3:3 (MORAVEC, PRÁŠIL, ROTHBAUER – KODRAS, CAHYNA, MAXA). DIVÁKŮ: 70. HŘIŠTĚ: UMT HLUBOKÁ.

PROTIVÍN: HANUS – ROTHBAUER, BROŽ, HÁLA, ZACH – J. VOJTA (85. RUCZKOWSKI), R. VOJTA, PRÁŠIL, ZB. VOREL, MORAVEC (90. FIALA) – J. VOREL. TRENÉR JURAJ KOBETIČ.

TŘEBOŇ: J. SKÁLA – KODRAS, CAHYNA, HAVLÍK, KIDO – MATOUŠEK (63. MAXA), LONSMÍN, HOLZEPL, FRANĚK – PRŮCHA – DIVOKÝ. TRENÉR ZDENĚK PROCHÁZKA.

NEJLEPŠÍ HRÁČI: PRÁŠIL, HÁLA – J. SKÁLA.