Roudné pokořilo Č. Krumlov Růžičkovým gólem. Protivín si poradil s Hlubokou

neděle, 5. února 2017, 18:05

Neděle patřila na hlubocké umělce zápasům zimního turnaje ve skupině A. V derby se potkali dva účastníci divize, Malše Roudné a Slavoj Č. Krumlov. Jedinou trefu utkání zařídil sedm minut po přestávce roudenský David Růžička. Protivín po návratu ze soustředění na Lipně neměl těžké nohy a dokázal vyzrát na domácí Hlubokou. Dva góly vsítil špílmachr Ondřej Prášil, Ciprovi svěřenci stačili jen korigovat na konečných 1:3. Přátelsky se pod zámkem střetly divizní Jankov s krajským půlmistrem Soběslaví. Spartakovci vyhráli brankou v samém závěru.

Výsledky 2. kola skupiny A

Malše Roudné – FK Slavoj Český Krumlov 1:0 (0:0)

Gól: 52. Růžička. Rozhodčí: Crkva – Jarolím, Syrovátka. Bez karet. Diváků: 50.

Roudné: Hřebejk – Vogl, Turek, Bíca, Žurek – Samek, Král, Tušer, D. Lerch, L. Vávra – Růžička. Střídali Konečný, Průcha, Píša, O. Otepka, Budín, M. Otepka, Kössl. Trenér Rudolf Otepka.

Č. Krumlov: Trnka – Švec, Kabele, Strapek, Mravec – Tůma, Wagner, Novák, Persán – Beránek, Carda. Střídali Hofmann, Ješina, Dudák, Neckář, Říha, Šimášek, Sekyra. Trenér Václav Domin.

Tradiční soupeři, kteří měli na střídačkách plno (po sedmi náhradnících), tentokrát góly šetřili, ale oboustranná snaha byla vidět. Českokrumlovští se vrátili ze soustředění, takže zpočátku byla znát menší únava. To pomohlo malšanům, kteří nastoupili se staronovou tváří Danielem Lerchem a novicem Romanem Žurkem, aby si vytvořili převahu, ale ke gólovému efektu nevedla. Po čtvrthodině se mužům trenéra Domina svaly uvolnily a hra se vyrovnala. Ani poté se diváci do konce poločasu gólu nedočkali.

Ten jediný a rozhodující padl pár minut po přestávce a autorem byl roudenský Růžička, i když ho provázely menší zmatky. Krumlov reklamoval ofsajd, který nejdřív rozhodčí akceptovali, ale poté, po zhodnocení situace, uznali branku za regulérní. Na českokrumlovských hráčích se v dalším průběhu začala projevovat vyčerpanost a Roudenští měli balon na svých kopačkách častěji. Ovšem skóre se už nezměnilo, když arbitři tentokrát další gól malšanům neuznali.

TJ Hluboká n. Vltavou – FK Protivín 1:3 (0:2)

Góly: 55. J. Valenta – 16. a 49. Prášil, 21. Brož (11). Rozhodčí: Jarolím – Crkva, Syrovátka. Bez karet. Diváků: 100.

Hluboká: Brašnička – Jonáš, Hrdý, Antoš, Říha – Němec, Stráský, Vácha ml., Rubick – Křiváček, Hájek. Střídali Lovička, J. Valenta, T. Adam, Legdan, L. Adam, Hošek. Trenér František Cipro.

Protivín: Hanus – Zach, J. Mikulenka, Brož, Hála – J. Vojta, R. Vojta, Zb. Vorel, Prášil – J. Vorel, Růžička. Střídali Fiala, Rothbauer, Vojík, Ruczkowski, Vl. Mikulenka. Trenér Juraj Kobetič.

Závěr nedělního programu obstarali domácí, kterým se postavil Protivín. A nutno poznamenat, že úspěšně. Znovu se ukázalo, jak je pro krajského nováčka důležitá účast ostříleného borce Ondřeje Prášila, současného trenéra Písku. Protivín byl důraznější a po čtvrthodině hry se poprvé prosadil střelec utkání, zkušený Prášil. Svůj první úspěch zaznamenal po centru do šestnáctky, kdy nasměroval míč za záda domácího gólmana. V první pětačtyřicetiminutovce ještě navýšil náskok Protivína Brož, když po faulu Legdana proměnil nařízenou penaltu.

Hluboká nastoupila do druhého dějství s touhou po kontaktním gólu, který by ji vrátil zpět do zápasu, ale jejich snahu uťal krátce po začátku zahájení hry svým druhým gólem Prášil. Domácí už stačili jenom korigovat skóre vydařenou střelou Jakuba Valenty na konečných 1:3. Pořádající oddíl zůstává v tabulce bez bodů.

Tabulka skupiny A po 2. kole
1.  Roudné 2 0 0 6:3 6
2.  Protivín 1 0 0 3:1 3
3.  Čimelice 0 1 0 2:2 1
4.  Č. Krumlov 0 1 1 2:3 1
5.  Hluboká 0 0 2 4:8 0

Přátelsky: SK Jankov - FK Spartak Soběslav 0:1 (0:0)

Gól: 88. Dvořák. Rozhodčí: Krauskopf. Diváků: 50.

Jankov prostřídal v nedělní odpolední přípravě na umělce Hluboké během utkání všechny tři gólmany, ale celkově nepodal očekávaný výkon. Soběslav sice měla za sebou sobotní přátelský duel s D. Vodou, ale na předvedené hře to nebylo znát. Naopak, vyhrála naprosto zaslouženě. Dvě minuty před závěrem potrestal chybu jankovského obránce aktivní Martin Dvořák. Podrobnosti ze zápasu přineseme.