Dynamo vyhrálo v Jihlavě a předvedlo slušný výkon

sobota, 28. ledna 2017, 14:19

Fotbalisté SK Dynamo České Budějovice porazili ve třetím přípravném zápase Vysočinu Jihlava 3:2. Trefil se i novic v kádru Jihočechů Matějka.

Budějčtí hráči hráli od začátku hodně aktivně a v první desetiminutovce měli navrch. Střely Kladrubského ani Táborského ale gólové parametry neměly. V 10. minutě vybojoval novic v sestavě Dynama Vopat rohový kop a z něj už Jihočeši udeřili. Po centru Fundy dokázal na přední tyči patičkou dostat míč do branky Jindřich Kadula – 0:1. Po půlhodině hry vedli hosté již o dvě branky, když se po souhře s Táborským trefil z hranice vápna Roman Wermke - 0:2.

Bohužel pro Dynamo ale Jihlava snížila v poslední minutě prvního poločasu. Dvořák nejprve hlavičkoval do horní tyče a odražený balon pak usměrnit do branky Michael Rabušic – 1:2. Do druhého poločasu nastoupila částečně obměněná sestava, ale ani v ní nebyl matador Benát, který doléčuje virózu. Vstup do druhé půle vyšel lépe domácím. Již po dvou minutách hry druhým gólem srovnal Michael Rabušic, který využil zaváhání v obraně Dynama a pohotově usměrnil míč do odkryté branky – 2:2.

Nerozhodný stav vydržel jen další tři minuty. V 50. minutě se prosadil po Wermkeho centru i druhý novic v kádru Dynama Lukáš Matějka – 2:3. Další velké šance měly oba týmy v rozmezí 67. a 70. minuty. Nejprve aktivní Rabušic orazítkoval tyč a na pak na druhé straně zachránil Jihlavu od čtvrté inkasované branky Fulnek, který odkopl míč před Peškem.

Dobrý zápas zakončilo Dynamo tlakem v samém závěru. Nejprve parádní střelu Peška vyrazil domácí brankář na roh a ten pak mohl zužitkovat Jáša. Z malého vápna ale trefil jen dobře postaveného Hanuše. Jihočeši si v přípravě po výhře nad Vltavínem (3:0) připsali druhou výhru. V další přípravě se utkají příští sobotu doma od 11:00 se Žižkovem.

FC Vysočina Jihlava – SK Dynamo Č. Budějovice 2:3 (1:2)

Branky: 45. Rabušic, 47. Rabušic – 11. Kadula, 29. Wermke, 50. Matějka. Rozhodčí: Denev – Kadlec, Zaplatilová. ŽK: 1:0. Diváků: 100.

Jihlava - 1. poločas: Rakovan – Nový, Vedral, Krejčí, Novotný – Hronek, Urblík, Zoubele, Batioja – Rabušic, Dvořák. 2. poločas: Hanuš – Fulnek, Vedral, Kryštůfek, Fiala – Záviška, Nový, Batioja, Popovič – Rabušic, Ikaunieks.

Č. Budějovice – 1. poločas: Hajdušek – Klesa, Šourek, Novák, Funda – Kladrubský, Hála – Vopat, Kadula, Wermke – Táborský. 2. poločas: Staněk – Kladrubský, Šourek, Jáša, Vaněk – Čermák, Čavoš – Wermke, Táborský, Pešek – Matějka.