HZL: Protivín otočil duel s Netolicemi a je třetí, Roudné si ve finále poradilo s dorostem SKP

neděle, 5. března 2017, 18:00

Devátý ročník Hlubocké zimní ligy má před sebou rozhodující souboje o umístění. Už včera porazil Boršov kombinovaný tým Českého Krumlova 5:2 a zajistil si konečnou pátou pozici. Nedělní zápasy odstartoval duel o 9. místo mezi pořadatelskou Hlubokou a Novou Vsí. Jihočeský fotbal je u všeho podstatného z celého dne.

O 9. místo: TJ Hluboká nad Vltavou – FK Nová Ves/Brloh 7:0 (4:0)

Branky: 5., 40. a 48. Tauber, 16. Němec, 25. Rubick ml., 53. Křiváček, 75. Hájek. Rozhodčí: Zabilka - Ovčáček, Škuthan. Bez karet. Diváků: 40.

Hluboká: Brašnička - Antoš, Krátký, Lovička, Křiváček, Čermín, Rubick ml., Hájek, Němec, Tauber, Procházka. Střídali: Trnka, Rubick st.

Nová Ves: Poula - Bryuh, Šusta, Wohlgemuth, Klein, Postl, Pouzar, Anderle ml., Anderle st., Švarc, Hüttner. Střídali: Palkoska, Cába.

V posledním přípravném zápase před startem jarní části krajského přeboru konečně Hluboká zabrala. S Novou Vsí si nedělala probléma a za stálé převahy v souboji o deváté místo uštědřila jedenáctému týmu I. A třídy debakl 7:0.

Pohodlné poločasové vedení 4:0 daly pořádajícímu celku branky Taubera, Němce a Jiřího Rubicka mladšího. Jednoznačné představení ještě po změně stran stvrdil svou třetí brankou v zápase Tauber a dva zásahy Křiváčka a Hájka. Zvláště šestá branka Tomáše Křiváčka po pohledné narážečce dokumentovala, v jaké pohodě Hluboká dnešní duel sehrála.

O 7. místo: SK SIKO Čimelice (komb.) – Sokol Kamenný Újezd 2:1 (1:0)

Branky: 28. Svojše, 63. T. Zelenka - 65. Sládek (11). Rozhodčí: Ovčáček - Zabilka, Škuthan. Bez karet. Diváků: 70.

Čimelice: J. Zelenka - T. Zelenka, Klimeš, Hadáček, Petráš, Jakub Kuchejda, Svojše, Viták, Froněk, Fara, Suchan. Střídali: Josef Kuchejda, Němec.

K. Újezd: Dudák - Samborský, Nejedlý, Havlíček, Váša, Frnka, Sivák, Sládek, Soukup, Pavlis, Bělohlav. Střídali: Mráz, Kotalík, Průdek.

Čimelice včera přivezly z přípravy v divizní Dobříši remízu 3:3, v dnešním střetnutí proti Kamennému Újezdu proto nastoupila kombinovaná sestava z poloviny doplněná o hráče z B mužstva.

První poločas se přesto odehrával jasně v režii SIKA. Kamenný Újezd se jen sporadicky dostával dopředu, jejich snažení většinou zastavil buď praporek asistenta nebo vlastní nepřesná muška. Čimelice ale do poločasu převahu přetavily pouze v jedinou branku, o tu se postaral v 28. minutě Svojše.

Druhá pětačtyřicetiminutovka nabídla přece jen vyrovnanější podívanou, ale snahy Újezdu o vyrovnání utnul v 63. minutě, stejně jako včera v Dobříši, gólém forvard Zelenka. Diváci se přesto zápletky dočkali, po ruce v pokutovém území proměnil v 65. minutě penaltu Sládek a snížil na 2:1. Jenže to bylo ze strany Újezdu vše, závěrečný nápor si vytvořit nedokázal, a Čimelice tak uhájily v letošním ročníku HZL sedmé místo.

O 5. místo: FK Boršov nad Vltavou – FK Slavoj Český Krumlov (komb.) 5:2 (2:1)

Branky: 30. a 32. Šimeček, 49. Anderle, 69. Komrska, 83. Pokorný. – 20. Hofmann, 68. Šára. Rozhodčí: Albert – Průchová, Slepička. Bez karet. Diváků: 250.

Boršov: Machata - Fessl, Matoušek, Anderle, Lísal, Soukup, Ševčík, Komrska, Friedl, Pokorný, Pícha. Střídali: Šimeček, Kofroň.

Č. Krumlov: Votýpka – Štěpán, Ješina, Sekyra, Trapl, Lach, Šára, Strapek, Matějček, Hofmann, Neckář. Střídali: Hladík, Opelka.

Finálovou část Hlubocké zimní ligy otevřel sobotní souboj o konečnou pátou pozici mezi Boršovem a Českým Krumlovem, který do zápasu vyslal rezervní mužstvo hrající stejně jako soupeř okresní přebor.

„Při vší úctě k Boršovu, potřebujeme v generálce pořádně prověřit a zápas s táborským béčkem je pro nás přednější,“ potvrdil trenér Slavoje Václav Domin, co je pro krumlovský A tým týden před startem divize prioritou.

A tak byly šance před zápasem relativně vyrovnané. Větší chuť po vítězství ale nakonec předvedl Boršov. Už do poločasu vedl, když dvěma slepenými brankami Šimečka dokázal otočit nepříznivý stav na 2:1. Krátce po změně stran přidal Anderle třetí gól a Krumlov byl rázem ve dvoubrankové ztrátě. Na tu sice ještě dokázal trefou Šáry částečně odpovědět, ale blesková reakce Komrsky znamenala čtvrtou branku Boršova a bylo rozhodnuto. Definitivu dal výsledku Pokorný v závěrečné desetiminutovce, a tak jeho Boršov bere v konečném pořadí pátý flek.

O 3. místo: FK Protivín – 1. FC Netolice 5:2 (1:2)

Branky: 15. a 75. Moravec, 72. J. Vorel, 82. a 84. Zb. Vorel - 22. a 28. (11) D. Reindl. Rozhodčí: Mach - Krauskopf, Schwarz. Bez karet. Diváků: 40.

Protivín: Hanus - Brož, Fiala, Vojík, Ruczkowski, R. Vojta, Moravec, J. Vorel, Zb. Vorel, Kučera, Prášil. Střídali: J. Vojta, Sládek.

Netolice: Nárovec - Pivoňka, Novák, Tušl, Baloušek, Vlášek, Daniel Andres, P. Reindl, Fux, Lukáš, D. Reindl. Střídali: David Andres, Rokůsek, Samohejl.

Protivín potrvdil proti Netolicím roli mírného favorita a dokráčel si pro třetí pozici. O svém vítězství rozhodl ale až čtyřmi brankami v závěrečné dvacetiminutovce.

Zápas měl tři dvougólové střelce. Protivínský Moravec se poprvé trefil v 15. minutě. Netolice ale dokázaly vývoj první půle otočit, když se dvakrát v rozmezí několika minut trefil David Reindl.

A zajímavě se to pro účastníka I. B třídy vyvíjelo až do 72. minuty. To za Protivín dokázal srovnat stav Jaroslav Vorel - 2:2. Poté znovu úřadoval Moravec a Protivín bleskově otočil skóre. V závěrečné desetiminutovce ještě přišly chvíle jiného Vorla - Zbyňka. Ten slepenými zásahy v 82. a 84. minutě dodal svému mužstvu klid a za stavu 5:2 i jistotu třetího místa.

Finále: Malše Roudné komb. – SKP ČB dor. 5:1 (2:0)

Branky: 6., 54. a 61. Bartoš, 10. O. Otepka, 81. M. Lerch – 55. vlastní (Vogl).

Roudné: Koranda – Strapáč, Vogl, Turek, Fr. Vávra, Král, Stegbauer, O. Otepka, Samek, Budín, Bartoš. Střídali Svobodný, Řehák, M. Lerch, Hošna.

SKP: Komárek – Tomek, Pučejdl, Tůma, Hüttner, Faktor, Měšťan, Hanus, Sypal, Dudáček, Kostohryz. Střídali Moudrý, Čipera, Kočer, Nygmet, Cempírek, Kysela, Lukáš.

Roudné ve finále nechtělo nic podcenit a posílilo béčko nového trenéra Trefného o několik pendlů z širšího divizního kádru. Už po deseti minutách si zásluhou dvou z nich zajistilo pohodový dvougólový náskok. V 6. minutě otevřel skóre s chutí hrající Bartoš a za pár minut se prosadil Ondřej Otepka.

Po přestávce zvýšil Bartoš na 3:0, SKP snížilo po kuriózním vlastenci Vogla, který překvapil daleko od branky stojícího gólmana Korandu, ale veškeré jejich naděje definitivně uhasil po hodině hry svým třetím zásahem Matyáš Bartoš. Zasloužené vítězství korunovali malšané v závěru střídajícím M. Lerchem.

Roudenští prošli turnajem bez ztráty kytičky a po zásluze dokráčeli za prvním místem. Dorost budějovického SKP skončil druhý. Škoda, že na slavnostní vyhlášení nedorazil nikdo od vítězného Roudného. Nejlepším střelcem se stal se šesti góly netolický David Reindl. Pochvalu za klidný průběh turnaje zaslouží rozhodčí.