Dynamo začalo přípravu porážkou. V Regensburgu dostalo čtyři góly

pondělí, 16. ledna 2017, 17:51

Českobudějovičtí fotbalisté odehráli první přípravný zápas na jarní část Fotbalové národní ligy v německém Regensburgu a prohráli 2:4. Za Jihočechy, kteří dali oba góly na začátku poločasů, nastoupili i tři novicové.

Českobudějovickému týmu, pro který byl zápas v Regensburgu první přípravou, vyšel začátek zápasu. První možnost ke střele měl již ve 4. minutě po standardní situaci Kladrubský. Branku ale netrefil. Nicméně po dalších náznacích se již Jihočeši radovali. V 9. minutě využil Petr Benát velké chyby obránce Koppa, který místo brankáři nalil českému středopolaři a ten gólmana šikovně obstřelil – 0:1.

A za další čtyři minuty to mohlo být o dvě branky. Kladrubského střelu ale bohužel pro hosty vyrazil na brankové čáře Urban. Na druhé straně se proti unikajícímu Ziereisovi skvěle ukázal brankář Staněk. I nadále se oba týmy snažily o útočnou hru. Další Kladrubského rána byla tečována vedle tyče, šanci pak měl znovu Ziereis, který z tutovky trefil dobře stojícího Staňka.

Regensburg vyrovnal ve 33. minutě. Haris Hyseni sice útočil do plné obrany, ale nikdo proti němu nevystoupil a nechal mu prostor na střelu, která zapadla k tyči – 1:1. A za další dvě minuty už domácí vedli. Třetí šanci Markus Ziereis nepromarnil a z dorážky pohodlně zakončil – 2:1.

Dynamu vyšel i vstup do druhého poločasu. V 53. minutě srovnal parádní střelou z rohu pokutového území střídající Adrián Čermák – 2:2. Jenže pak přišla další tříminutovka, ve které znovu dali domácí dvě branky. V 66. minutě se do míče opřel Daniel Schöpf a propálil střídajícího brankáře Hajduška – 3:2. A z následné akce dal čtvrtou branku Regensburgu Andre Luge, který dostal na hranici malého vápna až moc prostoru a pohotově zakončil mimo dosah brankáře – 4:2.

Za Jihočechy nastoupily i nové tváře – obránce Banovič, záložník Lupták a útočník Matějka. Fanoušci by je mohli vidět ve druhém přípravném zápase, ve kterém Dynamo přivítá již ve středu Chrudim. Hrát se bude na Složišti od 13:00.

SSV Jahn Regensburg – SK Dynamo Č. Budějovice 4:2 (2:1)
Branky: 33. Hyseni, 35. Ziereis, 66. Schöpf, 68. Luge – 9. Benát, 53. Čermák. Karty: 0:1 (65. Hála).

Regensburg: Lerch – Odabas, Hofrath (46. Faber), Ziereis, Kopp, Schöpf, Luge, Hoffmann (78. Stingl), Hesse, Urban, Hyseni (81. Kappacher) Náhradníci: Pentke – Paulus, Kappacher, Faber, Stingl

Č. Budějovice - 1. poločas: Staněk – Klesa, Banovič, Novák, Vaněk – Čavoš, Kladrubský – Wermke, Benát, Lupták – Matějka. 2. poločas: Hajdušek – Banovič, Šourek, Jáša, Funda – Hála, Čermák – Pešek, Táborský, Lupták – Matějka.